1. Dubois (Horvat)
13. O´Reilly (Bailey)
38. Beauvillier (Ekblad, Barzal)
51. Parayko (McDavid)

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online reportáže z úvodního utkání základní skupiny mistrovství světa mezi USA a Kanadou. Souboj gigantů začne v pátek 4. května v 16:15.

USA bude na světovém šampionátu obhajovat loňské čtvrtfinále, ve kterém vypadlo na hokejkách Finů. Od olympijských her, kde Američané rovněž skončili ve čtvrtfinále, se představili jen v jednom utkání, a sice proti pořadatelům mistrovství, Dánsku. Z duelu nakonec vyšly lépe Spojené státy, které si připsaly výhry 3:2.

Ve své skupině B patří k favoritům na postup do play off a této role pomohou dostát i hvězdní hráči v americkém kádru. Pozvánku do reprezentace přijali například Patrick Kane ze Chicaga, jenž je zároveň kapitánem výběru. V nominaci následně nechybí ani Dylan Larkin z Detroitu, Anders Lee z New Yorku Islanders, Cam Atkinson z Columbusu nebo Johny Gaudreau z Calgary.

Zklamaní Američané po porážce od Slováků.
Zklamaní Američané po porážce od Slováků. | Foto: ČTK

Kanada loni dokráčela až do finále, kde však podlehla po samostatných nájezdech reprezentaci Švédska, které se radovalo ze zisku zlatých medailí. Po hrách v Korei  letos rovněž odehrála pouze jeden duel v rámci přípravy. V něm si ovšem počínala suverénně, byť s Lotyšskem hrála po dvaceti minutách nerozhodně. Následně ovšem přidala pět branek a zápas dotáhla k výhře 6:1.

Také v Dánsku pasovali bookmakeři Javorové listy do role hlavního favorita na zisk titulu. Vzhledem k nominaci se ani není čemu divit. Roli kapitána bude zastávat největší hvězda Connor McDavid. Sekundovat mu jistě budou například obránci Ekblad s Paraykem nebo útočníci Schenn se Schwartzem se St. Louis či spoluhráč McDavida z Edmontonu Ryan Nuggent-Hopkins. A v neposlední řadě nesmíme zapomenout na Mathew Barzala z New Yorku Islanders, jenž letos nasbíral úctyhodných 85 bodů.

Kanaďané slaví gól v semifinále Kanada - Německo na ZOH 2018
Kanaďané slaví gól v semifinále Kanada - Německo na ZOH 2018 | Foto: Reuters

Vzájemná utkání

Oba týmy se naposledy potkali v rámci Světového poháru v roce 2016. Tehdy se v vítězství  4:2 radoval výběr Kanady.

Úvodní sestavy:

USA: Kinkaid (Darling) - Martinez, Jensen, Butcher, Murphy (A), Oesterle, Pionk, Hughes - Gaudreau, White, Kane (C) - Kreider, Larkin (A), Atkinson - Lee, Ryan, Debrincat - Milano, Gibbons, Coleman - Thompson

Kanada: Kuemper (McElhinney) - Murray, Ekblad, Nurse, Parayko, Chabot, Pulock - Nugent-Hopkins, McDavid (C), Schwartz - Bailey, Schenn (A), O´Reilly (A) - Beauvillier, Barzal, Eberle - Dubois, Horvat,

Rozhodčí: Jeřábek, Öhlund - Kohlmüller, Otmachov

Oba týmy jsou již přítomny na hrací ploše, kde byla uctěna památka Jima Johnsona minutou ticha a za malou chvíli již začne samotný duel.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Tak hned od prvních minut se Kanada představila v útočném duchu. Po nahození Ekblada se kotouč povaloval v brankovišti, ale nikdo z hostů jej nedokázal dotlačit do sítě.

1.

Tak to je úvod jako hrom v podání Kanaďanů! Po střele Parayka z vrcholu levého kruhu se kotouč odrazil přímo na hůl PIERRE-LUCA DUBOISE, který kotouč neomylně zametl do poloodkryté brána Spojených států. Asistence: Bo Horvat.

2.

Také Američané se nyní snažili ohrozit soupeřova gólmana, avšak to se jim nakonec vůbec nepovedlo.

3.

Vzápětí však budou mít další možnost. Hosté totiž hráli v šesti a následuje trest pro hráčkou lavici Kanady za příliš mnoho hráčů, který odsedí Matweh Barzal.

3.

Kanada se dobrým napadáním dostala ke kotouči v útočném pásku, kde nastřádala několik cenných vteřin.

4.

Dylan Larkin velmi rychle přešel přes střední pásmo a poté vyslal jedovatou střelu z mezikruží. Svým projektilem ovšem netrefil bránu Kuempera.

4.

Domácí si nyní nerozuměli za svou bránou a Kinkaid nakonec musel rychle přikrýt kotouč směřující do brankoviště. Sudí však budou vylučovat a posílají na trestnou lavici Quinna Hughese na dvě minuty za podražení.

5.

Kanada hraje navíc v plném počtu a začíná její zkrácená přesilová hra.

5.

Nugent-Hopkins vyslal na bránu Ameriky nepříjemnou střelu, kterou se ještě snažil tečovat Schenn. Domácí brankář však dobře zasáhl a jeho spoluhráči touš vyhazují.

6.

Také USA své oslabení přežilo a hraje se opět v pěti proti pěti.

7.

A rázem to mohlo být 2:0 pro Kanadu! Po nepříjemné střele Braydena Schenna vytáhl výborný zákrok Kinkaid. Puk poskakující v brankovišti nakonec odpálila domácí obrana do bezpečí.

7.

Kinkaid musel znovu zasahovat proti nahození od levého hrazení. Poté však sudí pískají postavení útočícího Nugenta-Hopkinse v brankovišti a vykazují hru do neutrální zóny.

8.

Kanada je zatím aktivnější týmem a i nyní motá hlavu svému soupeři v útočném pásmu. Zatím však kombinují výhradně podél mantinelu.

8.

Pulock následně další ranou prověřil pozornost Kinkaida, který se v úvodu zápasu rozhodně nenudí.

9.

Na druhé straně zahrozili i Američané! Gaudreau hledal před bránou Whitea, jenž ovšem jeho nabídku promáchl.

10.

Vzápětí je hostům pískáno těsné postavení mimo hru. Vhazování je tak nařízeno ve středním pásmu.

10.

Po vyhraném buly jsou však již opět nastěhovaní Kanaďané v pásmu Američanů, kde se pokusí ohrozit Kinkaida.

11.

Zajímavá rána Kanady přes obránce. Puk ovšem letěl mimo bránu domácích a Kinkaid tak nemusel vůbec zasahovat.

12.

Velmi dobrá nabídka od modré čáry. Tu si před bránou zpracoval Ryan, avšak jeho šanci nakonec zlikvidoval skvělým zákrokem Darcy Kuemper.

12.

Kanaďané poté přecházeli do přečíslení tří na jednoho. Jenže Barzal netrefil skákavou přihrávku svého kolegy.

13.

Obrovské štěstí měli Kanaďané! Z mezikruží totiž jeden z nich trefil tyč za Kuemperem, od které se kotouč odrazil na hole Kanady.

13.

Pravidlo nedáš-dostaneš se nyní potvrdilo v celé své kráse! Bailey ještě po svém průniku a bekhendovém zakončení neuspěl, ale ještě stačil vrátit touš do předbrankového prostoru, odkud RYAN O´REILLY zamel touš do prázdné brány. Asistence: Joshua Bailey.

14.

Vzápětí však přichází blesková odpověď Američanů! Přečíslení dvou proti jednomu vzal na sebe ANDERS LEE, jenž z pravého kruhu zamířil a poté přesně trefil horní roh hostující klece. Asistence: Tage Thompson, Alex DeBrincat)

15.

Útočný hokej pokračuje i nadále! Na Kinkaida uháněl sám Beauvillier, který se rozhodl pro bekhendovou kličku. Tu ovšem domácí gólman skvěle zlikvidoval.

16.

A další rána Kanady. Tentokrát velmi nebezpečně pálil McDavida, ale ke smůle svého týmu minul horní růžek brány.

16.

Coleman se nejlépe zorientoval u brány Kanady, ale zakončit se mu nakonec nepovedlo a Kanaďané mohou vyvézt puk.

17.

Následně je ovšem zastavuje ofsajd, po kterém se vhazuje ve středním pásmu.

18.

Butcher nyní na poslední chvíli dostal kotouč k mantinelu a hosté nemohli posléze pokračovat kvůli ofsajdovému postavení.

19.

To je ale nakonec pískáno až na druhé straně. Následuje tedy buly v neutrální zóně.

20.

Probíhá poslední minuta první třetiny.

20.

V jejím závěru se ještě píská zakázané uvolnění Američanů a hra se tak vrací před Kinkaida.

20.

Nugent-Hopkins si s pukem pohrál za bránou a následně jej servíroval do brankoviště, kde ovšem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

20.

První třetina právě skončila.

Je za námi úvodní perioda duelu, která přinesla velmi pohledný a útočný hokej. Hned v 1. minutě dostal Kanadu do vedení pohotovou dorážkou Pierre-Luc Dubois. S Američany bylo ještě hůř ve 13. minutě, kdy se po šanci Baileyho touš vrátil do brankoviště, odkud Ryan O´Reilly zvýšil na 2:0. Jenže o zhruba minutu a půl později USA snížilo zásluhou povedené rány Anderse Leeho, jenž trefil horní roh kanadské brány. Další gól jsme již přes aktivitu obou celků neviděli, a tak si Kanada odnesla do kabin vedení 2:1.

21.

Druhá třetina právě začala.

21.

A útočná podívaná pokračuje i ve druhé třetině! McDavid ve své šanci nedokázal zakončit, a tak udeřilo na druhé straně. Střelu Oesterleho šikovně tečoval Kreider mezi betony Kuempera, za nímž kotouč do prázdné brány dopravil DYLAN LARKIN. Asistence: Chris Kreider, Jordan Oesterle.

22.

Kanada poté opět útočíla. Z velkého úhlu však pod tlakem trefila jen boční síťku domácí brány.

23.

Následně se snažil protlačil k zakončení bekhendem Beauvillier, jehož pokus byl nakonec zastaven vracejícím se bekem USA.

24.

Americká defenzíva nyní dobře zapracovala, když srazila ránu hostů z pravého kruhu.

25.

USA se následně provinili zakázaným uvolněním, po kterém se tedy hra vrací před Keitha Kinkaida.

26.

Schenn to posléze zkoušel dobře z otočky. Jeho střelu ovšem Kinkaid vyrazil hřbetem lapačky.

27.

Nyní tempo trochu opadlo a nepřesnou přihrávku Kanady dopravili domácí alespoň do středního pásma.

28.

Nugent-Hopkins měl málo času před bránou soupeře a než si stačil puk přerovnat na holi, tak proti němu zasáhla defenzíva USA.

29.

Nahození Kanady seberou za svou bránou domácí hráči, kteří tak mohou založit další útočnou akci.

29.

To se jim však nepovedlo a museli se opět bránit. Střelu hostů však dobře pokryl Kinkaid, po jehož zákroku následuje přerušení hry a reklamní přestávka.

29.

Ryan Murrray ihned po buly prověřil Kinkaida, který byl i nyní pozorný. Vhazování v pásmu Ameriky se tak bude po krátké chvíli opakovat.

29.

Nahození Ekblada od modré čáry bylo sraženo do rohu kluziště, kde se k němu jako první dostávají hostující hokejisté.

30.

Až nyní se USA dokázalo dostat z pásma, avšak Ryan v útočné třetině příliš dlouho nepobyl.

USA nyní přidává třetí gól a dokonale otáčí průběh zápasu! Patrick Kane adresoval vynikající přihrávku z pravé strany přeš šířku útočného pásma a z levého kruhu poté Kuempera prostřeluje JOHNY GAUDREAU. Asistence: Patrick Kane, Blake Coleman.

32.

Američané hráli v šesti a následuje pochopitelně trest pro jejich lavičku za příliš mnoho hráčů. Ten si odsedí Cam Atkinson.

32

Eberlo skvěle z voleje vypálil, avšak jeho ránu z mezikruží výborně vyrazil Kinkaid a jeho spoluhráči se poté osvobozují.

33.

Další rána Kanady končí na Keithu Kinkaidovi, po jehož zásahu se bude opět vhazovat v obranném pásmu USA.

33.

Puk se následně ocitl na kanadské střídačce zásluhou domácích hráčů a hra se tak vrátí do jejich obranné třetiny.

34.

Ryan O´Reilly si skvěle vybruslil zpoza brány do předbrankového prostoru, ale Kinkaid vynikajícím zákrokem dokázal odolat.

34.

Spojené státy americké hrají v plném počtu.

34.

Pageau poté zakončoval zleva na vzdálenější tyč, avšak trefil pouze připravenou lapačku Kuempera.

35.

Velmi zajímavá šance Kanady! McDavid v přečíslení oslovil na pravém kruhu Schwartze, jehož ránu z první vyráží přesunující se Kinkaid.

36.

Američané se nyní usadili v pásmu Kanady, ale nahození od modré čáry bylo v mezikruží tečováno pouze do rohu kluziště.

37.

Beauvillier byl osamocen v útočném pásmu a proti čtyřnásobné přesile kotouč logicky ztratil.

37.

Vynikající kombinace Kanady! McDavid skvěle zavezl touš do třetiny, poté jej předal Schwartzovi, který ještě vyšperkoval celou akci na Nugenta-Hopkinse, jemuž jeho zakončení na poslední chvíli znepříjemnil Atkinson a kotouč tak minul americkou bránu.

38.

Kanada ovšem v závěru prostřední periody srovnává krok! Nahození od modré čáry si nakonec jako první našel ANTHONY BEAUVILLIER, jenž jej z bezprostřední blízkosti dokázal dostat za Kinkaidova záda. Asistence: Aaron Ekblad, Mathew Barzal.

39.

Američané se poté opět tlačili do zakončení. Kuemper si však připsal jistý zákrok svou lapačkou.

40.

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40.

McDavid nyní sice zavezl touš do útočného pásma, kde byl poslán k ledu. Poté se trochu vyčítavě dívá na rozhodčí, avšak ti nedovolený zákrok na kanadského kapitána nepískají.

40.

Druhá třetina právě skončila.

I druhé dějství je minulostí. I v něm pokračoval velmi ofenzivní hokej, ve kterém Američané nejprve dokonale otočili průběh zápasu. Ve 21. minutě usměrnil Kreiderovu teč do prázdné brány Dylan Larkin a přesně v polovině utkání otočil skóre na stranu Ameriky Johny Gaudreau. Kanada se následně dočkala vyrovnání ve 38. minutě, když se před bránou nejrychleji zorientoval Anthony Beauvillier, který srovnal na 3:3. Tento stav tak platí i po čtyřiceti minutách.

41.

Začala třetí třetina.

41.

Kanada nakonec vydolovala kotouč z rohu hřiště a hned z toho byla velká šance! McDavid skvělou přihrávkou zpoza brány oslovil Rugenta-Hopkinse, jenž svou ranou trefil jen nataženou lapačku Kinkaida.

42.

Zakázané uvolnění Kanady se nyní konat nebude a pokračuje se tak ve hře bez přerušení.

43.

Aners Lee následně dokázal i v leže tečovat kotouč. Puk po jeho zásahu jen těsně minul pravou tyč kanadské brány.

43.

Barzal posléze ještě hledal své spoluhráče, ale puk se k němu nakonec vrátil a jeho následnou ránu vyrazil Keith Kinkaid.

44.

Američané sice jasně prohrávají na střely, ale na góly jsou o krok napřed! DYLAN LARKIN se po přihrávce Kreidera na pravém kruhu ocitl tváří v tvář Kuemperovi a počínal si výborně. Útočník Detroitu otřel svou střelu o levou tyč, od které se následně puk odrazil za brankovou čáru. Asistence: Chris Kreider, Cam Atkinson.

45.

Atkinson s Larkinem opět zaměstnávali obranu Kanady, která této dvojici dokázala odebrat kotouč v rohu kluziště.

46.

Patrick Kane si poté výborně vybruslil od levého mantinelu až do střelecké pozice před bránou, odkud ovšem bekhendovým pokusem Kuempera nepřekonal.

46.

Kinkaid nakonec zpoza brány rozehrál do mezikruží, kde se málem Kanada dostala ke střele do prázdné brány. Pro USA však vše dobře dopadlo.

47.

Kuemper má následně kotouč ve své lapačce a hra je přerušena. Následuje reklamní pauza a po ní vhazování v útočném pásmu USA.

47.

Američané se málem po pěkné akci dostali ke střele, ale Kaneovi nakonec vystřelit nedovolila kanadská obrana.

48.

Nahození Ekblada bylo sraženo klubkem hráčů před bráno k Schennovi, jenž následně bekhendem trefil jen lapačku Kinkaida.

49.

Nahození Američanů od pravého hrazení se sneslo za bránu Kanady, kde mohou pokračovat v kombinaci domácí hokejisté.

50.

Horvatovu střelu poté Kinkaid velmi dobře viděl a bez větších problémů jí dokázal vyrazit na hole svých kolegů.

50.

Barzal si nyní chtěl vylepšit svou šanci šikovným přibržděním. Puk mu nakonec ustřelil výborným obranným zákrokem padající Murphy.

51.

Kinkaid nyní zachránil USA! Před bránou se nyní ocitl úplně volný Ryan O´Reilly, který kotouč neprotlačil z bezprostřední blízkosti za brankovou čáru.

51.

Kanada svou převahu využívá a je opět srovnáno! Geniální přihrávku zpoza brány vymyslel Connor McDavid, který našel na levém kruhu COLTONA PARAYKA, jenž pohotovou ranou překonal Keitha Kinkaida. Asistence: Connor McDavid.

52.

Američané poté mohli postupovat do přečíslení dvou proti jednomu. Jenže jejich akce ztroskotala na nepřesné přihrávce.

53.

Američané nyní okupují útočné pásmo. Před bránou čekal na přihrávku White, který byl však dobře pokrytý hostující obranou.

54.

Butcherovo nahození srazil Kuemper pouze před sebe, kde se jeho obránci o celou situaci již postarali.

55.

McDavid po zisku puku okamžitě hledal O´Reilly před bránou. Přihrávka se však k forvardovi Buffala nedostala.

56.

Darcy Kuemper si nyní pohlídal prostor u své pravé tyče, kde se snažil kotouč procpat za brankovou čáru Anders Lee a po něm i Alex DeBrincat.

56.

Kane šikovně naznačoval, že bude z pravého kruhu přihrávat na modrou čáru, ale poté svižně vypálil. Jeho tečovaná rána ovšem gólem neskončila.

57.

Pierre-Luc Dubois to nyní přehnal s důrazem v útočném pásmu a dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

57.

Kanada začíná oslabení velmi dobře a O´Reilly nastřádal několik cenných vteřinek v útočné třetině.

57.

Hosté však znovu dostávají kotouč alespoň do neutrální zóny a USA se zatím tato přesilovka příliš nedaří.

58.

Až nyní se Američané usadili v pásmu a Kuemper měl hodně starostí s nahozením od modré čáry. Situaci však zvládla a Kanada se poté opět osvobozuje.

58.

O´Reilly velmi dobře udržel kotouč v útočném pásmu a přesilovka domácích je pomalu u konce.

59.

Kanada hraje v plném počtu.

59.

DeBrincat poté střílel z pravé strany, ale bránu Kanaďanů netrefil. Hra však pokračoval a posléze musel Kuemper znovu zasahovat proti ráně domácích.

60.

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

60.

Kanada v závěru dějství posílá kotouč přes všechny čáry a nakonec je z toho zakázané uvolnění.

60.

Butcherovo nahození z levého kruhu se ještě snažil tečovat Atkinson, ale to se mu nepovedlo a Kanada se poté osvobozuje.

60.

Skončila třetí třetina.

Základní hrací doba nám vítěze nepřinesla, ačkoliv se domácí dostali znovu do vedení. O to se postaral svou druhou brankou Dylan Larkin. Kanada ovšem dokázala svou střeleckou převahu zužitkovat a opět vyrovnala. Po přihrávce McDavida se prosadil Colton Parayko, po jehož trefě se nakonec bude za stavu 4:4 prodlužovat.

61.

Začalo prodloužení.

61.

Kanada se ve třech proti třem ihned vrhla do útočné třetiny, kde Ekblad s Mc Davidem pořádně zavařili Kinkaidovi, který nakonec slabý pokus hostujícího kapitána dokázal pokrýt u své pravé tyče.

61.

Barazl se následně tlačil do zakončení, do kterého ho nakonec nepustil Murphy a kotouč poté doklouzal až pod rukavici Kinkaida.

62.

Nugent-Hopkins posléze sice našel McDavida před bránou, ale svou přihrávku mu adresoval jen do brusle a hráč Edmontonu tak již nedokázal lépe zakončit.

62.

Jenže poté přichází přesilovka Kanady. Coleman dostává menší trest za držení a kanadský trenér si ihned žádá oddechový čas.

62.

Do O´Reillyho rychlé střely z pravého kruhu vložili domácí hůl, ale Kanada pokračuje v tlaku.

63.

Američanům se po zákroku Kinkaida nepodařilo vyhodit. Parayko totiž zachytil touš na modré čáře a hosté tak pokračují v tlaku.

63.

USA ale velmi dobře drží obranné postavení. McDavidovu nabídku nakonec tygřím skokem ukryl před hostujícími hráči Keith Kinkaid.

64.

Kanada se ale vlastní nepřesností připravuje o útočnou třetinu a její přesilovka je pomalu u konce.

64.

Spojené státy hrají v plném počtu a ihned vyrazili do útoku. V něm ovšem minuli střelou přes obránce bránu Kanady.

65.

Začala poslední minuta prodloužení.

65.

Connor McDavid ve středním pásmu podrazil protihráče a dostává menší trest za podražení. Američané tedy mají před sebou 17 vteřin početní výhody.

65.

Americká lavička si také žádá oddechový čas na poradu.

65.

Atkinson svou ránou od modré čáry trefil jen Murrayho a Kanada se osvobozuje a jdeme tedy do nájezdů.

65.

Prodloužení právě skončilo.

Ani pětiminutové prodloužení vítěze nepřineslo. Kanada si v jeho úvody vynutila tlak, který vyústil v přesilovou hru, kterou ovšem Američané dokázala ubránit. Sedmnáct vteřin před koncem nastavení se nechal vyloučit Connor McDavid. Jeho provinění domácí nepotrestali a nájezdy se tak obejdou bez kanadské megastar.

Samostatné nájezdy začaly.

Jako první se rozjel kanadský Mathew Barzal, který před Kinkaidem zamíchal s pukem a poté bekhendem trefil jen horní tyč.

Cam Atkinson to udělal parádně a po přibrždění zasunuje forhendem kotouč za Kuempera - 1:0.

Jordan Eberle velmi svižnou střelou trefuje mezi betony Kinkaida - 1:1.

Patrick Kane se snažil rozhodit Kuemera, který si ale počkal a střelu na lapačku pokryl.

Brayden Schenn vzápětí nastřelil jen Kinkaidův beton a pokračujeme tak stále za nerozhodného stavu.

Johny Gaudreau rovněž netrefil a na řadě je Kanada.

Ryan Nugent-Hopkins nepropasíroval touš u levé tyče za záda Kinkaida.

Hughes poté zkoušel zakončit na beton Kuempera, ale ten byl na jeho zakončení připraven.

Horvat se svým pokusem také neuspěl a Američané tak mohou rozhodnout.

Larkin ovšem netrefil prostor mezi betony a nyní se strany obrátí.

Cam Atkinson to provedl náramně a bekhendovou kličkou pověsil kotouč pod břevno - 2:1.

Jordan Eberle rychlou střelou nepřekonal mezi betony Kinkaida a USA tak vítězí v tomto duelu.

65.

Bod navíc putuje na stranu Američanů! CAM ATKINSON paráda provedl v šesté sérii svůj bekhendový blafák, kterým pověsil kotouč pod břevno, čímž zajistil svému týmu vítězství v samostatných nájezdech.

65.

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno. Strhující bitva dvou velmocí dospěla po nerozhodném stavu po šedesáti minutách až do prodloužení. V poslední části sice Dylan Larkin poslal Spojené státy opět do vedení, ale prodloužení z pohledu Kanady trefil Colton Parayko. V nastavení si Kanada nejprve vytvořila tlak, který vyústil v přesilovou hru. Tu však potrestat nedokázali a v poslední minutě se navíc nechal vyloučit Connor McDavid, který poté, co USA neproměnilo krátkou přesilovou hru, přihlížel nájezdům jen z trestné lavice. Samostatné nájezdy byly po páté sérii vyrovnané 1:1. Zasloužili se o to Cam Atkinson a Jordan Eberle. Ti samé hráči poté naskočili i do šesté série a zatímco Cam Atkinson proměnil, Tak Eberle mířil pouze do Kinkaida a dva body tak putují na konto USA za výhru 5:4 po trestných stříleních.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na shledanou.