reklama
 
 
20:15 • MS v hokeji 2018 • Skupina A
0:2
0:1 0:1 0:0
Slovensko - vlajka - Sport 2016
Slovensko
Švýcarsko - vlajka - Sport 2016
Švýcarsko
 • 12. Scherwey (Diaz, Müller)
 • 21. Müller (Scherwey)

Vítejte u online reportáže z utkání MS v ledním hokeji 2018 mezi Slovenskem a Švýcarskem. Utkání začne v neděli 6. května ve 20:15.

Slovensko mělo solidní přípravu, nicméně v jejím závěru nestačilo na Francii a předtím dvakrát vysoko podlehli Švédsku. Vstup do letošního MS se však Slovákům docela povedl. Ve včerejším utkání proti Česku totiž dvakrát vedli a o vítězství přišli až deset vteřin před koncem řádné hrací doby. Navíc pak inkasovali gól v prodloužení, tudíž brali jen bod. S tím by zřejmě před zápasem byli spokojení, nicméně po takovém průběhu chtěli určitě plný zisk.

 

Včera se zaskvěl především Marek Čiliak, který pochytal 39 českých střel a zaslouženě se stal hvězdou zápasu. Směrem dopředu se pak ve skvělém světle prezentoval obránce Andrej Sekera, jenž jeden gól dal a na druhý přihrál. Dva body si připsal také nestárnoucí Nagy, nicméně trochu za očekáváním včera zůstal například liberecký Martin Bakoš.

 

PRVNÍ UTKÁNÍ SLOVENSKA NA MS 2018

 

Česko - Slovensko 3:2 pp. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 22. Kubalík (Nestrašil Jaškin), 60. Nečas (Kubalík), 63. Jaškin (Polášek, Nestrašil - 8. Krištof (Sekera, Nagy), 26. Sekera (Nagy)

Střely na bránu: 42 - 17

Tresné minuty: 6 - 6

Využití přesilovek: 0/3 - 2/3

Vyhrané buly: 41 - 26

 

Včerejší sestava Slovenska: Čiliak (Rybár) - Sekera, Čajkovský, Graňák, Ďaloga, Jánošík, Jaroš, Fehérváry - Jurčo, Krištof, Nagy - Bakoč, Mikúš, Haščák - Svitana, Búc, Bondra - Skalický, Marcinko, Cingel'

Švýcarsko by mělo být hlavním konkurentem Slovenska v boji o postup do čtvrtfinále. V přípravných utkáních před šampionátem však Švýcaři dvakrát podlehli Čechům, jednou nestačili na Nory a ani v dalších utkáních nepředvedli stoprocentní výkon. Navíc se reprezentaci Helvétského kříže příliš nevyvedl úvodní zápas, neboť Rakousko porazili až v prodloužení.

 

Včera proti Rakousku Švýcaři vedli již 2:0, nicméně poté se vyfauloval Andrighetto, Rakušané snížili a ve třetí třetině dokázali vyrovnat. Nakonec šel tedy zápas do prodloužení, ve kterém o vítězství Švýcarska rozhodl Corvi. Hlavní hvězdou týmu je podle očekávání Nino Niederreiter, jenž včerejší zápas zakončil s 1+1.

 

PRVNÍ UTKÁNÍ ŠVÝCARSKA NA MS 2018

 

Švýcarsko - Rakousko 3:2 pp. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 19. Niederreiter (Corvi, Hofmann), 25. Haas (Scherwey, Müller), 64. Corvi (Niederreiter) - 35. Zwerger (Rauchenwald, Haudum), 47. Ganahl (Schneider)

Střely na bránu: 41 - 19

Trestné minuty: 29 - 6

Využití přesilovek: 0/3 - 1/4

Vyhrané buly: 37 - 24

 

Včerejší sestava Švýcarska: Genoni (Berra) - Müller, Diaz, Kukan, Untersander, Frick, Fora, Genazzi - Hofmann, Corvi, Niederreiter - Scherwey, Haas, Andrighetto - Moser, Vermin, Riat - Rod, Schäppi, Baltisberger

Co se týče vzájemných zápasů, v posledních zápasech mají navrch Švýcaři. Slovensko svého dnešního soupeře nedokázalo porazit třikrát v řadě, když prohrálo všechny vzájemné zápasy v roce 2017. Na druhou stranu, ve dvou utkáních v roce 2016 vyhráli dvakrát Slováci. V rámci mistrovství světa se Slováci se Švýcary utkali naposledy v roce 2012 a naši východní sousedi slavili těsné vítězství 1:0

SESTAVY TÝMŮ

 

Slovensko: Čiliak (Rybár) - Čajkovský, Sekera, Graňák, Ďaloga, Jaroš, Jánošík, Fehérváry - Nagy, Krištof, Jurčo - Haščák, Mikúš, Bakoš - Bondra, Búc, Svitana - Cingel', Marcinko, Skalický

 

Švýcarsko: Berra (Genoni) - Müller, Diaz, Kukan, Untersander, Frick, Fora, Genazzi - Hofmann, Corvi, Niederreiter - Moser, Vermin, Riat - Scherwey, Haas, Rod - Schäppi, Baltisberger

ROZHODČÍ

 

Oliver Gouin, Jan Hribik - Gleb Lazarev, Andreas Malmqvist

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

V úvodu se oba celky pokusily o přechod do útočného pásma. Poslední akce však skončila ofsajdem Slovenska a vhazuje se tak v neutrální zóně.

1.

Prudký kotouč se odrazil od zadního mantinelu a Čiliak puk pro jistotu schoval pod lapačkou. Buly se stěhuje ke slovenskému brankáři.

2.

Elitní formace Niederreiter - Hoffman - Corvi teď Slovákům způsobila potíže. Zprava velmi solidně zakončoval druhý zmíněný, avšak svižná rána minula Čiliakovu bránu.

2.

Elitní formace Niederreiter - Hoffman - Corvi teď Slovákům způsobila potíže. Zprava velmi solidně zakončoval druhý zmíněný, avšak svižná rána minula Čiliakovu bránu.

3.

Švýcaři do zápasu vstoupili velmi aktivně. Další nahození od modré čáry letělo přesně na Čiliaka, jenž byl tedy donucen k dalšímu zákroku.

3.

Jedovatá střela z mezikruží znovu zaměstnala Čiliaka! Následoval rychlý brejk Slovenska, ale Berra si Čajkovského bekhend pohlídal.

3.

Skvěle si před bránu najel Scherwey, jenž usměrnil Rodovu přihrávku. Vypadalo to na gólovou příležitost, ale puk se přes beton dostal do Čiliakovy lapačky!

4.

Odražený kotouč se dostal přesně na hokejku Fricka, který neváhal se zakončením. Odkrytou polovinu brány však švýcarský obránce vůbec netrefil.

5.

A znovu musel dávat pozor Čiliak. Moser si nalevo dojel zcela volný kotouč, ale razantní střelou našel jen slovenského gólmana.

6.

Slovenští fanoušci pochopili, že jejich oblíbenci potřebují pomoc publika. Nadále však mají jasnou převahu švýcarští hokejisté.

8.

Před Berrou se nečekaně objevil Tomáš Jurčo. Odrazem od zadního mantinelu se k němu dostal kotouč, avšak rychlý manévr si zkušený gólman pohlídal.

9.

Hra se trochu uklidnila. Kotouč se teď převážně nachází ve středním pásmu.

10.

Dvě zajímavé střely soupeřů musel řešit Berra. Razantně zakončoval Bakoš i Búc, nicméně ani jeden z těchto forvardů netrefil bránu.

autor: Lukáš Podleśný | 6. 5. 2018 19:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama