1:5
Německo
9. Cehlárik (Bartánus, Mikuš)
25. Hager (Schütz, Gogulla), 29. Gogulla (Müller, Hager), 35. Reimer (Kahun, Draisaitl), 44. Macek (Braun, Müller), 55. Kahun (Reimer, Rieder)

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z utkání MS v hokeji 2016 v Rusku mezi Slovenskem a Německem. Zápas začíná v úterý 10. května v 15:15.

Slovenská a německá reprezentace dnes odehrají v Petrohradu své třetí zápasy na 80. mistrovství světa v hokeji. Obě mužstva prožila rozdílný vstup do turnaje. Zatímco Slováci získali v prvních dvou zápasech plný počet bodů, Němci mají na kontě jediný bod. Dnešní utkání hodně napoví o případné cestě těchto týmů do čtvrtfinále.

Sestava Slovenska:

Konrád (J. Hudáček) - Meszároš, Sersen (A), Marinčin, Sekera (C), Graňák, Mikuš, Jaroš, Švarný - Dravecký, Réway (A), Bakoš - L. Hudáček, Viedenský, Jurčo - Bartánus, Marcinko, Cehlárik - Lušňák, Šťastný, Hrnka. Trenér: Zdeno Cíger.

Sestava Německa:

Pielmeier (Bruckmann) - Ehrhoff (A), Holzer, Müller, Reul, Akdag, Boyle, Braun - Kink (A), M. Goc (C), Seidenberg - Noebels, Draisaitl, Macek - Rieder, Kahun, Reimer - Schütz, Hager, Gogulla - Fauser. Trenér: Marco Sturm.

Slovenská reprezentace zahájila světový šampionát sobotním utkáním proti nováčkovi z Maďarska. Slováci se ze začátku dlouho trápili a ani po zápase nemohli být s výkonem zcela spokojeni. Povinnost ale splnili a po výhře 4:1 shrábli tři body. O den později už byla jejich hra proti Francii o poznání lepší. Galský kohout sice zakokrhal jako první, ale Cígerovi svěřenci pěti brankami zvrátili průběh utkání ve svůj prospěch a zvítězili 5:1. Slováci získali maximální počet šesti bodů a potřebují zvítězit ještě proti Německu a Bělorusku. Až na závěr skupiny se pak utkají s papírově silnějšími týmy Kanady, Finska a USA.

MS 2016, Slovensko-Maďarsko: radost Slovenska
MS 2016, Slovensko-Maďarsko: radost Slovenska | Foto: Reuters

Zkuste si před zápasem naši hru. Urolbujete led dříve, než zazní siréna?

Německo se letos nemusí bát hrozby sestupu z elitní skupiny, protože příští rok bude spolu s Francií mistrovství světa pořádat. Svěřenci kouče Sturma tak mohou relativně v pohodě bojovat o účast ve čtvrtfinále. Na úvod odehráli Němci důležité utkání z hlediska dalšího účinkování na turnaji, a to proti Francii. Německo získalo jen bod za porážku 2:3 po nájezdech. V dalším zápase stáli proti Němcům Finové, hrající ve skvělé formě. Němci nehráli špatně, jenomže aby mohli proti Suomi pomýšlet na body, museli by výkon posunout ještě o několik úrovní výše. Finsko zvítězilo 5:1.

Nejproduktivnější hráči a brankáři Slovenska a Německa:

Tomáš Jurčo (1+3), Andrej Sekera (2+1), Marek Viedenský (0+3)

Felix Schütz (1+1), Phillip Gogulla (0+2), Tobias Rieder a Brooks Macek (oba 1+0)

Július Hudáček - 1 zápas, 1 obdržený gól/zápas, 96 %

Branislav Konrád - 1, 1,5, 95,24 %

Timo Pielmeier - 2, 3,36, 84,09 %

Slováci se s Němci potkávají každoročně na přípravných turnajích během sezony. Na mistrovství světa se obě mužstva naposled střetla v roce 2013, Slováci tehdy Německo přehráli těsně 3:2. Od té doby ve zmiňovaných přípravných duelech třikrát uspělo Německo, Slovensko už jen jednou.

Slovákům vyšel vstup do turnaje dobře a papírově slabší soupeře přehráli. Ale sami dobře vědí, že těžší váhy je čekají až na konec skupiny a rozhodovat o postupu do čtvrtfinále se bude v zápasech s Německem a Běloruskem. Více čtěte ZDE, kde si můžete prohlédnout také sestřih gólů ze zápasu Slovenska proti Francii.

MS 2016, Slovensko-Maďarsko: Libor Hudáček - Kevin Wehrs
MS 2016, Slovensko-Maďarsko: Libor Hudáček - Kevin Wehrs | Foto: Reuters

Slováci udělali změnu na postu brankáře. Od první minuty bude chytat Branislav Konrád a Július Hudáček mu pouze kryje záda. Trenér Cíger šetří také Marka Daňa, jehož místo v útoku zaujal Peter Cehlárik.

Němci brankáře neměli, ale trenér Sturm škrtl ze sestavy obránce Torstena Ankerta. Také v útoku registrujeme jednu změnu. Proti Slovensku si zahraje Marcel Noebels, Fauser nastoupí na pozici třináctého útočníka. V sestavě nechybí hvězdy jako Ehrhoff a Draisaitl.

Utkání povedou hlavní rozhodčí Brett Iverson z Kanady a Aleksi Rantala z Finska. Na čarách budou Nor Jon Kilian a Američan Judson Ritter

1.

Utkání právě začalo.

1.

Slováci hrají v bílých dresech, Německo v černém. První úspěšný zákrok si připsal Konrád proti střele Gogully. Vhazuje se po jeho pravici.

1.

Ihned po vhazování prozkoušel Konrádovu pozornost také Ehrhoff ranou od modré čáry. Olomoucký gólman byl znovu připraven.

2.

Marinčin uklidňuje hru za brankou Konráda a čeká na dostřídání spoluhráčů. Střídají také Němci a pomalu jedou Slováky napadat.

2.

Cehlárik se svou střelou neuspěl, na druhé straně nepustili Slováci do úniku Macka. Posléze kotouč skončil na střídačce slovenského mužstva.

3.

Švarný předal puk do jízdy Šťastnému, který pouze nahodil po mantinelu. Ke kotouči se dostali Němci, které při rozehrávce napadá Hrnka.

3.

Boyle si sjel na dorážku střely od modré čáry, avšak netrefil kotouč ideálně. Byla to první šance Němců, kteří zůstávají v útočném pásmu na puku.

3.

Patrick Reimer (GER) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Slováci si zahrají první přesilovku, na vhazování před Pielmeierem uspěl Réway.

4.

Meszárošovi se podle rozhodčích nepovedlo zachránit modrou čáru, z opakovaných záběrů je ale zřejmý omyl čárového.

4.

Polovina slovenské přesilovky je pryč a k ohrožení Pielmeiera zatím nedošlo. Meszároš předá za Konrádem puk a pojede vystřídat.

5.

Teď už se Slováci usazují před brankou Německa. Viedenský přihrál Jurčovi, který si střelu z levého kruhu ještě rozmyslel.

5.

V závěru přesilovky předvedli Slováci obrovský závar! Pielmeier se blýskl proti pokusům L. Hudáčka, Jurča a Sekery. To byl pořádný tlak a Němci z něj vyvázli s velkým štěstím, minimálně jednou jim pomohla tyč!

6.

Nyní už je německé mužstvo kompletní a myslí na útočné choutky. Draisaitl se tlačí ke kotouči po nahození od Akdaga.

7.

Macek uvolnil v útočné třetině Riedera, jehož střelu Konrád vyrazil. Slováci následně dostali puk do středního pásma.

7.

Na konci sedmé minuty se Rieder propracoval ke střele z podobné pozice a ještě více ohrozil Konráda. Ten ale podržel Slováky a udržel puk ve výstroji.

8.

Réway si čistě odstavil spoluhráči a k puku se dostal Sersen. Němci ale velmi dobře napadají a nepouštějí Slovensko ke klidné rozehrávce.

8.

Gogulla neuspěl v souboji se Sersenem, a ten vysílal do rychlého protiútoku Draveckého. Útočníkovi Třince byl ale odpískán ofsajd.

9.

L. Hudáček předal u mantinelu kotouč Viedenskému, kterého ovšem před branku nepustil Ehrhoff. V akci Němců pokračuje Kink.

9.

Slováci jdou do vedení! Mikušovu střelu od modré čáry Pielmeier vyrazil. Kotouče se ale chopil Bartánus, objel branku a přihrál PETERU CEHLÁRIKOVI, jenž se z ostrého úhlu dokázal trefit a zaznamenal svůj první gól na seniorském mistrovství světa - 1:0! Asistence: Marek Bartánus, Juraj Mikuš.

10.

Jaroš poslal kotouč pouze na zakázané uvolnění a Slováci se po vhazování museli bránit. Kahun střelou z úhlu Konráda nezaskočil.

11.

Němci dostali Slováky pod menší tlak a Sersen raději vyhodil kotouč přes všechny čáry. Vhazování před Konrádem.

11.

Réway sice na buly neuspěl, ale Kink vyhnal nepřesnou přihrávkou Německo z útočného pásma. Slovensko už může vystřídat.

12.

Jurčo přehrál váhající obránce Německa a získal kotouč. Jenomže neměl žádnou podporu, a tak o něj záhy přišel.

12.

Němci reklamovali faul Jurča na Kinka, ale marně. U kotouče zůstává západoevropský celek. Do útočné třetiny proniká Macek.

13.

Cehlárik chtěl přihrát před bránu Marcinkovi, ale nakonec skončil za bránou na ledě a o puk přišel. Ani útok Němců ale neměl dlouhého trvání.

13.

Lušňák dobruslil své vlastní nahození, avšak nedokázal pořádně ohrozit Pielmeiera. S pukem hraje Reimer.

14.

Slováci hráli v šesti a nabízejí Němcům přesilovou hru. Dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Martin Bakoš (SVK).

14.

Německo se hned po buly usadilo v útočné třetině. Boyle vypálil od modré čáry, Konrád dokázal zakročit betonem.

15.

Boyle vyslal od modré čáry další ránu, kterou ale trefil pouze spoluhráče Gogullu. Dravecký následně vyhodil kotouč z pásma.

15.

Němci se vrátili zpět před Konráda, Reimer ale střílel nepřesně. Puk je znovu ve středním pásmu, Slováci se v pohodě brání.

16.

Bakoš je zpět na ledě a Slováci své první oslabení zvládli bez problémů. Goce připravila o puk slovenská obrana.

17.

Graňákovu střelu Pielmeier dobře viděl a vytěsnil puk mimo branku. Německý gólman si poradil také se střelou Jurča.

17.

Švarný vyrazil včas dopředu a zachytil Boyleovu nepřesnou rozehrávku. Slováci se tedy ještě zdrží v útočné třetině.

18.

Gogulla pronikl po pravém křídle a bekhendovou střelou zkusil překvapit Konráda. Ten kotouč přeci jen zasáhl a vyrazil.

18.

Macek se dvakrát pokusil přihrát před branku Draisaitlovi, ale vždycky narazil na slovenské obránce. Do útoku míří Slováci.

19.

Sekerovi se nepovedla rozehrávka po mantinelu a Němci mohli zaútočit. Konrád nahození z velké dálky vyrazil za svou branku.

19.

Kahun pouze odevzdal kotouč Slovákům. Réway puk po přihrávce od Draveckého nechal za sebou, ale dokázal chybičku včas napravit.

20.

Rozběhla se poslední minuta první třetiny a Slovákům se nepovedlo udržet hru u Pielmeiera. Rozehrávky se chopí Braun s Müllerem.

20.

Mikuš přihrával velmi riskantně, jenomže Němci si s pukem neporadili. Kotouč se odrazil přímo k L. Hudáčkovi, který už jej vyveze do středního pásma.

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně v 16:00.

První část je za námi, v taktickém boji jsou zatím úspěšnější Slováci. Po vyloučení Reimera bylo Slovensko v závěru přesilovky hodně nebezpečné, ale Pielmeier zázračně vyrazil několik střel a jednou mu pomohla také tyčka. Neprosadili se L. Hudáček, Jurčo ani Sekera. Na druhé straně zasáhl proti Riederovi Konrád. V deváté minutě se Slováci ujali vedení. Bartánus přihrál Cehlárikovi, a ten ve svém prvním utkání na MS prostřelil z úhlu Pielmeiera. Slováci pak přečkali jedno oslabení a vedení udrželi až do přestávky.

Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 11 - 8

Vhazování: 9/15 - 6/15

Trestné minuty: 2 - 2

V souběžně hraném utkání v Moskvě prohrávají Švýcaři s Dánskem po první třetině 0:2. Se švýcarskými nadějemi na čtvrtfinále to vypadá velmi špatně, naopak Dánové míří po výhře nad Norskem za dalšími důležitými body.

21.

Druhá třetina právě začala.

21.

Druhá perioda byla právě zahájena. Réway na buly přehrál Goce, na konci slovenské akce stál jistý zákrok Pielmeiera.

21.

Viedenský dostal bezprostředně po vhazování kotouč na Jurča a Pielmeierovi kotouč vypadl. Němci dokázali vystřelit puk na zakázané uvolnění.

21.

Slováci začali druhou třetinu velmi aktivně a jsou nastěhováni v útočné třetině. Pielmeier vytěsnil Marinčinovu střelu do ochranné sítě.

22.

Marinčin se neporozuměl s L. Hudáčkem, ale zakázané uvolnění se nepískalo. Německý průnik zakončil Noebels střelou do Konráda.

22.

Noebels měl puk na dlouho hůl a nestihl zakončit. Němci jsou vyhnáni z útočného pásma, rozehrávají zpoza Pielmeierovy branky.

23.

Kahun vybojoval puk v rohu kluziště a přihrál na kruh Reimerovi. Jeho střela skončila těsně vedle Konrádovy brány.

23.

Slovensko po aktivním nástupu do druhého dějství stáhlo nohu z plynu a nechává hrát Němce. Braun nahazuje do útočné třetiny.

24.

Slováci pouze vyhodili a odjeli vystřídat. Cígerovi svěřenci jsou v posledních momentech hry docela pasivní.

24.

Ehrhoff si nabruslil na levé křídlo a dokázal vypálit. Konrád střelu vyrazil, o něco později udržel Holzerův pokus.

25.

Slováci jsou za pasivní hru potrestáni vyrovnávacím gólem! Gogullova přihrávka nalezla za brankou Schütze. Ten přihrál před bránu volnému PATRICKU HAGEROVI, jenž překonal Konráda - 1:1! Asistence: Felix Schütz, Phillip Gogulla.

26.

Réway byl faulován a Slováci si zahrají přesilovku. Korbinian Holzer (GER) si bude muset odsedět dvě minuty za držení protihráče.

26.

Němci hned vyhodili puk z obranného pásma, Slováci se však rychle vrátili zpět. Nyní se pokoušejí usadit před Pielmeierem.

27.

Slováci se sami vyhnali nepřesnou přihrávkou a teď se trápí při rozehrávce. Rozhodčí odpustili Kinkovi zákrok na hranici pravidel.

27.

L. Hudáček v dobré střelecké pozici netrefil bránu. Odražený kotouč navíc vycestoval z pásma a Němci mohou znovu prostřídat.

28.

Jurčo přihrával před branku bekhendem, puk ovšem prošel až k mantinelu na Marinčina. Ten nemohl z těžkého úhlu vystřelit.

28.

Marinčin v samém závěru přesilovky nahazoval puk před branku na teč. Netrefil ale hůl žádného svého spoluhráče, puk znovu doklouzal až za modrou čáru.

29.

Kompletní Němci už zase myslí na dobývání Konrádovy branky. Boyle se protlačil ke střele, ale nezacílil přesně.

29.

Němci otáčejí stav utkání a strhávají vedení na svou stranu! Po vyhraném vhazování se puk dostal na modrou čáru, kde napřáhl PHILLIP GOGULLA. Jeho střelu tečoval před Konrádem nešťastně obránce Jaroš - 1:2! Asistence: Maximilian Müller, Patrick Hager.

30.

Sersenovu dělovku chytil Pielmeier a přerušil hru. Jak Slováci dobře vstoupili do druhé části, tak pokračují velmi špatně a nechali Němce otočit stav zápasu.

31.

L. Hudáček to v útočném pásmu udělal velmi chytře, obelstil obránce, ale přesné zakončení nepřidal. Na druhé straně drží puk u mantinelu Noebels.

32.

Cehlárik podruhé vybojoval kotouč v útočném pásmu. Švarného nahození schoval Pielmeier do lapačky.

32.

Němci dostali po hrazení kotouč do útočného pásma. Konrád vyjel z branky, aby rozehrál. Obránci ale musejí o odražený puk bojovat.

33.

Boyle pouze nahodil od červené čáry a Němci odjeli střídat. Slováci teď mají trochu více času na rozehrávku.

34.

Kink vyzrál na dva slovenské beky, ale Gogullovu přihrávku na modrou čáru si pak nezpracoval Holzer. Němci musejí do středního pásma.

34.

Německo dostalo svého soupeře pod menší tlak. Goc s Kinkem manévrují s pukem za brankou a Konrád přišel o hokejku.

35.

Andrej Meszároš (SVK) chtěl Konrádovi podat hůl, ale místo toho měl vzápětí starosti s Němci před brankou. Přehnal to s důrazem a je vyloučen na dvě minuty za napadení.

35.

Německo využívá přesilovou hru a rázem vede o dvě branky! Kahun si vyměnil puk s Draisaitlem a přihrál před bránu na PATRICKA REIMERA. Ten si musel puk zpracovávat bruslí, ale pak jej zvládl procedit pod betonem Konráda - 1:3! Asistence: Dominik Kahun, Leon Draisaitl.

36.

Německou akci zastavil ofsajd a je tady komerční přestávka. Slováci budou muset hodně rychle zabrat. Toto utkání by totiž pro ně mohlo být rozhodující.

36.

Schütz unikl po pravém křídle a střílel mimo Konrádovu branku. Slováci získali kotouč a snaží se proniknout před Pielmeiera.

37.

Slováci chvíli pobyli v útočné třetině, ale Němci jim potom ujeli do přečíslení. Kahun volil místo přihrávky střelu, ale Konrád dokázal v pohodě zasáhnout.

37.

Slováci stáhli hru na tři útoky, nyní je na ledě elitní formace. Réway zatím manévruje s pukem pouze ve středním pásmu.

38.

Dravecký dohrál po ofsajdu na mantinel Ehrhoffa, což se moc nelíbilo Němcům. Vylučovat se ale nebude, rozhodčí hráče rychle odtrhli.

38.

Viedenský byl na středové ose a měl už spíše vystřelit. Místo toho ale přihrál pod sebe Jurčovi, jehož rána už tak nebezpečná nebyla. Pielmeier kotouč udržel.

39.

Rieder střílel v nouzi z pravého křídla velmi nepřesně. Slováci tak mohou ve druhé třetině ještě zaútočit. Poslední minuta.

40.

S pukem ale hrají v závěru prostředního dějství Němci. Goce nepustil ke střele Meszároš, hra je ve středním pásmu.

40.

Jurčo neobhodil Draisaitla a Slováci se ještě museli bránit. Právě Jurčo nepustil Seidenbergovu přihrávku na Kinka.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně v 16:48.

Druhá třetina vyšla skvěle Němcům, to Slováci by na ni nejraději zapomněli. Začali hrát hodně pasivně a vyrovnání přišlo po pěti minutách. Konráda prostřelil nekrytý Hager. Slováci pak nevyužili přesilovku a po čtyřech minutách opět inkasovali. Gogullovu střelu od modré čáry si do vlastní branky srazil Jaroš. Po vyloučení Meszároše udeřili Němci potřetí. Reimer si před brankou zpracoval Kahunovu pobídku a pod betonem Konráda poslal puk do sítě. Kahun v další šanci střílel jen do Konráda, a tak půjdou Slováci na led do třetí části s dvoubrankovým mankem.

Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 19 - 17

Vhazování: 21/38 - 17/38

Trestné minuty: 4 - 4

V Moskvě zůstává skóre stejné. Švýcarsko - Dánsko 0:2 po dvou třetinách.

Zkuste si před třetí třetinou naši hru. Urolbujete led dříve, než zazní siréna?

41.

Třetí třetina právě začala.

41.

Seidenberg střílel hned po vhazování těsně vedle. Réway byl faulován a šel oplácet. Rozhodčí budou ale trest jen Němce.

41.

Yannic Seidenberg (GER) je potrestán dvěma minutami za podražení. Slovensko tak dostává na startu třetí části dobrou šanci na korekci stavu.

42.

Němci už dokázali několikrát vyhodit a Slovákům se přesilovka nedaří. Po dalším přerušení se vhazuje uprostřed kluziště.

42.

Jurčo pronikl individuálně až do útočné třetiny, tam ale o kotouč přišel. Přehrál ho nový muž na ledě Fauser, který dokázal navíc vyhodit.

43.

Bartánus přihrával před branku Draveckému a byla z toho po dlouhé době velká šance Slováků. Dravecký ale nedokázal srovnat hůl a trefil bekhendem odkrytou branku.

43.

Němce za chvíli doplnil Seidenberg a také oni se ukázali v útočné fázi. Schütz zakončoval bekhendem, Konrád si však první tyčku pohlídal.

44.

Jaroš nastoupil na led se čtvrtou formací jako útočník místo Hrnky. Slováci ale nevybojovali vhazování před Pielmeierem. Vhazuje se ve středním pásmu.

44.

BROOKS MACEK navyšuje náskok Německa! Kanadský rodák pronikl středem kluziště jako nůž máslem, nabruslil si až mezi kruhy a prostřelil Konráda střelou k levé tyči - 1:4! Asistence: Constantin Braun, Maximilian Müller.

44.

Slováci střídají po inkasované brance gólmany. Branislava Konráda nahrazuje Július Hudáček.

45.

Mikuš se tlačil k dorážce střely od modré čáry, ale Němci se zvládli ubránit. Nicméně Slováci pokračují v náporu.

46.

Graňák nastřelil Reimera, ani Dravecký neuspěl se svou ranou. Holzer nastavil proti kotouči rukavici.

46.

Slovensko zatlačilo Němce a zvládlo vystřídat do útočné třetiny. Němce vysvobodil Pielmeier, když udržel v lapačce Bartánusovu střelu.

46.

Constantin Braun (GER) byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Braun měl problémy s bruslemi, a proto jeho trest odpyká Kahun. Přesilovka Slovenska ale brzy skončila. Také Michal Sersen (SVK) si také odsedí menší trest za vysokou hůl proti Müllerovi.

47.

Nyní se hraje ve čtyřech na obou stranách. Před Pielmeierem číhal Sekera, a tak Jurčo od modré čáry nahodil puk na branku. Německý gólman vyrazil.

47.

Réway nedokázal obejít Riedera a rozhodl se vystřídat. Němci tak mají na rozehrávku klid, v pohodě si hlídají tříbrankový náskok.

48.

Boyle přihrál Mackovi, jehož střelu zastavil J. Hudáček. Boyle následně vlétl do slovenského brankáře, jenomže byl faulován Liborem Hudáčkem (SVK). L. Hudáček vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

48.

Němci hráli chvilku ve čtyřech proti třem. Draisaitl střílel v dobré střelecké pozici jen do boční sítě. J. Hudáček by se nestihl přemístit.

49.

Po krátké pasáži hry pět na tři už hrají Němci klasickou přesilovku. Slováci se potřebovali stabilizovat a J. Hudáček přerušil u své branky hru.

49.

Schütz si vyměňuje kotouč s Gogullou na pravém kruhu. Němci kombinují a čekají na svou příležitost.

50.

Boyle nezachytil Lušňákovo vyhození, Němci se však brzy vrátili do útočného pásma. J. Hudáček předvedl proti ráně Hagera ukázkový semafor.

50.

Jurčo s Réwayem dostali kotouč do středního pásma, kde ale Slováci o kotouč přišli. Cígerova družina už je kompletní.

51.

Kahun už napodruhé útočnou třetinu pro Německo neudržel. Do protiútoku mohli Slováci, L. Hudáček ale moc šancí na úspěch neměl.

52.

Němci se nikam netlačí a hlídají si luxusní náskok. Sekera projel k červené čáře a pouze nahodil po mantinelu.

52.

Dravecký si únikem po pravém křídle vykoledoval faul. Christian Ehrhoff (GER) musí na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

53.

Jurčo uvolnil na levém kruhu Bakoše, který se z prvního doteku opřel do kotouče. Pielmeier se včas natočil proti střelci a vyrazil nebezpečný puk.

53.

Němcům se podařilo vyhodit a Slovákům se teď nedaří přechod přes modrou čáru. Nevyšlo to ani Sekerovi s Cehlárikem.

54.

Střelu L. Hudáčka udržel Pielmeier a před brankou stojící Viedenský dostal od obránců co proto. Vhazuje se po levici německého gólmana.

54.

Němci okradli Draveckého o puk a vyhodili jej na střídačku. Svěřenci trenéra Sturma jsou v plném počtu, vhazuje se před Pielmeierem.

55.

Také J. Hudáček musí lovit puk ze slovenské branky! Reimerovu střelu z levého křídla vykopl betonem jen k DOMINIKU KAHUNOVI, jenž doklepl kotouč do prázdné branky - 1:5! Asistence: Patrick Reimer, Tobias Rieder.

57.

Denis Reul (GER) je vyloučen na dvě minuty za krosček. Slováci si ještě zahrají přesilovku, do konce utkání ale zbývají jen necelé čtyři minuty.

58.

Slováci byli v útočném pásmu, ale o žádný výrazný tlak nešlo. Němcům se navíc v dalším průběhu podařilo vyhodit.

58.

Ubíhají poslední sekundy Reulova vyloučení a Slováci hrají s pukem ve vlastním obranném pásmu. Rieder dokázal vyhodit.

59.

Němci jsou v pěti a poslední dvě minuty zápasu začali útočnou akcí. Gogulla se snažil přihrávat před branku, nikoho ovšem nenašel.

59.

Marcinko se probil až před branku a dokázal zakončit. Pielmeier kotouč udržel, následnou strkanici roztrhli rozhodčí.

59.

Andrej Šťastný (SVK) potrestán dvěma minutami za hrubost. To byl faul, který vyplynul z frustrace slovenského útočníka.

60.

J. Hudáček pokryl Ehrhoffovu střelu od modré čáry. Nikomu z Němců se nepodařilo kotouč tečovat. Německo pokračuje po buly v útočném pásmu.

60.

Draisaitl nabil na modrou čáru Ehrhoffovi, který poslal svou bombu těsně mimo branku. Utkání se dohrává před brankou J. Hudáčka.

Utkání skončilo.

Ehrhoffova rána proskákala až za J. Hudáčka, ale až po siréně. Němci tak poslední přesilovku nevyužili, ale získávají tři body. Na začátku třetí části nedokázal Bartánusovu přihrávku usměrnit do branky Dravecký a náskok Německa navýšil po sebevědomém průniku Macek. Pátý gól přidal ještě Kahun a Slováci se již nezmohli na odpor. Po prohře 1:5 si velmi zkomplikovali cestu do čtvrtfinále.