1:0, 1:1, 1:2
Švédsko
11. Jurčo (Grman, Krištof), 37. Ďaloga (Nagy), 47. Nagy (Krištof, Čajkovský)
16. Everberg (Klingberg), 19. Nyquist (Backlund, Gustafsson), 25. de la Rose (Wikstrand, Kempe), 65. Sekera vl.

Dobrý den, utkání mezi Slováky a Švédy za malou chvíli začne. Vítejte u tohoto online přenosu.

Pojďme si připomenout, jak si oba týmy zatím vedou v tabulce skupiny A. Slováci jsou zatím mimo postupová místa do čtvrtfinále, jsou na pátém místě. Po dvou prohrách s Čechy a Švýcary dokázali zabrat proti Rakušanům a Francouzům. Pokud ale chtějí postoupit, musí nutně v dnešním utkání bodovat.

Švédové naopak zatím vedou skupinu A, se skóre 19:2. Zatím čtyřikrát vyhráli a jsou zcela suverénní.

Úvodní sestavy:

Slovensko: Rybár (Čiliak) - Čajkovský, Sekera (C), Graňák (A), Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, Grman, Jánošík - Nagy (A), Krištof, Jurčo - Haščák, Hovorka, Bakoš - Bondra, Buc, Svitana - Cingel, Marcinko, Kudrna. Trenér: Ramsay

Švédsko: Hellberg (A. Nilsson) - A. Larsson, Ekman-Larsson (A), J. Klingberg (A), H. Lindholm, Wikstrand, E. Gustafsson - Rakell, Zibanejad, Janmark - Pettersson, Backlund (C), Nyquist - Everberg, Jo. Larsson, Pääjärvi - Kempe, J. de La Rose, L. Andersson. Trenér: Grönborg.

Rozhodčí: Iverson (CAN), Reneau (USA) - Jensen (DEN), Kohlmüller (GER).

1.

Utkání začíná.

1.

Švédové zamkli ihned ze začátku Slováky v jejich obranném pásmu, gólman Rybár ale zasahovat nemusel.

2.

Kolem Rybárovy brány to zatím létá všemi směry, Slováci hrají v obranném pásmu velmi pasivně.

3.

Fehérváry dokázal vyřešit těžkou situaci, rozehrál na Bondru, který poprvé prověřil švédského gólmana Hellberga.

4.

Kudrna ve velké rychlosti vletěl do třetiny Švédů a vypálil. Gólman Hellberg ale puk zachytil.

4.

Klingbergovi se útočný výlet nepovedl, Slováci vyhazují do středního pásma.

5.

Další dravý průnik Slováků musel vyřešit brankář Hellberg, teď už ale zase útočí Švédové. Tři korunky si zatím nedokázaly vytvořit trvalý tlak.

6.

Lindholm chyboval na modré, jeden ze Slováků toho mohl využít a ujet sám na bránu, švédský bek ale dokázal rychle chybu napravit a celou situaci zachránil.

8.

Obrovskou šanci teď spálil Rakell. Švédský forvard jel sám na Rybára, povedla se mu i klička, následný blafák ale zakončil svůj brejk střelou do břevna. Puk pak poskakoval po brankové čáře, v brance však neskončil.

8.

Tlak Švédů pokračuje, Rybár chytil ránu Zibanejada.

9.

Bude se vylučovat. Haščák vypálil na gólmana, kterého následně shodil na zem, takže dostane menší trest za nedovolené bránění. Přesilovka pro Švédy.

10.

Ta ale začíná vyhozením Čajkovského. Ten následně schytal dělovku Zibanejada a jen velmi těžce se zvedá z ledu.

11.

Lindholmovu ránu zblokoval do ochranné sítě Marcinko.

11.

Haščák je na ledě, Slováci tuto přesilovku zvládli.

11.

Gól, Slováci vedou 1:0. Tomáš Jurčo skvěle nastavil hokejku do rány jednoho z obránců a posílá svůj tým do vedení. Asistence: Mário Grman, Michal Krištof.

13.

Hra teď dostala velký spád, akce střídá akci, ale zatím bez větších šancí na obou stranách.

14.

Ekman Larsson sice udržel pásmo, musel ale pouze odevzdat Slovákům.

14.

Slováci ale vyhodit nedokázali a Patrik Rybár musel předvést dva skvělé zákroky. Teď Rybárovi musí jeho spoluhráči poděkovat.

15.

Teď Švédové zamkli Slováky ve vlastní třetině, měli i šance, ale puk v bráně neskončil. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Rybárem.

16.

Je vyrovnáno. Pobídku Klingberga tečoval Dennis Everberg a Rybár poprvé kapituluje. Asistence: John Klingberg

17.

Za hákování byl vyloučen Tomáš Marcinko.

18.

Slováci opět oslabení zvládají s přehledem a nepouštějí Švédy do vážnějších akcí.

19.

Švédové otáčejí skóre. Na brankovišti se strhla mela o puk, který našel Gustav Nyquist a poslal jej za bezmocného Rybára. Asistence: Mikael Backlund, Erik Gustafsson.

20.

Těsně před první sirénou byl za podražení Bakoše vyloučen Hampus Lindholm.

20.

První třetina končí, Slovenko - Švédsko 1:2. Slováci sice vedli, Švédové ale dvakrát překonali předtím skvělého Rybára a odcházejí do kabin s jednobrankovým náskokem.

Druhá třetina za malou chvíli začne, Slováci mají hned na úvod téměř 2 minuty dlouhou přesilovou hru.

21.

Začíná druhá třetina.

22.

Švédové ale vůbec nevypadají, že hrají v oslabení, naopak. Na bránu Rybára letěly už tři střely.

22.

Lindholm naskočil na led, Švédové jsou kompletní.

23.

Fantastický zákrok Hellberga. Slováci jeli dva na jednoho, ale Bondrovu ránu skvěle zlikvidoval švédský gólman.

24.

Do šance se dral Zibanejad, na poslední chvíli mu puk odskočil.

25.

Gól Švédů! Nádherná kombinace na křídle zakončená pasem před bránu na Jacoba de la Rose, který propálil Rybára potřetí. Asistence: Mikael Wikstrand, Adrian Kempe

27.

Před bránou Švédů byl Haščák, puk ale do brány nedotlačil.

28.

Slováci se dostali do ofsajdu, následuje komerční přestávka.

29.

Hra se uklidnila, Švédové nikam nespěchají.

31.

Závar před Rybárovou bránou končí ztečovanou střelou mimo.

33.

Dvě velké šance na obou stranách. Nejprve bránu objížděl Sekera, poté se do brejku dostal Rakell, ale minul.

34.

Rakellovu další ránu vyrazil Rybár.

35.

Pettersson se pokoušel o krásné zakončení tváří v tvář Rybárovi, ale na poslední chvíli se do hry vložil obránce Slovenska.

35.

Vyloučen byl Andrej Sekera zřejmě za podražení.

37.

Gól, Slováci snižují. Marek Ďaloga při vlastním oslabení vzal puk a projel až před Hellberga. Následně Ďaloga objal hlavního rozhodčího a pobavil diváky. Asistence: Ladislav Nagy.

39.

Slováci rázem ožili a ženou se dopředu. Šanci si ale zatím nevytvořili.

40.

34 vteřin před koncem druhé třetiny přeci jen možnost přišla, Haščák ale puk za švédského brankáře nedostal.

40.

Hellberg posunul bránu, takže přichází další přerušení.

40.

Konec druhé části. Slováci sice stále prohrávají, zásluhou Marka Ďalogy ale je to pouze o jeden gól. V poslední části je tedy vše otevřené a oba týmy mohou vyhrát.

41.

Začíná třetí třetina. Buly vyhráli Švédové.

41.

Ihned přišel tlak Tří korunek, ten ale žádnou výraznější možnost nepřinesl.

42.

Klingbergovu ránu od modré v pohodě lapil gólman Rybár.

42.

Klingberg sice navezl puk do pásma Slováků, ti se ale ubránili a mohou založit postupný útok.

43.

De la Rose pálil od modré čáry, jeho střelu ale zblokoval Marcinko.

44.

Možnosti pro Andreje Kudrnu. Slovenský útočník se dostal k puku po chybě ve švédské rozehrávce, brankář Hellberg byl připravený. Pak se ještě do akce dral Jurčo, bránu ale minul.

45.

Švédové hrají hlavně v rozehrávce velmi bohorovně a nabízejí Slovákům šance.

46.

Obrovská šance Buce. Slovenský útočník loboval gólmana Hellberga, ten musel vytáhnout skvělý reflex a zachránit svůj tým.

47.

Kempe mohl pálit, byl jako poslední hráč u kotouče, ale zlomil hokejku. Trochu ho to vyděsilo, ale celou situaci zvládl fotbalově.

47.

Je vyrovnáno. Švédové si o vyrovnávací gól vyloženě koledovali, Krištof se objevil za obranou, nabil ještě Ladislavu Nagyovi, který propálil Hellberga. Asistence: Michal Krištof, Michal Čajkovský.

48.

Zajímavá příležitost pro Jurča, jeho střelu ale švédský gólman lapil.

49.

Švédové se nyní probrali ze zimního spánku a snaží se strhnout skóre na svou stranu.

50.

Další riskantní rozehrávka nabídla tutovku Ďalogovi, který ještě nabil Hovorkovi, ten ale v tutové šanci minul!

51.

Další střela Slováků, tentokráte pálil Kudrna. Slováci bojují a hrají ve velkém tempu.

53.

Puk se dostal k Bucovi na modré čáře, útočník Slovenska ale pouze vyprášil betony Hellberga.

53.

Nagy získal kotouč ve vlastním obranném pásmu a pelášil na švédskou bránu, Tři korunky to ale zvládly. Vhazovat se bude před bránou Hellberga.

54.

Ďaloga měl teď na hokejce gól. Slovenský rychlík se dostal za zády švédských beků a Hellberg musel vytáhnout famózní zákrok.

55.

Na ledě je prakticky permanentně první švédská formace kolem Zibanejada, Slováci si ale ví rady. Teď však vyhodil Jurčo kotouč na zakázané uvolnění.

56.

Trojice Bondra-Buc-Svitana teď téměř minutu mačkala Švédy ve vlastním pásmu, žádná větší šance z toho ale nevznikla. Tři korunky jsou však zcela mimo tempo a nechávají se Slováky válcovat.

57.

Dvě šance na obou stranách, nejprve zakončoval Nyquist, poté Haščák. Oba pánové nepřesně.

58.

Janmark se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, nakonec však kotouč odevzdal Zibanejadovi.

60.

Hra se teď odvíjela hlavně ve středním pásmu a čas ubíhal. Takže do konce třetí třetiny zbývá jen několik málo sekund.

60.

Třetí třetina končí! Slováci zaslouženě vyrovnali, a proto uvidíme prodloužení.

61.

Začíná prodloužení.

61.

Ladislav Nagy si narazil s Ďalogou a dostal se do šance, tu zlikvidoval švédský gólman.

62.

K ráně se dostal Hovorka, Hellberg ale jeho pumelici viděl a dokázal ji vyrazit.

63.

Klingberg předvedl krásnou stahovačku, proti tomu, aby Švédové vyhráli, byl Patrik Rybár a jeho lapačka.

63.

Marcinko si teď zachytal a hokejkou vyrazil ránu Zibanejada, která mířila do brány.

64.

Nagy schoval ránu za obránce, Hellberg zasáhl maskou.

64.

Minutu před koncem jde na trestnou lavici za hákování Marek Ďaloga. Švédové si berou timeout.

65.

Je rozhodnuto. Švédové šli dva na jednoho, zpětnou přihrávku si srazil do vlastní sítě Andrej Sekera. Velká smůla pro Slováky. Slovenská lavička si ale bere ještě "challenge" a branka se bude zkoumat.

65.

Videorozhodčí ještě zkoumá gól, Slováci totiž reklamují ofsajd.

65.

Videorozhodčí branku potvrdil, byla to ale sporná situace. Švédové tedy vyhrávají 4:3 po prodloužení a berou z toho mače bod navíc.

Slováci první půli zápasu nezvládli, v té druhé už ale dominovali a mohou říct, že získali "pouze" bod. V prodloužení rozhodla nešťastná vlastní branka Andreje Sekery. Od nás je to pro tuto chvíli vše, děkujeme za přízeň a budeme se těšit u dalších zápasů a kvalitního zpravodajství na Aktuálně.cz.