Život s Pastrňákem? Všude čisto, všechno v komínkách a po desáté jsme potichu, žertuje spolubydlící

Sport ČTK Sport, ČTK
11. 5. 2018 16:23
Na ledě David Pastrňák řádí. Jaký je ale na hotelu? O tom vypráví třetí brankář české reprezentace Dominik Hrachovina.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: Luboš Vácha

Kodaň - Na mistrovství světa v Dánsku vtrhl jako tajfun. Pár hodin po příletu David Pastrňák řídil skvělý český výkon a výhru 4:3 nad Ruskem. Jaký je ale v civilu? Nechť vypráví jeho spolubydlící, třetí brankář české hokejové reprezentace Dominik Hrachovina, Pastrňákův spolubydlící v kodaňském hotelu.

"Máme to tam úplně suprový. Je to tam čistý, žádný bordel, všechno do komínků, to jsou naše pravidla. Večer po desáté všechno vypneme a jsme ticho, žádné stížnosti na nás zatím nebyly, takže paráda," vtipkuje Hrachovina.

Tihle dva se znají už odmala. Spřátelili se jako kluci v sezoně 2009/10 v Havířově. Hrachovinovi bylo tehdy patnáct, Pastrňákovi o dva roky méně. "Byl úplně jako prcek," vzpomíná gólman a vážně dodává: "Hrozně jsem se na něj těšil a jsem rád, že tady je."

Na pokoji v hotelu Crowne Plaza si mají hodně co vyprávět. "Máme tam sice PlayStation, zatím jsme ale víc povídali, než hráli. Bylo hodně zážitků. Ale radši bych to nerozváděl. Nejsou žádný publikovatelné," cukají už zase Hrachovinovi koutky. "Historek je strašně moc a samé dobré," upozorňuje s úsměvem.

V Dánsku toho musejí spoustu dohnat, jinak se totiž moc nevídají. "Loni jsme se potkali v létě, jinak když je volno, tak on je v Praze a já v Brně. Navíc jsem musel být většinou přes léto ve Finsku," vysvětluje 23letý Hrachovina, jenž od šestnácti let chytá na severu Evropy, s Tapparou Tampere slavil dva tituly a od příští sezony bude hájit barvy Astany v KHL.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy