Češi na MS inline hokejistů překvapivě prohráli s Italy, pro play off jim to ale pomohlo

Marek Janoš Marek Janoš
23. 6. 2016 8:39
Česká inline hokejová reprezentace postupuje podle předpokladů ze základní skupiny mistrovství světa FIRS. Češi si po překvapivé úterní prohře s Itálií ve středu pojistili postup vysokou výhrou nad Lotyšskem 8:2, na které se podílel hattrickem útočník Marek Loskot. Ve čtvrtfinále Češi narazí ve čtvrtek od 17:30 na Argentinu.
Češi se radují z postupu do čtvrtfinále.
Češi se radují z postupu do čtvrtfinále. | Foto: FIRS, Roberta Strazzabosco

Roana – Vysokým vítězstvím 8:2 nad Lotyšskem zakončil ve středu večer český inline hokejový tým své tažení základní skupinou mistrovství světa organizace FIRS. Ve čtvrtfinále Čechy čeká třetí tým skupiny B Argentina.

Národní tým utkání hrané v italské Roaně definitivně zlomil ve druhém poločase, kdy se krátce po sobě prosadili útočníci první formace Marek Loskot a Tomáš Rubeš. Na konečných 8:2 korigoval dvě minuty před koncem Jekimovs.

"Pomohla" i porážka s Italy

"Na Lotyše jsme se dobře připravili," hodnotil po zápase trenér reprezentace Martin Tvrzník. "Předvedli jsme výkon, jaký jsme si představovali," těšilo jej. Pro třetí zápas skupiny provedl po prohře s Itálií v sestavě drobnou změnu. Rubeše přeřadil do prvního útoku místo Kafky. "Změna pomohla oběma formacím," komentoval.

Češi o den dříve překvapivě prohráli s Itálií druhý zápas na turnaji 3:4, přestože po patnácti minutách hry vedli 2:0. "Proti Itálii jsme byli lepší, ale oni dokázali efektivně trestat naše chyby. Byli na nás výborně připravení," vracel se k prohranému utkání manažer reprezentace Martin Mecera. "Obhajujeme titul mistrů světa, což znamená, že nás všichni chtějí porazit," dodal.

Jednička inline hokejové reprezentace Daniel Brabec.
Jednička inline hokejové reprezentace Daniel Brabec. | Foto: FIRS, Roberta Strazzabosco

Italové nakonec základní skupinu vyhráli, zatímco český výběr se musel spokojit s druhým místem. "Paradoxně dostaneme lehčího soupeře a vyhneme se Kanadě," řekl útočník Petr Kafka. Podle Mecery je zámořský výběr černým koněm turnaje, očekává, že se dostane do semifinále.

V semifinále na Francii, nebo Švýcarsko

Češi nastoupí proti Argentině. "Jsme skvělá parta. Týmový duch nás může dovést vysoko," přemýšlel nahlas autor dvou hattricků na turnaji Marek Loskot. Proti Lotyšsku se poprvé v reprezentaci trefil dvaadvacetiletý obránce Mikuláš Zbořil. "Puk dám dědovi," usmíval se po zápase.

Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Lotyšsko se Spojenými státy a Francie se Švýcarskem. Právě z druhé jmenované dvojice by měl vzejít potenciální soupeř České republiky v semifinále.