Život s Pastrňákem? Všude čisto, všechno v komínkách a po desáté jsme potichu, žertuje spolubydlící

Sport ČTK Sport, ČTK
11. 5. 2018 16:23
Na ledě David Pastrňák řádí. Jaký je ale na hotelu? O tom vypráví třetí brankář české reprezentace Dominik Hrachovina.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: Luboš Vácha

Kodaň - Na mistrovství světa v Dánsku vtrhl jako tajfun. Pár hodin po příletu David Pastrňák řídil skvělý český výkon a výhru 4:3 nad Ruskem. Jaký je ale v civilu? Nechť vypráví jeho spolubydlící, třetí brankář české hokejové reprezentace Dominik Hrachovina, Pastrňákův spolubydlící v kodaňském hotelu.

"Máme to tam úplně suprový. Je to tam čistý, žádný bordel, všechno do komínků, to jsou naše pravidla. Večer po desáté všechno vypneme a jsme ticho, žádné stížnosti na nás zatím nebyly, takže paráda," vtipkuje Hrachovina.

Tihle dva se znají už odmala. Spřátelili se jako kluci v sezoně 2009/10 v Havířově. Hrachovinovi bylo tehdy patnáct, Pastrňákovi o dva roky méně. "Byl úplně jako prcek," vzpomíná gólman a vážně dodává: "Hrozně jsem se na něj těšil a jsem rád, že tady je."

Na pokoji v hotelu Crowne Plaza si mají hodně co vyprávět. "Máme tam sice PlayStation, zatím jsme ale víc povídali, než hráli. Bylo hodně zážitků. Ale radši bych to nerozváděl. Nejsou žádný publikovatelné," cukají už zase Hrachovinovi koutky. "Historek je strašně moc a samé dobré," upozorňuje s úsměvem.

V Dánsku toho musejí spoustu dohnat, jinak se totiž moc nevídají. "Loni jsme se potkali v létě, jinak když je volno, tak on je v Praze a já v Brně. Navíc jsem musel být většinou přes léto ve Finsku," vysvětluje 23letý Hrachovina, jenž od šestnácti let chytá na severu Evropy, s Tapparou Tampere slavil dva tituly a od příští sezony bude hájit barvy Astany v KHL.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy