Na Američany opět bez Barinky, Eliášův start je nejistý

ČTK ČTK
19. 2. 2014 9:33
Čeští hokejisté nastoupí v dnešním čtvrtfinále olympijských her v Soči proti týmu USA opět bez zraněného obránce Michala Barinky.
Patrik Eliáš.
Patrik Eliáš. | Foto: CPA

Soči - Čeští hokejisté nastoupí v dnešním čtvrtfinále olympijských her v Soči proti týmu USA opět bez zraněného obránce Michala Barinky. O startu útočníka Patrika Eliáše se rozhodne v průběhu dne. Opora New Jersey ale v úterý uvedla, že chce proti Američanům hrát.

Nemocný Eliáš v minulých dnech bral antibiotika, v úterý ale již trénoval a na ledě nechyběl ani na dnešním dopoledním dobrovolném rozbruslení. "Zda nastoupí, bude záležet na jeho subjektivním pocitu. Jak se bude cítit," řekl tiskový mluvčí reprezentace Zdeněk Zikmund ČTK.

Samotný hráč v rozhovoru pro ČTK a MfDnes v průběhu osmifinálového duelu proti Slovensku, který Češi vyhráli 5:3, uvedl, že v dalším zápase už chce nastoupit. "Není čas na opatrnost. Chci si zahrát, proto jsem šel už v úterý na led," řekl Eliáš.

Jisté je, že opět nebude hrát Barinka, který nastoupil v úvodních třech zápasech turnaje. Vítkovický obránce dnes zkoušel trénovat, ale po pár minutách z ledu odešel. "Nepůjde to. Zranění jej omezuje v pohybu," řekl Zikmund. Vedení týmu Barinkovy potíže blíže nespecifikovalo, má ale zřejmě problémy s kyčlí.

Veškeré informace k hokejovému turnaji na olympiádě v Soči naleznete zde.

 

Právě se děje

Další zprávy