2:3 pp
Slovensko
28. Nelson (Warsofsky, Vatrano), 43. Foligno (Larkin)
19. Jaroš (Viedenský), 53. Skalický (Marcinko, Graňák), 61. Daňo (Švarný, Meszároš)

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z utkání MS v hokeji 2016 v Rusku mezi USA a Slovenskem. Zápas začíná v úterý 17. května v 11:15.

Poslední den skupinové fáze na světovém šampionátu je tady, po dnešku budeme znát čtvrtfinálové dvojice. Ve skupině B bojují o čtvrté postupové místo dvě mužstva, a sice Slovensko a USA. Američanům, kteří v Petrohradu nepředvádějí žádné zářivé výkony, stačí k udržení čtvrté pozice jakýkoliv bodový zisk. Slovákům pomůže jedině tříbodová výhra. Naši východní sousedé však na turnaji porazili pouze Maďary a Francouze, v dalších čtyřech zápasech selhali.

Sestava Slovenska:

J. Hudáček (Konrád) - Marinčin, Sekera (C), Švarný, Meszároš, Graňák (A), Mikuš, Jaroš - L. Hudáček, Viedenský, Jurčo - Bakoš, Lušňák, Réway (A) - Skalický, Marcinko, Dravecký - Bartánus, Daňo, Cehlárik. Trenér: Zdeno Cíger.

Sestava USA:

Kinkaid (Condon) - Hanifin, Wideman, McCabe, Murphy (A), Skjei, Warsofsky, Santini - Foligno (A), Matthews, Larkin - Vatrano, Hinostroza, Nelson - Connor, Compher, Motte - Maroon, Hendricks (C), Fasching - Wood. Trenér: John Hynes.

Slovensko nastoupí do rozhodujícího zápasu s Júliem Hudáčkem v brance. Jako záloha je připraven Branislav Konrád. Složení obranných dvojic zůstává stejné jako v zápase s Finskem, na pozici sedmého obránce se vrací Christian Jaroš. Průvan ovšem trenér Cíger udělal ve složení útočných řad. Do elitní formace k Jurčovi posunul Libora Hudáčka a Marka Viedenského, jenž proti Finům nehrál. Réway a Bakoš tentokrát nastoupí ve druhém útoku spolu s Lušňákem. S Marcinkem a Skalickým bude hrát ve třetí řadě Dravecký a Bartánuse s Daňem doplňuje ve čtvrté lajně Cehlárik. Jen připomenu, že Slovákům v průběhu turnaje vypadli ze sestavy kvůli zdravotním problémům bek Michal Sersen a útočníci Andrej Šťastný s Tomášem Hrnkou.

MS 2016, Slovensko-Maďarsko: maďarská radost
MS 2016, Slovensko-Maďarsko: maďarská radost | Foto: Reuters

Američané oproti minulému utkání vyměnili gólmany. Namísto Mikea Condona se do branky postaví Keith Kinkaid. V obraně zůstává vše při starém, kouč Hynes akorát proházel pořadí obranných formací. V první útočné formaci nahrazuje Maroona na pozici centra Matthews. Hinostroza se posouvá ze čtvrté řady do druhé, novým mužem v sestavě je Kyle Connor ve třetí lajně. Kapitán Hendricks a Maroon dnes nastoupí až ve čtvrtém útoku s Faschingem. Třináctým útočníkem je znovu Wood, mimo sestavu zůstal Jordan Schroeder.

MS 2016, Kanada-USA: Brad Marchand - Keith Kinkaid
MS 2016, Kanada-USA: Brad Marchand - Keith Kinkaid | Foto: Reuters

Zkuste si před zápasem zahrát naši hru. Urolbujete led dříve, než zazní siréna?

Zbývá odehrát:

Slovensko - USA (11:15), Bělorusko - Francie (15:15), Kanada - Finsko (19:15)

Jen díky vítězství Němců nad Američany jsou Slováci ještě ve hře o čtvrtfinále. Mezi nejlepší osmičku by se slovenská reprezentace mohla podívat znovu po třech letech. A pokud porazí USA za tři body, projdou do čtvrtfinále s pouhými devíti body, historickým minimem. Němci nám moc pomohli. Na tomto šampionátu nám vlastně všichni pomáhají a stojí při nás. Teď je na čase, abychom do toho dali všechno a sami si zasloužili postup," prohlásil útočník Patrik Lušňák. Další hlasy ze slovenského tábora čtěte ZDE.

Patrik Lušňák na MS 2016
Patrik Lušňák na MS 2016 | Foto: Reuters

Pokud nebudeme počítat listopadové utkání Německého poháru, setkali se Slováci s Američany naposled na MS v Ostravě před rokem. Atraktivní utkání plné zvratů tehdy lépe zvládly USA a získaly dva body za výhru 5:4 po prodloužení. Slováci nestačili na Američany ani na olympiádě v Soči, poslední vítězství Slováků nad USA na velkém turnaji je z MS 2013, kde reprezentace pod vedením trenéra Vůjtka zvítězila 4:1.

Zápas Slovenska a USA povedou hlavní rozhodčí Antonín Jeřábek z České republiky a Maxim Sidorenko z Běloruska. Asistenty na čarách budou Rus Gleb Lazarev a Fin Sakari Suominen.

Na gólovou radost čekají slovenští hokejisté v Petrohradu již 143 minut a 34 sekund. Slovenské střelce vynuloval kanadský brankář Talbot i Fin Saros. Poslední gól Slováků vstřelil Bělorusku na konci druhé třetiny Tomáš Jurčo (2+3). Jurčo je zároveň nejproduktivnějším Slovákem. Následují ho Andrej Sekera (3+1) a Libor Hudáček (1+2). Američany bodově táhnou Auston Matthews (3+3), Dylan Larkin (2+4) a Connor Murphy (3+2).

MS 2016, Slovensko-Maďarsko: radost Slovenska
MS 2016, Slovensko-Maďarsko: radost Slovenska | Foto: Reuters

Souběžné hrané utkání skupiny A mezi Českem a Švýcarskem sledujte ZDE.

Američané budou hrát v bílých dresech, Slováci v tmavě modrém.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Zápas o všechno byl zahájen, na úvodním buly Viedenský přehrál Matthewse. Pro první nahození Slováků si za branku vyjel Kinkaid a rozehrál po mantinelu.

1.

Larkin na druhé straně prověřil Hudáčkovu pozornost, slovenský gólman si připsal první zákrok. Sekera pak Larkina nepustil k dalšímu zakončení.

2.

Lušňák střílel od modré čáry nad branku, a tak Kinkaid nemusel zasahovat. Útočné pásmo pro Slováky se potom nepodařilo udržet Bakošovi s Réwayem.

2.

Fasching vybojoval u hrazení skákající kotouč a po nahození Warsofského se usadili v útočné třetině. Maroonův pokus z úhlu dokázal J. Hudáček zkrotit.

3.

Skjei dlouho držel puk za vlastní brankou, rozehrávka středem kluziště přechod dopředu nepřinesla. Za nahozením spěchají slovenští hokejisté.

3.

Švarný pronikl do útočného pásma, ale Slováci se tam nedokázali udržet. Viedenský prohrál souboj u mantinelu a dopředu jedou Hanifin s Mottem.

4.

V úvodních minutách sledujeme hokej v docela vlažném tempu. Ani jeden z týmů nechce udělat chybu, Marinčin se Sekerou rozehrávají.

4.

Zákrok od Matthewse odnesl u střídaček Lušňák a zůstal ležet na ledové ploše. Lušňák dopadl na hranu mantinelu, což musí být bolestivá záležitost. Slováci doufají, že bude ve hře pokračovat.

5.

Larkin si vířivým pohybem v útočném pásmu udělal prostor a vypálil. Nebezpečnou střelu zablokoval Meszároš, Slováci dostali hru do středního pásma.

5.

Daňova přihrávka na Bartánuse nebyla přesná, ale i tak bylo odpískané zakázané uvolnění velmi přísné. Hra se stěhuje před bránu J. Hudáčka.

5.

Widemanova střela od modré čáry byla nepříjemně tečovaná. Puk skončil mimo branku, J. Hudáček se následně přihlásil o přerušení hry.

6.

Jurčo si nezpracoval dlouhý pas od Sekery a Američané se znovu zvládli bez problémů ubránit.

6.

J. Hudáček daroval při rozehrávce puk Američanům a následně musel čarovat. Vatrano přihrál před bránu Hinostrozovi, jehož zakončení vyrazil slovenský gólman tygřím skokem. Dorážka od McCabea už na branku neprošla

7.

Dravecký zkoušel bekhendem nahodit puk z pravého křídla před branku. Až na Skalického kotouč neprošel, Kinkaid jej vyrazil.

7.

Skalický si nabruslil do útočného pásma a od modré čáry vypálil těsně vedle. Slovákům se ale nedaří dostat Američany pod tlak, skoro nehrají v útočném pásmu.

8.

Marinčin přihrál na střed kluziště Cehlárikovi, který byl zezadu čistě atakován McCabem. Odražený kotouč skryl pod lapačkou Kinkaid, Cehlárik se zvedá jen ztěžka.

8.

Američané se s ničím nepárají a po Lušňákovi tvrdě atakovali již druhého Slováka. Cehlárik ale na střídačce vypadá, že bude schopen pokračovat.

9.

Matthews přišel při rozehrávce o puk, Kinkaid ovšem Marinčinovu střelu betonem vyrazil. Na opačné straně podržel J. Hudáček tvrdou ránu Widemana.

9.

Hanifin už byl ve středním pásmu, a tak nemohl pokračovat ve hře kvůli ofsajdu. Omlouvá se Slovákům za nahození a vhazuje se ve střední třetině.

10.

Kinkaid vyrazil střelu rozjetého Lušňáka a Slováci chvíli zůstali v útočném pásmu. Teď už ale útočí Hinostroza a na zádech má přilepeného Marcinka.

10.

První dobrá šance Slováků. Skalický se protlačil za Kinkaidovu branku a přihrál k přední tyči Draveckému. Ten vystřelil na branku, ale Kinkaid si všechny skulinky pohlídal.

11.

Motte na Bartánuse nestačil, Skjei už ano. V útočném pásmu Američanů neuspěl Connor, McCabe v dalším pokračování akce nepřihrál přesně.

11.

Marinčin posunul puk po mantinelu jen na McCabea, kterému ovšem puk utekl do středního pásma. Jurča nepustil do souboje s americkým bekem Hendricks.

12.

Marinčin ukradl puk Američanům a založil protiútok. Bakoš pronikl po pravém křídle, bekhendová zadovka ale adresáta nenašla.

12.

Stále se hraje bez větších gólových šancí, kromě chyby J. Hudáčka. Na obou týmech je znát určitá nervozita z důležitosti dnešního boje.

13.

O něco aktivnější hráči Spojených států se to teď pokoušeli změnit. Matthewsovu tečovanou střelu vykopl J. Hudáček, Foligno nemířil přesně.

13.

Američané rozehráli pouze na zakázané uvolnění, po buly nahodil puk před branku Jaroš. L. Hudáček se rázem dostal do dobré střelecké pozice, jenomže Kinkaid puk vyrazil.

14.

Slováci tedy skvělou příležitost k prolomení gólového půstu nevyužili, jejich další akci zastavilo postavení mimo hru. Komerční přestávka.

14.

Bakoš pronikl přes Wooda, Réwayovo nahození ale před branku nedošlo. Slováci přesto pokračují v útočném pásmu, avšak jen u mantinelu.

15.

Hendricks nabil Faschingovi, jenž od hrazení důrazně vypálil. J. Hudáček si připsal desátý zákrok, naproti tomu Kinkaid zasahoval pouze čtyřikrát.

15.

Bartánus si nezpracoval Daňovu přihrávku a Skjei ho přitlačil na mantinel. Bartánus o něco později přeci jen vystřelil od modré čáry a Kinkaid puk s problémy vytěsnil.

16.

Graňák nepustil do úniku Matthewse, nahození z dálky sebral J. Hudáček a rozehrál do středního pásma na svého bratra Libora.

16.

Maroona zablokoval v útočné akci Švarný, Jurčo přistrčil puk Viedenskému a Slováci mohou zaútočit.

17.

Američané se v pohodě ubránili, další slovenský útok už skončil střelou Švarného. Slovenský bek střílel příklepem hodně nepřesně.

18.

Graňák přitlačil na mantinel Vatrana, Mikuš dohrál zase Hinostrozu. Konečně se ve hře začínají objevovat nějaké emoce ze strany Slováků.

18.

Draveckého střela byla zablokována Warsofským, o puk se ještě bojuje za Kinkaidovou brankou.

19.

Je to gól, Slováci jdou do vedení! Viedenský se dostal v útočné třetině k odraženému puku a přihrál CHRISTIANU JAROŠOVI. Mladý obránce si musel skákavý puk ještě srovnat a propálil Kinkaida, který měl zakrytý výhled - 0:1! Asistence: Marek Viedenský.

20.

Aktivnější Američané ještě zkoušejí s výsledkem v první třetině něco udělat. Nelson byl zezadu sražen Bakoše, ani to nebyl faul.

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně ve 12:00.

Po nervózní první třetině důležitého utkání jsou ve vedení Slováci. V šesté minutě přečkali obrovskou americkou šanci po chybě J. Hudáčka v rozehrávce. Slovenský gólman ale svou hrubku odčinil tygřím skokem a zákrokem proti Hinostrozovi. Slováci se více probrali po deseti minutách, Kinkaid ovšem proti pohotové ráně L. Hudáčka zasáhl. V devatenácté minutě už ho ale Jaroš dokázal prostřelit a po 162 minutách a 13 sekundách prolomil střelecké trápení Cígerovy družiny.

Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 11 - 7

Vhazování: 8/15 - 7/15

Trestné minuty: 0 - 0

V Moskvě hrají Češi se Švýcarskem po první třetině nerozhodně 1:1. Na gól Hollensteina odpověděl Birner. Online přenos z tohoto zápasu sledujte ZDE.

21.

Druhá třetina právě začala.

21.

Matthews byl tentokrát na vhazování úspěšnější než Viedenský. Američané se hned nahrnuli do útočného pásma, ale dlouho se tam neudrželi.

21.

Marinčin vyhodil kotouč na zakázané uvolnění a Slováci musejí zůstat na ledě. Viedenský proti Nelsonovi uspěl a slovenská reprezentace bude moci vystřídat.

22.

Réway přihrál v útočné akci Meszárošovi, jehož bekhendové nahození skončila za brankou. Lušňák si teď na chvilku zahraje v roli obránce.

22.

Vatranovu střelu od mantinelu zneškodnil J. Hudáček. Hra se přesunula do útočného pásma Slováků, kde o puk bojují Dravecký a Skjei.

23.

Skalický při střele zlomil hůl a Slováci museli vyklidit útočnou třetinu. Wideman nastartoval Wooda, kterého se snaží od puku odstavit Mikuš.

23.

Widemanova přihrávka byla jen protečována do útočného pásma USA a Slováci vyrazili do brejku. Cehlárikovu střelu nadvakrát chytil Kinkaid, na brankovišti ještě dotíral L. Hudáček.

24.

Viedenský se šikovně uvolnil u mantinelu a došel si pro první faul. Brock Nelson (USA) si odsedí dvě minuty za držení protihráče.

24.

Co je pro Slováky mnohem horší, Viedenský se při dopadu na led zranil a za doprovodu hráčů se dobelhal na střídačku. Teď dokonce mizí v kabinách a nevypadá to s ním vůbec dobře.

25.

Slováci hrají přesilovku a měli obrovskou příležitost! J. Hudáček rozehrál na L. Hudáčka, který procpal puk před bránu na Réwaye. Ten v ideální pozici minul!

25.

Skvělá přesilovka, velký nápor, ale není z toho gól. K Réwayovi se odrazil puk před odkrytou klec, ale slovenský talent z bekhendu opět netrefil!

26.

Graňákovu střelu tečoval Marcinko těsně vedle a Kinkaidovi poté spadla maska. Hra byla přerušena, ještě několik sekund přesilovky.

26.

Dominik Graňák (SVK) je potrestán dvěma minutami za hákování proti Folignovi. A teď se budou muset přesilové hře USA bránit Slováci.

27.

Matthewsova střela byla sražena k mantinelu, Američané se dostali zpět k puku. Meszárošovo vyhození už ale před modrou čárou nezachytí.

27.

Nyní už běží druhá minuta americké přesilovky a hokejisté Spojených států ještě neohrozili J. Hudáčka. Slováci už několikrát vyhodili.

28.

Nelsonovu tečovanou střelu vykopl J. Hudáček, proti pokusu Vatrana mu pomohli spoluhráči a srazili kotouč do ochranné sítě.

28.

Američané přeci jen přesilovku využívají a sekundu před návratem Graňáka vyrovnávají! Vatrano přihrál na modré čáře Warsofskému, jehož střela se odrazila před prázdnou branku k BROCKU NELSONOVI. Americký útočník nastavil brusli a usměrnil puk do sítě - 1:1! Asistence: David Warsofsky, Frank Vatrano.

28.

J. Hudáček udržel nepříjemnou střelu Larkina z levého křídla. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.

29.

Bakoš přihrál v útočné třetině Réwayovi, jehož nahození zablokoval jeden z Američanů. Slováci ovšem pokračují v náporu.

29.

A uvidíme další přesilovku. Chris Wideman (USA) pojede na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění Réwaye u mantinelu.

30.

V přesilové hře se však Slovákům nyní příliš nedaří. Američané se dostali k puku a podařilo se jim ušetřit několik desítek sekund.

30.

Fasching dokonce v souboji se třemi Slováky držel kotouč na mantinelu v útočném pásmu USA. A čas Slovákům utíká.

31.

Meszároš nabil Bakošovi, jemuž střela z levého kruhu příliš nesedla. O něco později střílel Meszároš od modré čáry těsně vedle.

31.

Závěr přesilovky už byl lepší, jenže Meszárošovu další ránu nepustil na Kinkaida Motte. Wideman už je zpět na ledě, Američané v pěti.

32.

Skalický dobruslil Nelsona a těsně před střeleckým pokusem mu ukradl puk přímo z hole. Cehlárik se ale v protiútoku neprosadil.

32.

Švarný se dostal v obranné třetině trochu do problémů, ale Frank Vatrano (USA) ho vysvobodil faulem. Americký útočník je potrestán dvěma minutami za držení protihráče.

33.

L. Hudáček ztratil puk na modré čáře a Američané ujeli do přečíslení dvou proti jednomu. Compher se ale zamotal, nestihl přihrát ani vystřelit.

33.

Kinkaid zatím v tomto oslabení ještě nemusel zasahovat, naopak velkou šanci měli Američané. Teď konečně se Slováci usazují v útočném pásmu.

34.

Meszárošova rána od modré čáry propadla Kinkaidovi, ale puk se kutálel těsně vedle. Navíc americký gólman jej ještě stihl vyrazit k mantinelu.

34.

Kinkaid přikryl nahozený kotouč a Vatrano je zpět na ledě. Američané přečkali také třetí slovenskou přesilovku, pokračovat se bude po komerční pauze.

34.

Nyní už se ví, že Marek Viedenský nepokračuje v utkání kvůli zranění kolene. Slováci si pomohli zakázaným uvolněním.

35.

Mikuš nedokázal proniknout po levém křídle před branku, ani útok Američanů ale neměl dlouhého trvání. Rozehrávají Slováci.

36.

Skjei si nerozuměl s Maroonem a k puku se dostal Mikuš. Jenomže je při snaze o rozehrávku znovu obtěžován právě Maroonem.

36.

Nelson střílel z ostrého úhlu jen do J. Hudáčka. Daňo odtlačil Hinostrozu, ovšem Slováci jen tak posunuli puk do středního pásma.

37.

Hendricks nahodil puk před bránu, kde Fasching nebezpečně tečoval. Kotouč ale Hudáčkovu svatyni přelétl.

37.

Réwayovi se v Petrohradu prostě nedaří. Po chybě Američanů ujel po levé straně, napřáhl k tvrdému příklepu, ale vystřelil přesně doprostřed Kinkaidovy výstroje.

38.

Lušňákovu střelu si ze vzduchu v pohodě stáhl Kinkaid do lapačky. Meszároš zavřel po buly modrou čáru a nahodil puk po mantinelu.

38.

Dravecký nedokázal zakončit po přihrávce Meszároše. Teď už jsou na tahu Američané. Larkin s Matthewsem se usazují před J. Hudáčkem.

39.

Larkin přihrál před slovenskou branku na Matthewse, který mířil z první mezi Hudáčkovy betony. Slovenský gólman ale včas zaklapl betony k sobě a se štěstím zneškodnil obrovskou šanci!

39.

L. Hudáček už se s pukem octl ve středním pásmu a rozhodčí signalizovali ofsajd. Marcinko si toho nevšiml a pokračoval ve hře, která musela být přerušena.

40.

Rozběhla se poslední minuta prostředního dějství. Bakoš se pere s americkými obránci a o setrvání Slovenska v útočném pásmu.

40.

Réway se prodral individuálně až před branku a zakončoval bekhendem. Kinkaid si dokázal poradit také s Meszárošovou dorážkou, kotouč skončil mimo jeho bránu!

40.

Nick Foligno (USA) to v souboji s Lušňákem přehnal s agresivitou a odsedí si dvě minuty za hrubost. Slováci rozehrají na konci druhé části svou čtvrtou přesilovku.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně ve 12:55.

Druhá třetina už nabídla více zajímavých situací. Slováci odehráli skvělou přesilovku po vyloučení Nelsona, ale Réway nedokázal proměnit dvě dobré šance. Naproti tomu Američané vyloučení Graňáka potrestali sekundu před jeho návratem na led. Warsofského střela se odrazila k Nelsonovi, jehož gól bruslí musel posvětit ještě videorozhodčí. V dalším průběhu druhé části nevyužili Slováci další dvě přesilovky, J. Hudáček se štěstím zasáhl proti obrovské šanci Matthewse. Před třetí třetinou je vše otevřené, Slováci začnou třetí periodu v početní výhodě.

Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 17 - 16

Vhazování: 21/41 - 20/41

Trestné minuty: 8 - 2

Zkuste si o přestávce zahrát naši hru. Urolbujete led dříve, než zazní siréna?

Po pěti minutách druhé třetiny se v Moskvě prosadil Kašpar, když proměnil trestné střílení. Češi tak po dvou částech vedou nad Švýcary 2:1, online sledujte ZDE.

41.

Třetí třetina právě začala.

41.

Slováci dohrávají na začátku třetí třetiny přesilovku po vyloučení Foligna. Američané vyhodili, Sekerovi se nepovedlo udržet modrou čáru.

41.

Sekera nabil ke střele L. Hudáčkovi, který o kousek netrefil Kinkaidovu branku. Američané se poté znovu dokázali osvobodit.

42.

Poslední sekundy přesilovky, McCabe protlačil puk přes Meszároše do středního pásma. Foligno brzy skočí na led.

42.

Skalický obkroužil branku a bekhendem vracel kotouč do brankoviště. Puk ale prošel bez povšimnutí, nikdo ze Slováků nebyl připraven zakončovat.

43.

Američané si vytvořili velký tlak okolo branky a Slováci nedokázali posunout puk do středního pásma. NICK FOLIGNO se protlačil až před branku a dostrkal puk až za J. Hudáčka. Pomohla tomu teč Jaroše - 2:1! Asistence: Dylan Larkin.

45.

Slovensko se hned po inkasované brance tlačí před Kinkaida. Teď už je to nutné, Slováci potřebují zvítězit v základní hrací době.

45.

Marcinko přihrál na levé křídlo Skalickému, který ale Kinkaidovu branku minul. Slováci ale zůstávají v útočném pásmu.

46.

Matthews vyhodil chytrým obloučkem tak, že puk ani nedošel na zakázané uvolnění. Američané se důkladně brání a stíhají střídat.

46.

Zdeno Cíger stáhl hru na tři formace a posunul Daňa do prvního útoku. Bartánus s Cehlárikem zůstávají na střídačce.

47.

Hinostroza si vybruslil až mezi kruhy a pokusil se potřetí v zápase překonat J. Hudáčka. Slovenský gólman zasáhl betonem.

47.

Po komerční přestávce se v Petrohradu pokračuje ve hře. Hinostroza podržel puk v útočném pásmu, Američané šetří čas.

48.

Skjei vzadu nic nevymýšlel a odrazem o mantinel posunul puk do středního pásma. Marinčin s Daňem musejí začínat novou útočnou akci.

48.

Sekera přikopl puk Daňovi a po dalším odraze mohl střílet L. Hudáček. Kinkaid byl připraven a vyrazil prudký kotouč k mantinelu.

49.

Lušňák ujel po pravém křídle do situace dvou proti dvěma a naznačil přihrávku na Bakoše. Místo toho vystřelil, avšak Kinkaida nepřekvapil.

49.

Švarný nahazoval puk do brankoviště, Kinkaida ovšem nepřekvapil. Réway byl o něco později v úniku faulován, rozhodčí ale trestné střílení odmítají. Noah Hanifin (USA) je potrestán dvěma minutami za hákování.

50.

Slováci rozehráli pátou přesilovku v zápase, na turnaji se v početní výhodě prosadili zatím jen dvakrát. Sekera nastřelil Motteho, kterému zůstal puk v kalhotách.

50.

Američanům se podařilo dostrkat puk do středního pásma. Slováci nezačali přesilovku špatně, teď se potřebují co nejrychleji vrátit před Kinkaida.

51.

Sekera nahodil puk na teč a Marinčin tečoval puk těsně vedle branky. To je pro Slováky velká škoda, Hendricksovi se povedlo vyhodit.

51.

Graňák zastavil puk u mantinelu, ale McCabe pak uspěl proti Bakošovi a osvobodil Spojené státy. Slovenská přesilovka není v závěru tak nebezpečná.

52.

Larkin se natlačil přes Meszároše až před J. Hudáčka, který si ale poradil. O něco později dosáhli Američané gólu, který nebyl uznán kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

52.

L. Hudáček přihrál na modrou čáru Marinčinovi, jehož nahození tečoval mimo branku Hanifin. Do protiútoku vyrážejí hokejisté USA.

52.

Obrovská šance USA! Američané jeli do přečíslení tří proti jednomu. Neprovedli to nejlépe, přesto mohl Matthews po přihrávce Foligna zakončovat do odkryté branky. Najednou se tam ovšem zjevila lapačka J. Hudáčka!

53.

J. Hudáček ještě drží slovenské šance při životě. Udržel Vatranovu střelu a po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou. Slováci potřebují nutně vstřelit gól.

53.

Kýžená branka přišla a Slováci pořád žijí! Graňákovu ránu od modré čáry zřejmě tečoval Marcinko a také PAVOL SKALICKÝ, na jehož teč už Kinkaid nedokázal zareagovat. Vyrovnáno - 2:2! Asistence: Tomáš Marcinko, Dominik Graňák.

54.

Lušňákovo nahození od mantinelu si Kinkaid pohlídal. Skalický o něco později úmyslně přerušil protiútok USA, přihrávka rukou.

54.

Teď se ovšem do branky J. Hudáčka tlačí Američané. Hanifinovu ránu tečoval Fasching, puk je už ve středním pásmu.

55.

Slováci zablokovali Compherovu střelu a vydali se do protiútoku. Jurčovo bekhendové nahození vykopl Kinkaid za branku.

55.

To je škoda pro Slováky. Kapitán Andrej Sekera (SVK) je vyloučen na dvě minuty za podražení Comphera. Američané mohou rozhodnout v přesilovce.

56.

Matthews neprotlačil přihrávku přes Lušňáka, kterému se povedlo vyhodit alespoň do středního pásma. Meszároš přidal později razantnější vyhození.

56.

Američané jsou zpět v útočném pásmu. Mozky přesilové hry jsou Matthews, Foligno a Larkin, kteří si neustále vyměňují kotouč.

57.

Spojené státy nehrají přesilovku dobře a Slováci byli blízko gólu! Dravecký přihrál mezi kruhy Daňovi, který minul z první Kinkaidovu branku!

57.

Sekera už je na ledě a do konce zbývají tři minuty. J. Hudáček zasáhl proti Maroonovi a nyní musejí Slováci začít útočit.

58.

Jenomže slovenský tlak zatím nepřichází. Ba naopak. V útočné třetině jsou nastěhovaní Američané a ohrožují J. Hudáčka.

59.

Poslední dvě minuty třetí třetiny začaly. Jurčo získal puk v útočné třetině, ale hned o něj přišel. Slováci zatím nemohou odvolat J. Hudáčka.

59.

Slováci zatím rozehrávají a nemohou se dostat na dostřel Kinkaida. Možná se to nyní povede Lušňákovi.

60.

Lušňák se procpal až před Kinkaida, který dokázal zasáhnout. Graňákovu střelu vyrazil Kinkaid, Slováci už hrají s odkrytými zády.

60.

Slováci si berou oddechový čas. Bude se vhazovat v jejich útočné třetině.

60.

Po vhazování se dostal ke střele Réway, ale Kinkaid dokázal betonem zasáhnout. Američané rozehráli jen na zakázané uvolnění, do konce chybí něco přes půl minuty.

Třetí třetina skončila. Slováci se s turnajem loučí.

Ve třetí třetině jsme viděli dvě branky, Slováci zareagovali na gól Foligna a Skalický sedm minut před koncem vyrovnal. Třetí branku už ale Slovensko nevstřelilo a s turnajem se po zápase rozloučí. V prodloužení už půjde jen o prestiž. Čtvrtfinále si zahrají Američané.

61.

Prodloužení právě začalo.

61.

Slováci získávají druhý bod, ale k postupu jim již nepomůže. MARKO DAŇO se protlačil přes Hanifina a procedil puk mezi nohama Kinkaida až do branky - 2:3 pp! Asistence: Ivan Švarný, Andrej Meszároš.

Utkání skončilo.

Zápas je definitivně u konce. Slováci sice zvítězili, ale mají hlavy dole. Naproti tomu Američané se díky zisku jednoho bodu podívají do čtvrtfinále, ve kterém se střetnou s Čechy. Gól Slováků přišel o minutu později, prodloužení rozhodl Daňo.

Nejlepší hráč USA v zápase: Tyler Motte (0+0)

Nejlepší hráči Slovenska na turnaji: Július Hudáček, Andrej Sekera, Martin Marinčin, Dominik Graňák

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.