Na Kometu se bude chtít každý vytáhnout, tuší Ondřej Němec

Lukáš Caha Lukáš Caha
11. 9. 2016 21:37
Ondřej Němec dopomohl brněnské Kometě k druhému extraligovému vítězství. V utkání proti Hradci Králové na dvě branky přihrál.
Kometa po dvou kolech slaví plný počet bodů.
Kometa po dvou kolech slaví plný počet bodů. | Foto: Lukáš Caha

BrnoKometa vstoupila do nové sezóny dle očekávání. Z prvních dvou zápasů vydřela plný počet bodů a hájí první příčku extraligové tabulky. V nedělním premiérovém domácím utkání před vyprodanou halou porazila Hradec Králové 3:1.

Na dvě branky asistoval Ondřej Němec. Jedna z pěti posil, které zamířily do Brna z ruské KHL. "Bylo to vydřené vítězství, ale takové zápasy nás čekají. Když ne každé kolo, tak každé druhé," přemýšlí dvaatřicetiletý obránce. "Každý tým se na nás připraví. V dnešní době videí jsou k tomu neomezené možnosti. Všichni se budou chtít nad Kometou vytáhnout."

Ve třetí dvacetiminutovce se zdálo, že vás Hradec přehrává…

Měli jsme špatný vstup do třetiny. Každý to viděl. Marek Čiliak nám díky vychytanému trestnému střílení dal šanci vyhrát. Nastoupili jsme laxně. Musíme si z toho vzít ponaučení a nedovolit to. Tyhle týmy jsou nepříjemné. Když dají gól, hned se zatáhnou dozadu, a pak je to hodně těžké.

Takže to trestné střílení bylo zlomovým bodem zápasu?

Teď už můžeme říct, že ano.

Hráli jste šest oslabení. Není to trochu moc?

Takový nastavili rozhodčí metr. Ve světě se to taky všechno píská. Nesmí to být ale každý zápas jiné. Tak, jak to nastavili na začátku soutěže, by to mělo i pokračovat.

V poslední minutě jste mohl kotouč do prázdné sítě poslat sám, přesto jste přihrál. Chtěl jste, aby se rozstříleli útočníci?

Je jedno, kdo dál gól. Budeme hrát jako Kometa, a ne jako jednotlivci.

Dali jste si v kabině nějaké cíle do těch prvních zápasů?

To ne. Jdeme od zápasu k zápasu. Všichni chceme vyhrávat, všichni nás chtějí porazit. Dobře jsme to nastartovali.

V čem se tým ještě musí zlepšit? Kde vidíte nedostatky?

Máme lepší pasáže, máme horší pasáže. Musíme si na to sednout a rozebrat to. Někdy zbytečně moc panikaříme, někdy vracíme puky místo toho, abychom hráli přímočaře. Musíme zapracovat na přesilovkách. Nejsou ideální jako v přípravě.