22. Hudáček (Čajkovský)
37. Reimer (Ehrhoff, Kahun)
37. Ehliz (Seidenberg, Muller)
Rozhodující nájezd Kahun

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze zajímavého utkání mistrovství světa v hokeji. Hostitelská země Německo bojuje o body v Kolíně nad Rýnem proti Slovensku.

Slovenský tým dnes nastoupí ke čtvrtému zápasu základní skupiny A. Na první zápas Slováci jistě jen tak nezapomenou. Nejen, že jim pořadatelé zahráli Slovinskou hymnu místo té Slovenské, navíc slabé Italy porazili až v nastaveném čase. Ve druhém zápase mohl vše odčinit proti Lotyšsku, ale ani zde se jim nepodařilo zvítězit a s Lotyši padli 1:3. Mnoho pozitivního nepřinesl ani včerejší zápas s Dánskem, který Slováci po velkém obratu ve třetí třetině ztratili v samostatných nájezdech. Slovákům navíc vydatně pomohl český videorozhodčí, který Dánům neuznal regulérní branku v 54. minutě zápasu.

Ani domácí Němci si na letošní mistrovství světa nepřibalili oslnivou formu. V prvním zápase sice překvapivě porazili favorizované Spojené státy americké 2:1. Následně ale Němci prohráli vysoko 2:7 se Švédy. Ani třetí zápas pro domácí nedopadl nejlépe, když prohráli s Rusy 3:6. Pokud chtějí hráči pomýšlet na postup mezi elitní osmičku, musí dnes Slovensko porazit.

Vzájemné zápasy:

Za poslední tři roky se spolu týmy utkaly pětkrát a hned třikrát zvítězilo právě Německo. V posledním zápase na Německém poháru ale zvítězil tým Slovenska.

Bodování hráčů:

Slovensko:

5b - Miklík (3+2)
3b - Čerešňák (1+2), Dravecký (0+3), Haščák (0+3)
2b - Bližňák (1+1)
1b - Gernát (1+0), Hudáček (1+0), Jánošík (0+1), Sersen (0+1), Skokan (0+1)

Německo

4b - Seidenberg (0+4)
3b - Gogulla (2+1), Hager (2+1)
2b - Kahun (0+2)
1b - Macek (1+0), Rieder (1+0), Tiffels (1+0), Ehliz (0+1), Ehrhoff (0+1), Kink (0+1), Muller (0+1), Reimer (0+1), Schutz (0+1)

Německo se musí v dnešním zápase obejít bez Hagera, který obdržel disciplinární trest za faul na Mozjakina.

Oba týmy se potýkají také se zraněním svých hráčů. Je tedy možné, že do dnešního zápasu nezasáhne Dávid Skokan a Jakub Suja. Na straně Německa je to Tobias Rieder.

Sestava Německa

Greiss (Aus den Birken) - D. Seidenberg (A), Muller, Reul, Ehrhoff (C), Abeltshauser, Hordler, Krueger - Ehliz, Tiffels, Reimer - Y. Seidenberg, Kahun, Macek - Wolf, Fauser, Plachta - Gogula, Schutz, Kink (A)

Sestava Slovenska

Hudáček (Laco) - Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Sersen, Čajkovský, Šedivý, Trška - Haščák, Bližňák, Miklík (A) - Hrnka, Cingel, Kudrna - Skalický, Hudáček, Dravecký (C) - Matousek, Zigo, Šťastný

1

Úvodní buly získal Fauser. U puku ale Slováci.

1

Gernát nezvládl dobrzdit před vlastní brankou, kterou vychýlil. Vhazovat se bude po levici Hudáčka.

2

Dravecký nahazuje za branku. Tam ale hrají obránci Německa.

3

Draveckého střela byla zblokována a do útoku se řítí Němci.

4

Kotouč se teď od zadního mantinelu odrazil před Hudáčka. Ten byl ale připraven a přerušuje hru.

5

Macek rozehrával o mantinel, ale spoluhráči jeho přihrávku nezachytili. Píská se zakázané uvolnění.

5

Kahun teď nahrával skrz útočné pásmo na dobře postaveného spoluhráče. Příhrávku ale na poslední chvíli zachytil Čajkovský.

6

Střelecký pokus Matouška blokoval Abeltshauser do ochranné sítě. Vhazuje se po pracivi Greisse.

6

Po buly střílel Šťastný, ale Greiss byl připraven a puk vyráži do rohu.

8

Wolfovu střelu vyrazil Hudáček hodně nejistě jen před sebe. Slovenští obránci byli u puku včas.

9

Čajkovský teď sestřelil Kinka. Vše ale v souladu s pravidly. Za malou chvilku Kink prověřil Hudáčka.

10

Slovensko otevírá skóre dnešního zápasu. Zigovu střelu Greiss vyrazil jen před sebe. Ve vzduchu puk trefuje Matoušek, puk se od ledu odrazil a přeskočil Greissův beton. Celou situaci bude ještě muset posvětit videorozhodčí. A je to branka. Podle videorozhodčího Matoušek trefil kotouč pod úrovní horní tyčky.

10

Greiss po obdržené brance střídá. Zdá se, že se při zákroku zranil. V brance se tak objevuje Aus den Birken.

10

Další obrovská šance Slovenska. Před brankářem byl úplně osamocen Haščák, který ale trefuje pouze tyčku!

12

Hra teď plyne ze strany na stranu. Pískáno zakázané uvolnění Slovenska.

13

Hudáček zůstal zapomenutý v útočném pásmu. Pískan ofsajd Slovenka.

14

Německé nahození od modré sražené Jánošíkem do rohu, kde o něj hráči bojují.

14

Hokejka Petera Čerešňáka zůstala zaseknutá v noži Wolfovy brusle. Slovenský obránce tak inkasuje dvě minuty za podražení.

16

Až teď se daří Němcům rozehrát přesilovku v útočném pásmu.

16

Následně ale Šťastný vyhazuje přes všechny čáry a jde střídat.

18

Cingel teď dobře předal kotouč Kudrnovi, jeho střela švihem byla ale zblokována jedním z německých obránců.

19

Ehrhoff teď vystavil do ofsajdu sám sebe. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

20

Schutz se teď dostal do úniku, ale nepodařilo se mu překonat připraveného Hudáčka. Dobře se s ním vrátili také slovenští obránci.

Slováci dohrávají zápas za vlastní brankou. První třetina nenabídla mnoho šancí. Kromě branky Matouška, kterou dlouho prověřoval videorozhodčí, stojí za zmínku především stoprocentní šance Haščáka, který ale trefil pouze tyčku. Největší šanci Německa měl v poslední minutě první třetiny Schütz, který ale na Hudáčka nevyzrál.

Střely na branku po první třetině: 5:5

Na led se vrací rolba a hráči se vrací do kabin. Začátek druhé třetiny se nám trochu opozdí.

Rozhodčí si zkontrolují ledovou plochu v 21:20. Poté se rozhodne, zda je všechno v pořádku a bude se pokračovat.

V Kolíně je vše připravené pro začátek druhé třetiny.

21

Úvodní buly získává Německo, které okamžitě nahazuje do útočné třetiny.

21

Píská se německá přihrávka rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

22

Wolfovu dělovku od modré čáry vyráží Hudáček vysoko nad sebe. Němci stále bojují o puk, ale neúspěšně.

22

Sersen na vlastní modré čáře přišel o kotouč a Hudáček tak musel pro puk až do rohu.

22

Ale pozor! Tohle je hodně šťastná branka Slovenska. Libor Hudáček nahazoval kotouč z ostrého úhlu a německý brankář Aus den Birken si puk nohou srazil do vlastní branky.

23

Reul teď hodně nešťastně nahrával na modré čáře. Jeho přihrávka směřovala přesně na hůl Kudrny. Ten se ale nerozhodl pro okamžitý přechod do útoku.

24

Kudrna z voleje trefil skákavý kotouč, ale trefuje den Birkena do hrudi.

25

J. Hudáček držel kotouč na své holi, ale nakonec se pro rozehrávku nerozhodl a kotouč raději přikryl.

27

Reimerovu střelu zblokoval Šedivý, který puk nasměroval přesně do Hudáčkova protipohybu. Slovenský brankář ale na poslední chvíli zasahuje hokejkou.

27

Němci přidávajína obrátkách! Před brankou byl Kahun, který ještě hledal lépe postaveného Macka.

27

Hned v zápětí se do šance dostal Plachta, ale ten přestřelil Hudáčkovu branku.

29

Čajkovského nahození si Reul srazil do vlastního obličeje.

29

Kink teď chytil Čajkovského hokejku pod svou paži a zbytečně oslabuje svůj tým. Odpyká si dvě trestné minuty za držení hole.

30

Dravecký se dobře protáhl mezi německými hráči a zkoušel bekendem překonat den Birkena. Následně jej ale srazil k zemi a posouvá branku. Vhazovat se ale bude po levici německého brankáře.

31

Cingelovu střelu zblokoval Reul, který následně vyhazuje přes všechny čáry.

31

den Birken likviduje jak Mikúšovu střelu od modré čáry, tak Gernátovu dorážku na brankovišti.

31

Němci jsou v plném počtu. Slovensko ale stále kombinuje v útočném pásmu.

33

Gogula se teď z první opřel do Mackovy přihrávky. Jeho střela ale míří mimo tři tyče.

33

Kudrna teď zkoušel obstřelit padajícího obránce, ale přestřelil branku.

34

Dvojice Němců teď obrala J. Hudáčka o puk za jeho brankou. Bohužel pro Němce, však už neměli komu přihrát.

35

Reimer zkoušel Hudáčkovu pozornost z ostrého úhlu. Německý střelec ale trefuje pouze boční síťku.

35

Šťastný teď nešťastně trefil hokejkou Gogulu do obličeje. Inkasuje tak dvě trestné minuty za vysokou hůl.

36

Čajkovský teď fauloval jednoho z Němců. Dvojnásobná přesilovka z toho však nebude.

36

Po Schützově střílené přihrávce na Plachtu zasahuje Hudáček. Ten stihl včas přiložit betony k sobě.

37

Wolfovu dorážku nakonec Hudáček řešit nemusel, protože německý střelec trefuje pouze oblouk branky.

37

Tak přece! Němci využívají svou přesilovou hru. Postaral se o to Reimer, který dostal na levý kruh nabito na střelu z první. Tu zastavila až síť za zády Hudáčka.

17

Neskutečný nápor Němců. Ti nejprve vybojovali vhazování v útočném pásmu a následně po vhazování překonává Hudáčka bekendovou střelou mezi betony Ehliz. Obě branky od sebe dělí pouze 27 vteřin.

37

Němci sice srovnali, ale následně si zahrají oslabení. Obránce Reul trefil jednoho ze Slováků vysokou hokejkou. Dvě minuty za vysokou hůl.

39

Němci měli velkou šanci i ve svém oslabení. Do brejku se dostala hned trojice hráčů. Ti nakonec celou akci překombinovali.

40

Po Gernátově střele obrovský závar před den Birkenovou brankou. Cingelovu dorážku zastavuje levá tyč! Následně německý brankář přikrývá kotouč svou vyrážečkou.

40

Miklíkovu střelu po vhazování den Birken kryje. Následuje další buly v útočném pásmu Slovenska.

40

Plachta se za vlastní brankou ujal puku, na časomíře zkontroloval, kolik času zbývá do konce třetiny, a tak jen nahazuje za slovenskou branku, čímž také končí druhá třetina.

Německo ve druhé třetině výrazně zlepšilo svůj pohyb a celkově obraz předvedené hry. I přesto se z gólu nejprve radovalo Slovensko. Ve 22. minutě totiž Libor Hudáček nahozením z velkého úhlu překvapil Aus den Birkena, který si nohou sám srazil kotouč za svá záda. Následně se hra srovnala. Rozhodující byla 37. minuta zápasu, kdy Němci dokázali hned dvakrát udeřit. Nejprve se prosadil v přesilovce Reimer, který střelou z levého kruhu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Za pouhých 27 vteřin si po vyhraném vhazování vybruslil Ehliz na pravý kruh, odkud překonal Hudáčka bekendovou střelou přesně mezi betony. Velkou šanci Slovenska přinesla 40. minuta, kdy po Gernátově střele od modré čáry dorážel na brankovišti Cingel, jehož střelu v pádu zastavila levá tyč německé branky.

Střely na branku po druhé třetině - 19:19.

41

Úvodní buly třetí třetiny získává Bližňák.

42

Slovensko operuje v útočné třetině, ale neúspěšně. Kotouče se ujímají Němci.

43

Gogula zasáhl svou střelou pouze blokujícího Draveckého. Ten může vyrazit se svými kolegy do přečíslení tří na dva.

43

Dravecký ale před modrou čarou zvolnil tempo, čímž dostal své spoluhráče do ofsajdu.

44

Oba týmy zatím působí ve třetí třetině soustředěně. Nikdo nechce udělat chybu, která by znamenala změnu skóre.

44

Hrnka clonil na brankovišti při Kudrnově střele. Němečtí obránci si však dokázali se situací poradit.

46

Kink se prosmekl podél pravého mantinelu. Následně puk posunul na Schütze, ten ale místo střely zvolil zpětnout přihrávku na Kinka. Puk končí v rohu kluziště.

47

Mikúš teď narazil na hrazení Ehrhoffa. Rozhodčí to ale nepochopitelně přešli.

50

Hra je stále opatrná z obou stran. Ani jeden tým se nedostává do vyložených šancí.

50

Po jednom ze soubojů zůstává na ledě ležet Gernát.

50

Hudáček si pro kotouč vybruslil až do levého kruhu, kde také přerušuje hru před dotírajícími Němci.

51

Z ostrého úhlu pálil Kahun. Hudáček se štěstím zasahuje.

51

Následně to byl opět Kahun, který se pokusi překvapit Hudáčka vybruslením zpoza branky.

52

Ke střele se dostal Schütz. Ten se nejprve rozhlédl, zda nemá v útočném pásmu lépe postaveného spoluhráče.

52

Reimera teď zastavil hvizd rozhodčího. Hra přerušena pro ofsajd Němců.

53

Reimerovi sice utekl při kličce kotouč. Mrzet ho to nemusí, protože Slováci vyhazují na zakázané uvolnění.

54

Plachta zkusil střelu u ostrého úhlu, ale kotouč k Hudáčkovi nedoletěl.

54

V kolínské aréně panuje vynikající atmosféra, která žene domácí Němce dopředu.

55

Slovenští hráči se v posledních minutéch jen brání a vyhazují puky do středního pásma.

56

Ehrhoffova střela od modré čáry teď nadělala Hudáčkovi starosti.

57

Po delší době se v útočném pásmu drží Slovensko. Sersenova střela ale míří mimo branku.

58

Fauser teď dobře tečoval střelu jednoho z obránců od modré čáry. Bohužel pro Němce ale letěla střela mimo branku.

59

Ehrhoffovo nahození prošlo skrumáží těl až do rohu hřiště.

59

Německá rozehrávka teď nebyla přesná a je z toho zakázané uvolnění. Marco Sturm reaguje oddechovým časem.

59

Po další chybné rozehrávce opět zakázané uvolnění Německa.

59

Tentokrát Kink vyhazuje s tečí a Němci tak mohou vystřídat. V zápětí se Slováci dostali do ofsajdu. A vzhledem k tomu, že kotouč letěl z obranné třetiny, bude se vhazovat po Hudáčkově pravici.

60

Další zakázané uvolnění. Tentokrát na straně Slovenska.

60

Posledních 20 vteřin zápasu se nese v duchu čekání na závěrečný hvizd.

Slováci se ve třetí třetině nikam nehnali a soustředili se na udržení remízového stavu, který jim téměř zaručuje záchranu. Němci byli po celou třetí třetinu aktivnějším týmem.

61

Hudáček na modré napřáhl ke střele, ale ta letí mimo branku. Navíc Čerešňák přejel do útočného pásma dříve než kotouč.

62

Miklík chtěl překvapit Aus den Birkena, to se mu ale nepovedlo.

63

Také Němci vystrkují růžky. Ehliz si vybruslil na střed kluziště a prověřil Hudáčka.

64

Hrnka trikrát obkroužil německou branku, ale s pukem nic nevymyslel.

64

Hudáček teď musel zasahovat vyrážečkou proti střele Reimera.

65

Čerešňák přišel v útočném pásmu o hokejku a Němci tak jeli v přečíslení tři na dva. Ehlizovu střelu vyráží Hudáček.

65

Pět vteřin před koncem prodloužení se do šance dostal Cingel, ale z mezikruží trefuje pouze vyrážečku den Birkena.

Německý brankář vychytal také Kudrnovu střelu dvě vteřiny před koncem prodloužení. Tím také nastavený čas končí.

Statistiky zápasu:

Střely - 28:30

Vyloučení - 2:2

Vhazování - 35:32

Jako první se k nájezdu staví Kahun. Německý útočník zvolil kličku do bekendu, kterou překonal Hudáčka nad vyrážečku.

Za Slovensko jede první Hrnka, který zvolil také střelu na vyrážečku, ale neúspěšně.

Macek si dokázal položit Hudáčka, ale při kličce do forhendu mu kotouč ujel.

Bližňák zvolil střelu do pravého horního rohu, ale trefuje rameno německého brankáře.

Ehliz mohl ukončit nájezdové drama, ale klička do bekendu se mu nepovedla.

Srovnat mohl Miklík, zvolil pomalý nájezd a střelu z mezikruží, která ale letěla vedle levé tyče.

V nájezdové loterii nakonec vítězí Německo. Jediným úspěšným střelcem se stal Dominik Kahun.

Domácí Německo dnes zaslouženě získávají dva cenné body, které je mohou poslat do čtvrtfinále. Naši východní sousedé dnes opět nepředvedli výkon, díky kterému by mohli slavit zisk plného počtu bodů.

Ode mne je to pro dnešek vše. U dalšího online přenosu z hokejového mistrovství světa v Paříži a Kolíně napočtenou.