Zlomí si Jágr malíček? Češi na to sázeli, výhru nedostanou

Adam Sušovský Adam Sušovský
2. 5. 2015 14:00
Kurz před turnajem vypsala Fortuna a Češi na to, že si Jágr obnoví legendární zranění vsadili dohromady 15 tisíc korun. Rentgen dnes ukázal, že malíček není zlomený, vyhrála sázková kancelář.
Malíček Jaromíra Jágra není zlomený, a tak se raduje Fortuna. Češi na Jágrovo osudové zranění totiž prosázeli patnáct tisíc korun.
Malíček Jaromíra Jágra není zlomený, a tak se raduje Fortuna. Češi na Jágrovo osudové zranění totiž prosázeli patnáct tisíc korun. | Foto: Lukáš Bíba

Praha - O co, že si Jaromír Jágr znovu zlomí malíček? Hecovala fanoušky sázková kancelář Fortuna a na Jágrovo osudové zranění dokonce vypsala kurz 6,6:1. Málem musela sázkařům výhry vyplácet. 

Jaromír Jágr nedohrál hned úvodní zápas se Švédskem paradoxně právě kvůli zranění malíčku, s nímž je svázáno vítězství Česka na mistrovství světa 2005. 

"Je to naprosto neuvěřitelný paradox, klidně si mohl zranit kterýkoliv jiný prst a on si zase poranil ten malíček," směje se tiskový mluvčí Fortuny Petr Šrain. 

Češi vsadili 15 tisíc, vyhráli by 100

Češi na to, že si Jágr malíček zlomí, vsadili dohromady 15 tisíc korun. "Ale v drobných vkladech, žádná větší sázka tam nebyla," líčí Šrain.

Ani jeden ze sázkařů, kteří tiket nejspíš z recese podali, peníze nedostane. Jak se v bizarní situaci zachovat, přemýšlela i Fortuna. Nakonec vše rozklíčovali dnes lékaři týmu. Malíček Jaromíra Jágra je jen naražený, rentgen zlomeninu neprokázal - a to je základní informace. 

"Zjišťovali jsme, zda můžeme sázkařům nějakým způsobem i přesto peníze vyplatit, fór je ale v tom, že byla sázka opravdu definovaná tak, že si Jágr musí malíček zlomit," vysvětluje, proč Fortuna tikety, jejichž případná výhra by dohromady činila sto tisíc korun, nevyplatí. 

Fortuna doufá, že peníze vyplácet nebude muset

"Na druhou stranu zaplať pánbůh, že peníze vyplácet nemůžeme, že zranění Jágra není tak vážné, protože pro českou reprezentaci by to byla obrovská ztráta. I proto doufám, že peníze v průběhu šampionátu vyplácet nebudeme," tvrdí Šrain. 

Mezitím přišla z českého kádru další dobrá zpráva. Byť Jaromíra Jágra malíček bolí a má ho nateklý, nevyřadí ho zranění ze hry (více zde). Jágr, který byl včera nejlepším českým hráčem na hřišti, nastoupí už dnes večer ve 20:15 proti Lotyšsku (online zde).

 

Právě se děje

Další zprávy