Kanada
6:0
Švédsko
19. Scheifele (O'Reilly, Stone), 27. Dumba (Stone, Scheifele), 33. Marchand (Dumba, Scheifele), 33. Domi (Reinhart, Matheson), 52. Stone, 54. Brassard (Gallagher, Hall)

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže ze čtvrtfinále hokejového mistrovství světa mezi Kanadou a Švédskem. Utkání začne v Petrohradu ve čtvrtek 19. května v 19:15.

Turnaj se dnešním dnem dostal do svého kritického bodu, jedno nepovedené utkání pošle dříve klidně úspěšný tým domů. Petrohrad bude dnes večer hostit své poslední utkání, a sice čtvrtfinálový šlágr mezi Kanadou a Švédskem. Kanaďané prohráli ve skupině až v posledním duelu s Finskem a díky druhému místu mohli zůstat v Petrohradu. To Švédové podlehli v moskevské skupině Česku a Rusku a skončili třetí. Z hlediska předchozích výsledků na turnaji a skladbě týmu jsou mírnými favority Kanaďané.

Sestava Kanady:

Talbot (Pickard) - Rielly, Tanev, Murray, Ellis, Matheson, Ceci, Dumba - Perry (C), Brassard, Hall - Duchene (A), McDavid, Marchand - Reinhart, Jenner, Gallagher - Stone, O'Reilly (A), Scheifele - Domi. Trenér: Bill Peters.

Sestava Švédska:

Markström (Fasth) - Gustafsson I. (A), Larsson, Ekholm, Lindholm, Fantenberg, Fransson, Gustafsson II. - Omark, Backlund (A), Ericsson - Burakovsky, Wennberg, Nyquist - Klasen, Norman, Sundström - Ritola, Sjögren, Lundberg - Rosén. Trenér: Pär Mårts.

Kanada přijela na turnaj v pozici obhájce suverénního vítězství z Prahy a začala v Petrohradu ve velkém stylu. Javorové listy zdolaly USA 5:1, Maďarsko 7:1 a Bělorusko 8:0. S drobnými potížemi přehráli také Němce 5:2, Slováky 5:0 a Francii 4:0. O nasazení do čtvrtfinále rozhodoval zápas se stoprocentním Finskem. Tým Suomi zvládl utkání lépe a připravil Kanadě na MS první porážku za posledních sedmnáct zápasů. Vyhrál jednoznačně 4:0.

Oproti poslednímu zápasu s Finy udělal trenér Peters změny pouze v útočných formacích, které rozházel. Největší útočná esa Kanady dnes najdeme v úvodních dvou formacích. Do třetího útoku se posunul Reinhart, jako třináctý útočník je napsán Domi. Chytat bude znovu Cam Talbot, náhradníkem je Calvin Pickard.

MS 2016: radost Kanady
MS 2016: radost Kanady | Foto: Reuters

Jestliže Češi žehrali před turnajem na velkou spoustu omluvenek, Švédové by mohli z omluvených hráčů poskládat celé mužstvo. Hokejisté Tre Kronor nezačali v Moskvě nejlépe a Lotyše zdolali 2:1po prodloužení. Následovala výhra 5:2 nad Dánskem, porážka 2:4 od Čechů, výhry 7:3 a 3:2 nad Kazachstánem a Norskem, 3:2 po nájezdech se Švýcary a v přímém souboji o druhé místo prohra 1:4 s Ruskem.

Také Švédové udělali ve srovnání s posledním střetnutí s Ruskem v sestavě nějaké změny. Lindholm se posunul do druhé obrany, zato Fransson bude hrát ve třetí dvojici s Fantenbergem. Na pozici sedmého beka je Gustafsson II. ze Chicaga. V útočných řadách registrujeme jedině vzájemný přesun Normana a Ritoly mezi třetí a čtvrtou lajnou. Jako třináctého útočníka napsal kouč Mårts znovu Roséna. V brankovišti beze změny. Chytá Jakub Markström, náhradníkem je Viktor Fasth.

MS 2016, Česko-Švédsko: Jacob Markström
MS 2016, Česko-Švédsko: Jacob Markström | Foto: Michal Eger

Zkuste si před zápasem zahrát naši hru. Urolbujete led dříve, než zazní siréna?

Mužstva Kanada a Švédska se naposled střetla vloni na šampionátu v České republice. Švédové tehdy ve skupině po první třetině vedli už 3:0, ale nakonec javorovým listům podlehli 4:6. O rok zpět zvítězila rovněž ve skupině v Minsku Kanada 3:2 po prodloužení. Abychom doplnili i třetí vzájemný zápas, ve finále olympijského turnaje v Soči se také radovali Kanaďané, a to po výhře 3:0. Švédové mají za poslední roky co vracet.

Kanaďané mají na šampionátu vyrovnaný tým a mohou se spolehnout na bodové příspěvky všech hráčů. Nejproduktivnějším hráčem je Derick Brassard (3+6), který je následován Taylorem Hallem (6+2), Mattem Duchenem (4+4) a Coreym Perrym (4+4). Švédové mají ve svém středu nejlepšího střelce turnaje Gustava Nyquista (7+1), za nímž jsou v kanadském bodování skandinávského celku ryzí nahrávači Alexander Wennberg (1+7) a Linus Omark (0+6).

MS 2016, Švédsko-Lotyšsko: radost Švédů (Gustav Nyquist, Alexander Wennberg a Johan Fransson) | Foto: Reuters

Hlavními rozhodčími tohoto čtvrtfinále budou Rus Roman Gofman a Bělorus Maxim Sidorenko. Na čarách budou asistovat Judson Ritter ze Spojených států amerických a Sakari Suominen z Finska.

Švédové skončili před rokem v Praze právě ve čtvrtfinále, kde je vyřadili Rusové. Kanaďané loni v této fázi turnaje rozstříleli Bělorusy a dokráčeli až ke zlatu.

Švédové nastoupili na led v modrých dresech se žlutými třemi korunkami, Kanada bude hrát v bílém. Petrohradský stadion nebude zaplněn ani na tento zápas.

1.

Utkání právě skončilo.

1.

Tak ještě před úvodním buly menší pošťuchování mezi Brassardem a Backlundem. Na opakovaném vhazování uspěla Kanada, za prvním nahozením si vyjel za branku Markström.

1.

Perryho střela na branku Švédů neprošla a evropskému mužstvu se podařilo dostat puk do středního pásma. Tam pokračují ve hře McDavid s Marchandem.

2.

Nyquist se zkoušel prosadit po levém křídle. Po něm sebral kotouč obránce Ekholm, obkroužil branku a prověřil pozornost brankáře Talbota.

2.

Tre Kronor ukázali, že se Kanaďanů nebojí a že nechtějí v úvodních minutách čelit náporu. Naopak Kanada vyhazuje na zakázané uvolnění.

3.

Ellis neudržel modrou čáru a O'Reilly potom odevzdal kotouč Švédům. Gustafsson I. s Larssonem rozehráli a nahodili puk za Talbotovu branku.

3.

Perry s Cecim v útočné třetině nepochodili, Brassard zase nepustil do útočné akce Ritolu. Kanaďané nahazují obloučkem přes modrou čáru.

4.

Duchene se snažil využít chyby ve švédské rozehrávce a získal puk na pravé straně. Upadl, ale přesto dokázal udržet puk na své holi.

4.

V Ducheneově akci ještě pokračoval McDavid a objel Markströmovu branku. Když už se chystal zakončovat, zablokoval jeho nebezpečný pokus Ericsson.

5.

Švédové přečkali pobyt Kanaďanů v útočné třetině, Markström vyrazil nepříjemné nahození od Taneva. Následně byl javorovým listům odpískán ofsajd.

5.

Ellis a Murray si poradili s napadajícími Švédy a Kanada rychle přešla do útoku. Stone nabil Ellisovi, který vystřelil z vrcholu kruhu z druhé vlny. Markström tuto ránu udržel.

6.

Dumba sice při střele zlomil hůl, i tak měl ale Markström spoustu práce. Sedmý kanadský bek se brzy zapojil do hry a nyní pokračuje s novou hokejkou.

6.

První přesilovku si po faulu na Klasena zahrají Švédové. Brendan Gallagher (CAN) je viníkem a odsedí si dvě minuty za podražení soupeře.

7.

Larsson dostal přihrávku na modrou čáru, ale na chviličku zaváhal. Kanaďané čistě odevzdali puk a vyhodili jej přes všechny čáry.

7.

Kanada uspěla na vhazování ve středním pásmu a znovu odpálila kotouč daleko dopředu. Polovina švédské přesilovky je pryč.

8.

Švédové dohrávají přesilovou hru v útočném pásmu a až nyní mohou ohrozit Talbota. Burakovsky manévruje s kotoučem u modré čáry.

8.

A závěr přesilovky byl ze strany Švédů skutečně hodně nebezpečný! Burakovského ránu vyrazil Talbot před sebe a mimo branku vytáhl také dorážku Ekholma.

9.

Kanada je v plném počtu a už ohrožuje Markströmovu branku. Perry přenechal puk Dumbovi, jehož rána byla tečována vedle švédské brány.

9.

Po dalším nahození Kanaďanů dokázal Markström přerušit hru. Po necelých devíti minutách je skóre čtvrtfinále bezbrankové, šance jsme viděli na obou stranách.

10.

Talbot podržel Ericssonovu střelu z levého křídla, po vyhraném vhazování Švédů si zavezl puk za branku Omark, kde proti němu bojuje obránce Murray.

10.

Hra se rychle přestěhovala na druhou stranu, Stone byl u mantinelu faulován. Mattias Ekholm (SWE) musí na trestnou lavici na dvě minuty za krosček.

11.

Kanada se po půlminutě usadila v útočné třetině, ale ke střele se nepropracovala. Duchene s O'Reillym to trochu překombinovali a Švédové vyhodili.

11.

Hall zamířil z pravého kruhu těsně vedle a Scheifele nedokázal tuto střelu tečovat. Fantenbergovi se povedlo Švédy znovu osvobodit.

12.

Markström musel řešit nepříjemnou střelu od Scheifeleho, ale poradil si výborně. Švédové přidali další vyhození a zbytek oslabení už zvládli.

12.

Ekholm vyvezl puk středem kluziště a přihrál do jízdy Burakovskému. Tomu se však nepovedlo zpracování a při přechodu přes modrou čáru mu byl odpískán ofsajd.

13.

Tanevovi nesedla střela od modré čáry, ale protiútok Švédů brzy zastavil. V akci pokračoval jeho parťák Rielly, jenže nerozehrál přesně.

13.

Murray předal kotouč Brassardovi, jehož bekhendové nahození se odrazilo od brusle Perryho. Ten se svalil před brankou, nicméně Kanada pokračuje v náporu.

14.

Perry se rychle zvedl a kanadský útok mohl pokračovat. Murray měl na modré čáře dost prostoru, vybruslil si blíže k brance, Markström však jeho ránu pokryl.

14.

McDavid přihrál Marchandovi pod nohy, bostonský útočník i přesto dokázal dobře vystřelit. Markström puk vyrazil znovu jen k nim, Švédové jsou pod menším tlakem.

15.

Duchene se nacpal před branku, avšak netrefil horní růžek a odražený kotouč vyhnal Kanaďany z pásma. Norman se může po delší době vrhnout do útočné akce.

15.

Riellyho střelu si Markström našel a chytil puk do lapačky. Švédský obr v brance si poradil s clonícím Reinhartem a strčil ruku před něj. Kanada je v posledních momentech lepší.

15.

Scheifele přidělal Markströmovi další práci ranou z mezikruží. Švédský gólman ránu vytěsnil, Kanaďané znovu dojeli kotouč dříve.

16.

Nyquist dostal přihrávku na paty a nedokázal jej tečovat. Švédové tak rozehráli jen na zakázané uvolnění a zůstávají před Markströmem.

16.

Hall u tyčky nevyzrál na Markströma, o něco později už musel švédský brankář proti kanadskému střelci zasahovat. Švédové se dostávají z obranné třetiny.

17.

Klasen si udělal u branky prostor a mohl vystřelit. Chtěl přihrát do lepší pozice Sjögrenovi, kterého kanadská defenziva zablokovala.

18.

Marchand dojel vysoký oblouček do útočného pásma, ale Fantenberga se zbavit nedokázali. Raději dostal kotouč v útočné třetině pod kontrolu.

18.

Sundström zlomil hůl a musel odjet pro novou. McDavid zůstal na chvíli nekrytý, Kanada toho ale nevyužila. Ceci zachytil puk na modré čáře.

19.

Kanada jde do vedení v závěru první třetiny! Stone vrátil puk k modré čáře na O'Reillyho, jehož ostré nahození umě tečoval MARK SCHEIFELE a Markström na puk nedosáhl. Kotouč rychle vyskočil z brány, ale rozhodčí gól správně uznali - 1:0! Asistence: Ryan O'Reilly, Mark Stone.

20.

První třetina se dohrává, běží její poslední minuta. McDavid netrefil po průniku branku a kotouč se odrazil až do středního pásma.

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně ve 20:01.

V první periodě měli více ze hry Kanaďané, a tak zaslouženě vedou. Javorové listy vstoupily do zápasu aktivněji, dlouho však marně překonávali brankáře Markströma. Ten si v úvodu poradil mimo jiné s nepříjemnou ranou Ellise. Kanada pak přečkala švédskou přesilovku, v jejímž závěru se musel Talbot činit proti střelám Burakovského a Ekholma. To Kanaďané ve vlastní přesilovce příliš nezahrozili, ale aspoň se dostali do tempa a ve druhé polovině první třetiny se hrálo hlavně před brankou Markströma. Souvislý tlak zužitkovali Kanaďané minutu před sirénou. O'Reillyho střelu tečoval za záda Markströma Scheifele

Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 12 - 6

Vhazování: 10/15 - 5/15

Trestné minuty: 2 - 2

Překvapivý stav panuje po první třetině v Moskvě. Rusové tam totiž od páté minuty prohrávají s Německem 0:1. Skóre otevřel Reimer, deset sekund před sirénou trefili Němci tyčku. Jinak ovšem svěřenci trenéra Sturma čelí drtivému ruskému tlaku.

21.

Druhá třetina právě začala.

21.

Švédové přečkali odrazy před vlastní brankou a mohli vyrazit do protiútoku. Larsson ale se svou střelou nepochodil.

21.

Talbot zastavil puk pro Ellise, Kanaďané však narazili již ve středním pásmu. V úvodu druhé části hrají Švédové velmi koncentrovaně.

22.

Ellis a Murray vybojovali kotouč v rohu kluziště a McDavid se mohl pustit do úniku. Objel Markströmovu branku a přenechal kotouč za sebou.

22.

Klasen na hranici faulu zastavil Duchenea, švédský útok ale brzy skončil. Neuspěli ani Kanaďané, Scheifele se Stonem.

23.

Ritola se nacpal k dorážce střely od modré čáry, ale Ceci jeho ránu zablokoval. Kotouč skončil za Talbotovou bránou.

24.

Hallovi podjely ve střední třetině brusle a Švédy příliš neohrozil. Ekholm rozehrává vzadu společně s Lindholmem.

24.

Kanaďané rozehráli pouze na zakázané uvolnění a vhazuje se před brankou Talbota. Na vhazování změří síly McDavid s Wennbergem.

24.

McDavidova přihrávka neprošla na Marchanda před branku. Jenomže zakázaným uvolněním se o chvilku později provinili také Švédové a nemohou vystřídat.

25.

Gallagherovo nahození z rohu neprošlo před bránu, Markström si první tyčku pohlídal. Andre Burakovsky (SWE) trefil Ceciho do hlavy a dostává trest na dvě plus deset minut.

25.

Přechod modré čáry v podání Ceciho a Ellise byl trochu kostrbatý. Kanaďané na chvíli získali kotouč, ale Švédům se záhy povedlo vyhodit.

26.

Kanaďané mají zatím velký problém se založením útoku. Švédové znovu vyhodili až k Talbotovi a v pohodě stíhají střídat.

26.

Dumba zavezl kotouč do útočné třetiny a přihrál Scheifelemu. Švédské vyhození zachytil na modré čáře Dumba a udržel Kanadu v pásmu.

27.

Kanada přesilovku nakonec využívá, ač se jí její realizace dlouho nedařila! Stone nabil na modrou čáru MATTU DUMBOVI, který si připravil puk k nechytatelné ráně k pravé tyči - 2:0! Asistence: Mark Stone, Mark Scheifele.

27.

Dumba se ve čtvrtfinále dočkal vůbec svého prvního kanadského bodu na šampionátu. Klasenovu střelu chytil Talbot, pokračovat se bude po komerční pauze.

28.

Švédové ve druhé třetině vedou na střely na branku 4:1, ale není jim to vůbec nic platné. Poslední akce Wennberga skončila pro Švéda ztrátou puku.

28.

Omark prohodil kotouč za bránu a Švédové se usazují v útočné třetině. Ekholm míchá s pukem u modré čáry.

29.

Gallagher ujel po pravém křídle a přenechal puk za sebou Cecimu. Toho ovšem nepustil ke střele vracející se Omark.

29.

Jennerovo nahození bylo sraženo mimo ledovou plochu. Po vhazování před Markströmem získali kotouč Švédové, situaci tři na tři ale střelou nezakončili.

30.

Duchene vedl kanadské přečíslení, ale hru trochu přibrzdil. Larsson se stačil vrátit a zablokoval Ducheneovu střelu. Puk je v ochranné síti.

30.

Kanadskému protiútoku předcházely tvrdé hity v útočné třetině Švédska, které vyprovokovaly Brada Marchanda (CAN) a Johana Sundströma (SWE). Kanaďan vyloučen za hrubost, Švéd za krosček, hraje se ve čtyřech.

31.

Murray uvolnil na pravé straně Halla, jehož skákavou přihrávku už si Ellis nezpracoval. Švédové vzápětí nevyužili pootevřených vrátek kanadské obrany.

31.

McDavid si postrčil kotouč okolo Larssona a Nyquista a rázem byl sám před Markströmem. Švédský brankář vyrazil proti mladé hvězdě, pustil hůl a McDavid přes něj přepadl až do branky. Vypadalo to na faul Markströma, rozhodčí si to ale nemyslí.

32.

Lundberg se protáhl po pravém křídle a od mantinelu nahodil puk před bránu. Od dvojice Tanev a Sjögren se puk naštěstí pro Kanaďany odrazil do Talbotovy výstroje.

33.

Javorové listy se usadily v útočné třetině a přidaly třetí branku! Dumba od modré cíleně nahazoval o zadní mantinel před branku, O'Reilly zablokoval Franssona a BRAD MARCHAND se dostal k dorážce. A trefil se skvěle do horního růžku - 3:0! Asistence: Matt Dumba, Mark Scheifele.

33.

Švédové si vzali oddechový čas, jenomže po jedenácti sekundách inkasovali čtvrtou branku! Reinhart táhl po levé straně přečíslení a přihrál MAXI  DOMIMU, který se trefil do odkryté brány! Pro Domiho je to také první bod na turnaji, a to v jeho prvním čtvrtfinálovém střídání - 4:0! Asistence: Sam Reinhart, Mike Matheson.

34.

V tuto chvíli už jsou v kanadském týmu bez kanadského bodu pouze brankáři. Po zakázaném uvolnění svěřenců trenéra Peterse se vhazuje před Talbotem.

34.

Franssonova střela Talbotovu branku minula. Klasenovu přihrávku před bránu dobře četl Talbot a odehrál kotouč holí mimo brankoviště.

35.

Ekholm objel branku a dostal se až na pravý kruh, odkud z otočky vypálil. Střela se možná otřela o tyčku Talbotovy svatyně.

35.

McDavidovu střelu Markström držel, ale nebyl si příliš jistý. Přesto kotouč nepustil a dočkal se přerušení. Švédové potřebují do konce třetiny určitě snížit.

36.

Backlund si nabruslil na levé křídlo a otestoval Talbota nepříjemnou ranou příklepem. Kanaďan vyrazil puk ramenem.

37.

A také Markström na druhé straně musel zasahovat ramenem proti pokusu Gallaghera. Zvládl to a Švédové mohou do protiútoku.

37.

Larsson střelou od modré trefil do zad spoluhráče Backlunda. Klasen nedokázal situaci tří proti dvěma o něco později zakončit.

38.

Švédsko si zahraje přesilovou hru. Taylor Hall (CAN) fauloval u mantinelu Wennberga a je potrestán dvěma minutami za podražení.

38.

Ekholmovu střelu zablokoval Tanev, proti druhému pokusu tohoto švédského obráncem musel zasáhnout Talbot. Kanaďané se poté osvobodili.

39.

Klasen získal kotouč v nepřehledné situaci u modré čáry a uklidnil hru v útočné třetině. Odtamtud jsou ale Švédové vykázáni kvůli postavení Backlunda v brankovišti.

39.

Klasen si vyměnil puk s Franssonem a zkusil vypálit. Ceci kotouč tečoval a Talbot zasahovat nemusel. Švédové zůstávají v útočném pásmu.

40.

Kanada je v plném počtu a navrátilec Hall hned obral Klasena o kotouč. Rozbíhá se poslední minuta prostředního dějství.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:54.

Švédové na začátku druhé části přidali, ale vyrovnat nedokázali. Naopak zbytečně se po zásahu do hlavy Ceciho nechal vyloučit Burakovsky a přesilovku využil v jejím závěru ranou do horního rohu branky Dumba. Průnik McDavida v dalším průběhu třetiny uťal brankář Markström na hranici faulu, po nahození Dumby o mantinel a dorážce Marchanda ale lovil puk potřetí ze sítě. Švédové si vzali oddechový čas, jenomže za jedenáct sekund inkasovali znovu. Domi využil přečíslení a první střídání přetavil v gól. Ekholm nastřelil pouze tyčku a Švédové neproměnili ve snížení ani přesilovku. Po dvou třetinách míří Kanada bezpečně za postupem.

Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 20 - 14

Vhazování: 24/38 - 14/38

Trestné minuty: 6 - 16

Zkuste si o přestávce zahrát naši hru. Urolbujete led dříve, než zazní siréna?

V Moskvě už je všechno tak, jak si to domácí fanoušci představují. Rusové ve druhé třetině otočili zápas s Němci a vedou 3:1. Dvěma brankami se blýskl nejproduktivnější hráč turnaje Šipačjov, jeden gól přidal Dadonov.

41.

Třetí třetina právě začala.

41.

Kanada zahájila třetí třetinu zakázaným uvolněním. Na vhazování před Talbotem uspěli Švédové a vytvořili tlak na kanadskou bránu. Backlund nacpal puk na Talbota, kterému puk vypadl. Rozhodčí dlouho nepřerušovali, ale nakonec ztratili kotouč z dohledu pod kanadskými obránci.

41.

Pokud chtějí Švédové ještě pomýšlet na postup, musejí co nejrychleji skórovat. Nástup do třetí části jim zatím docela vychází a drží se v útočné třetině.

42.

Burakovsky vyjel k modré čáře a předal puk Franssonovi. Talbot udržel jeho střelu a připsal si další zákrok. Wennberg přehrál na buly McDavida a švédský nápor může pokračovat.

42.

Burakovsky viděl na druhé straně kluziště najetého Wennberga a mezi Kanaďany mu dokázal přihrát. Rána Wennberga ale byla sražena mimo branku.

43.

Švédům se vůbec nepovedla rozehrávka a nabídli puk volnému Gallagherovi mezi kruhy. Markström dokázal střelu kanadského útočníka vyrazit.

43.

Na druhé straně další dobrá šance pro Švédy. Ti ujeli do přečíslení, Lundberg dostal přihrávku před branku, ale bekhendem zakončoval už z přílišné blízkosti Talbota.

44.

Backlund zametl čistým způsobem s Marchandem, Švédy pak při přechodu do útočného pásma zastavilo postavení mimo hru.

44.

Talbot vyrazil z branky pro švédské nahození a rozehrál přesně na O'Reillyho, který si nekomplikoval situaci a obloučkem poslal puk do středního pásma.

45.

Scheifele počkal na křídle na Riellyho a přihrál mu do druhé vlny. Markström dokázal zasáhnout a podržel puk ve výstroji.

45.

Švédského gólmana nepřekonal ani Jenner, jenž to zkoušel okamžitě po buly. Švédský nápor ze začátku třetí části je ten tam.

46.

Hra ve třetí části je zatím značně rozkouskovaná. Další přerušení přineslo kanadské vyhození přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

46.

Teď se pro změnu vylučuje, a sice na kanadské straně. Brendan Gallagher (CAN) je vyloučen na dvě minuty za držení Ekholmovy hole.

46.

Ericsson si přitáhl Morgana Riellyho (CAN), který mu to vzápětí vrátil. Ericsson faul na svou osobu více prodal a Švédové budou hrát minutu a třiapadesát sekund proti třem.

46.

A Švédové hrají v šesti! Zkoušejí to s opuštěnou brankou. Ekholmovi střela moc dobře nesedla a Talbot puk vyhlavičkoval po ochranné sítě.

47.

Švédové zmáčkli Kanaďany na brankovišti, ale Wennbergova střela z úhlu neprošla. Hra v šesti proti třem stále pokračuje.

47.

Javorové listy pozorně brání a Talbot je zatím připraven čelit všem střelám. Pokryl i tu Larssonovu od modré čáry a dopřál spoluhráčům možnost střídání.

48.

Ekholm střílel vedle, Klasen neprostřelil Jennera. Omarkova střela vyhnala Švédy z pásma a Kanada se brání tomuto oslabení výtečně.

48.

Kanada už je v pěti, zatímco Švédové stále pokračují v šesti. Gallagherovo bekhendové nahození opuštěnou branku těsně minulo.

49.

Marchand přestřelil prázdnou branku a o něco později do ní nedokázal zasunout puk okolo tyčky. Švédové nemohou pustit do hry Markströma.

49.

Až teď je hra přerušena, Duchene netrefil prázdnou branku a je pískáno zakázané uvolnění. Markström se vrací do branky, i když se vhazuje před Talbotem.

50.

Hall se uvolnil před Markströmovu branku a švédský gólman jeho střelu vykopl betonem těsně vedle pravé tyčky.

51.

Jenner s Reinhartem dostali kotouč před branku, kde jej však ještě před příjezdem Domiho odklidili švédští obránci.

52.

Kanada trestá obrovskou chybu Larssona v rozehrávce! Švédský bek přihrál mezi kruhy přímo na hůl najetého MARKA STONEA, a ten se z prvního doteku trefil mezi Markströmovy betony a ke třem dnešním asistencím přidal gól - 5:0! Bez asistence.

52.

Marchand přihrával zadovkou před branku na Duchenea, který ale nezvládl zakončit. Do útoku jdou Švédové, ale ti už s výsledkem zcela jistě nic převratného neudělají.

53.

Markström vyrazil nahození ze středního pásma. Brassarda zastihla přihrávka od obránce v ofsajdu. Vhazuje se ve střední třetině.

54.

A na světě je šestý gól Kanady! Hall zavezl puk do útočného pásma a přihrál za brankou na Gallaghera. Ten okamžitě nahodil před bránu, kde DERICK BRASSARD dostrkal puk za Markströma. Lundberg ho neubránil - 6:0! Asistence: Brendan Gallagher, Taylor Hall.

55.

Do konce zápasu zbývá zhruba pět minut. Petrohradskými tribunami obíhá mexická vlna, město na Něvě se dnešním utkáním s turnajem loučí.

56.

Švédové hráli v šesti a půjdou do čtyř. Marchandova střela byla zablokována, ale švédské mužstvo je potrestáno dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě.

56.

Kanada poslala na přesilovku hodně netradiční sestavu z hráčů třetí a čtvrté pětky. Dumba kombinuje zatím okolo modré čáry s Ellisem.

57.

Ceciho střela od modré čáry byla přizvednuta až za Markströmovu branku. Švédům se pak povedlo vyhodit puk přes všechny čáry.

57.

Matheson nezachytil na modré čáře vyhozený puk a pak musel zrychlit proti Lundbergovi. Kanaďanům už z přesilovky mnoho času nezbývá.

58.

Omark se vrátil z trestné lavice, ale hra zůstává před Markströmem. Perry při průjezdu okolo branky nahodil puk před švédského gólmana, který se štěstím odolal před dorážkami.

59.

Duchene tečoval střelu Murraye od modré čáry. Na druhé straně střílel Burakovsky z docela slibného místa. Talbot ale udržel puk a dále bojuje o čisté konto.

60.

Poslední švédská minuta na šampionátu se právě rozběhla. Švédové se snaží utkání dohrát v útočné třetině.

Utkání skončilo.

Utkání je u konce a do semifinále postupuje zcela po zásluze Kanada. Švédové dnes nepředvedli skoro nic. Ve třetí části se snažili o zdramatizování zápasu a přesilovku pět na tři změnili odvoláním Markströma z branky na šest na tři. Jenomže gól nedali a poté ještě dvakrát inkasovali. Po chybě Larssona se trefil Stone, kanára dovršil Brassard. Talbot udržel nulu, Kanaďané se v sobotu v semifinále střetnou se Spojenými státy americkými, které tady v Petrohradu v prvním dni turnaje jasně přehráli. Švédové se loučí podruhé za sebou s mistrovstvím světa již ve čtvrtfinále.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.