Kanada
5:0
Slovensko
12. Rielly (Brassard), 19. Duchene (Marchand), 34. Hall (Stone, McDavid), 39. Scheifele (Reinhart, Stone), 51. Brassard (Perry, Murray)

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z utkání MS v hokeji 2016 v Rusku mezi Kanadou a Slovenskem. Zápas začíná v sobotu 14. května v 19:15.

Slovenská reprezentace čelí po dvou porážkách od Němců a Bělorusů velké kritice a k postupu do čtvrtfinále by jí zřejmě nestačily ani případné tři body ze zápasů proti trojici Kanada, Finsko a USA. Javorové listy jsou na turnaji zatím stoprocentní a naplno bodovaly ve všech dosavadních utkáních. Také dnes jsou proti trápícím se Slovákům jednoznačnými favority.

MS 2016, Kanada-Bělorusko: radost Kanady
MS 2016, Kanada-Bělorusko: radost Kanady | Foto: Reuters

Sestava Kanady:

Talbot (Pickard) - Rielly, Tanev, Murray, Ceci, Dumba, Matheson, Hutton - Stone, Scheifele, Domi - Perry (C), Brassard, Hall - Jenner, O'Reilly (A), Gallagher - McDavid, Reinhart, Duchene (A) - Marchand. Trenér: Bill Peters.

Sestava Slovenska:

J. Hudáček (Konrád) - Marinčin, Sekera (C), Švarný, Meszároš, Graňák (A), Mikuš, Jaroš - L. Hudáček, Viedenský, Jurčo - Daňo, Réway (A), Bakoš - Bartánus, Marcinko, Dravecký - Lušňák, Skalický, Cehlárik. Trenér: Zdeno Cíger.

Kanaďané nedělali oproti zápasu s Německem změnu na postu brankáře. Také proti Slovákům bude chytat Talbot a náhradníkem je Pickard. Složení obranných dvojic zůstává totožné, do sestavy se ale vrací útočník Mark Scheifele, a to rovnou do elitní formace. Reinhart se z prvního útoku přesouvá do čtvrtého k McDavidovi a Ducheneovi. Roli třináctého útočníka bude plnit Brad Marchand. Javorové listy tedy na Slováky vyrukují se všemi oporami.

MS 2016, Kanada-USA: radost Kanady
MS 2016, Kanada-USA: radost Kanady | Foto: Reuters

Ani Slováci brankáře nemění. Důvěru dostal znovu J. Hudáček, jemuž kryje záda Konrád. V zápase s Běloruskem si zlomil nohu Michal Sersen, místo nějž bude hrát ve druhé obraně s Meszárošem Švarný. Na pozici sedmého obránce se na soupisku vrací Christian Jaroš. První tři útočné řady zůstávají beze změn, pospolu nastoupí rovněž probíraná trojka Daňo, Réway a Bakoš. Trenér Cíger nemůže kvůli zdravotním důvodům počítat ani s Tomášem Hrnkou a Andrejem Šťastným. Hrnka nehrál už minule, Šťastného nahrazuje ve čtvrtém útoku Peter Cehlárik.

Zbývá odehrát:

Kanada - Slovensko, Německo - USA, Slovensko - Finsko, Kanada - Francie, Německo - Maďarsko, USA - Slovensko, Bělorusko - Francie, Kanada - Finsko

Na Slováky se po zápasech s Německem a Běloruskem snesla kritika ze všech stran. Československá hokejová legenda Jozef Golonka přirovnává výkony reprezentace k zeleninové polévce, připomíná mu také potápějící se Titanik. Golonka se však zastal trenéra Cígera, a to na rozdíl od Jána Lašáka, který na internetu kritizoval jeho vyjádření médiím. Více čtěte ZDE.

MS 2015, USA - Slovensko: smutní Slováci.
MS 2015, USA - Slovensko: smutní Slováci. | Foto: ČTK

Slováci se s Kanadou na mistrovství světa naposled potkali v Minsku v roce 2014. Ve skupině tehdy zvítězili Kanaďané 4:1. Naši východní sousedé však vzpomínají na čtvrtfinále MS v roce 2012, kdy Kanadu po výhře 4:3 vyřadili.

Hlavními rozhodčími zápasu budou Němec Daniel Piechaczek a Rus Konstantin Olenin. Na čarách asistují domácí Gleb Lazarev a Roman Kaderli ze Švýcarska.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Utkání bylo zahájeno. Slováci hrají v modrých dresech, Kanada v bílém. J. Hudáček musel hned po několika sekundách zasahovat proti Domimu.

1.

Kanaďané zůstávají od začátku nastěhováni v útočném pásmu. Tečovaná střela od modré čáry skončila mimo branku Slováků.

2.

Daňo se protlačil do zajímavé pozice na pravém křídle, ale jeho ránu zablokoval Matheson. Po zásahu Bakoše byla odpískána přihrávka rukou.

2.

Jenner se obtočil okolo branky a zakončoval. J. Hudáček odolal a puk vyrazil. Obstál také proti dorážce Gallaghera.

3.

Jaroš vyvážel kotouč z obranné třetiny, avšak byl zastaven Marchandem. Slováci musejí nadále bránit, s pukem kouzlí McDavid.

3.

Duchene tečoval nahození pouze do boční síťky Hudáčkovy branky. Slovensko je od první minuty pod viditelným tlakem.

4.

Teď už se Slováci dostali do útočné třetiny a Sekera měl nalevo mnoho prostoru ke střele. Talbot tvrdou ránu udržel, bude se vhazovat u jeho svatyně.

4.

Viedenského přihrávka na Jurča neprošla, dopředu může jít Kanada. Stone si na modré čáře vyměňuje kotouč s Cecim.

4.

Mark Stone (CAN) je prvním potrestaným hráčem a odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění proti Réwayovi, který znepříjemňoval na modré čáře kanadskou kombinaci.

5.

Slováci hrají první přesilovou hru, brzy byli ovšem z útočné třetiny vytlačeni. Cestu zpět hledá Bakoš, jehož střela byla zablokována.

5.

Réway přihrál křížem útočného pásma na Bakoše, který se z prvního doteku opřel do puku. Talbotovi puk vypadl a musel čelit ještě dorážkám Daňa. Kanadský gólman nakonec puk přikryl.

6.

Sekerova rána na Talbota neprošla, Kanaďané posléze vyhodili. Stone se vrátí na led zhruba za půl minuty. L. Hudáček zaváží puk před branku po pravé straně.

6.

Druhá polovina slovenské přesilovky už není tak nebezpečná. Po delší době se Slováci zase dostali do pásma, Talbot vyrazil Marinčinovu střelu.

7.

Stone už je zpět na ledě, v závěru přesilovky si ve slibné pozici L. Hudáček neporadil se skákajícím pukem. Kanada jde okamžitě do útoku.

7.

J. Hudáček vytěsnil Mathesonovu střelu. Dravecký byl v útočném pásmu sám, a tak pouze nahodil. Za pukem vyjíždí z branky Talbot.

8.

Slováci přerušili svou přesilovkou kanadský tlak a nyní sledujeme vyrovnaný hokej. Cehlárik bojuje s Kanaďany za Talbotovou brankou.

8.

Teď si ovšem přesilovku zahrají Kanaďané. Peter Cehlárik (SVK) fauloval šikovného McDavida a odsedí si dvě minuty za hákování.

9.

Kanada využila na turnaji 6 přesilovek z 18, tak co teď? O'Reillyho střelu od modré čáry vyrazil J. Hudáček, Perry se k dorážce neprotlačil.

9.

O'Reilly přihrál k tyčce Perrymu, který se obratně otočil před Marinčina. Puk byl najednou v nebezpečném prostoru před J. Hudáčkem, avšak rozhodčí odpískali postavení Perryho v brankovišti.

9.

Slovensko je pod tlakem. Brassard přihrál Ducheneovi, jehož bekhend vyrazil J. Hudáček bekhendem. O'Reillyho střela skončila nad brankou.

10.

Slováci přežili mohutný tlak, vyhodili a vystřídali. Kanada ještě dohrává přesilovou hru, J. Hudáček udržel Dumbovu ránu od modré čáry.

10.

Cehlárik je zpět na ledě, ale J. Hudáček měl ještě práci s kanadským nátlakem před svou branku. Nejaktivnější byl Gallagher a pokračoval i po odpískání. Slovenští obránci ho museli umravnit.

11.

Sekera přihrál po mantinelu do jízdy Daňovi, kterého ovšem zastavil ofsajd. A vhazuje se v obranném pásmu Cígerových svěřenců.

11.

Švarného střela nebezpečná nebyla, slovenský obránce při ní totiž zlomil hůl. Slováci ale zůstávají na puku a rozehrávají.

12.

Hall vystihl špatnou rozehrávku Slováků a přihrál na levé křídlo Brassardovi. Ten střílel docela z úhlu a J. Hudáček dokázal přerušit hru.

12.

Slováci po sympatickém začátku zápasu nakonec přeci jen inkasují jako první! Brassard vyhrál vhazování na MORGANA RIELLYHO, jehož skrytá rána propadla J. Hudáčkovi do sítě. Puk prolétl mezi nohama Marcinkovi a slovenský brankář toho příliš neviděl - 1:0! Asistence: Derick Brassard.

12.

A je tady další problém pro Slováky. Christian Jaroš (SVK) nedovoleně zastavil Perryho a je potrestán dvěma minutami za podražení.

13.

McDavid nabil Scheifelemu, jenž trefil jen Sekerovy brusle. Jenomže Slovákům se zatím nepodařilo vyhodit z obranného pásma.

13.

Po chybě Stonea už se slovenská reprezentace dokázala osvobodit. Obě mužstva střídají, zbývá ještě polovina kanadské přesilovky.

14.

Duchene přihrával Brassardovi mezi kruhy na teč. Kanaďanům tento záměr nevyšel, naopak Slováci znovu vyhodili.

14.

Jaroš je zpátky a Slováci zvládli ubránit i druhé oslabení. Jenner zachránil puk na  modré čáře a Kanada nadále tlačí na branku J. Hudáčka.

15.

Po nabídce od Daňa bojuje v rohu kluziště s kanadskými obránci Réway. Slováci jsou zase po delší době v útočné třetině.

15.

Dlouho tam ale nevydrželi a hra se opět přesunula na druhou stranu. Jaroš má u mantinelu spoustu práce s pohyblivým McDavidem.

16.

Domiho přihrávku na McDavida zastavil Jaroš a vyrazil dopředu. Talbot neměl komu rozehrát, a tak jeho nahození raději podržel v rukavici.

16.

Sekera přihrál do útočného pásma Cehlárikovi, jenž viděl na druhé straně Daňa. Slovenský mladík objíždí branku Talbota s kotoučem na holi.

17.

Bakoš se vydal napadat rozehrávku Kanady a na chvilku Kanaďany skutečně přibrzdil. Slováci poté vybojovali kotouč ve středním pásmu.

17.

Réway se neproháčkoval před Talbotovu branku, na opačné straně nepustil Jennera do úniku po mantinelu Meszároš.

18.

Dvě zajímavé šance na obou stranách! Nejdříve se kotouč po teči Viedenského otřel o oblouk Talbotovy branky, pronikajícího Perryho pak vychytal J. Hudáček.

19.

Sekera byl na mistrovství velkou oporou Slováků, jenomže nyní u mantinelu namazal přímo na hůl Marchanda. Ten okamžitě přihrál MATTU DUCHENEOVI, jenž překonal J. Hudáčka bleskovou střelou pod břevno - 2:0! Asistence: Brad Marchand.

20.

Cehlárikův průnik uťali Kanaďané už ve středním pásmu. Ještě v poslední minutě první třetiny se tak vracejí před J. Hudáčka.

20.

Domi vybojoval kotouč u Hudáčkovy branky a přihrál na modrou čáru Cecimu. Jeho rána byla sražena, slovenský gólman nemusel zasahovat.

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně ve 20:01.

Máme za sebou první třetinu a Slovákům se šance na překvapení začíná rozplývat. Na začátku sice přežili tlak Kanaďanů a dobrou přesilovkou zbrzdili jejich tempo. Jenomže ve dvanácté minutě prošla za J. Hudáčka skrytá střela Riellyho od modré čáry. Slováci pak podruhé zvládli ubránit kanadskou přesilovku, po teči Viedenského dokonce nastřelili oblouk Talbotovy branky. J. Hudáček vychytal Perryho, ale po chybné rozehrávce Sekery a pohotové střele Duchenea už Slováci prohrávali o dvě branky. Kanada navýšila gólem do šatny svůj náskok.

Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 14 - 4

Vhazování: 12/17 - 5/17

Trestné minuty: 2 - 4

Zkuste si o přestávce zahrát naši hru. Urolbujete led dříve, než zazní siréna?

V souběžně hraném utkání v Moskvě bojují týmy Kazachstánu a Lotyšska o záchranu. Kazaši vedou po první třetině zásluhou branky Ivanova z páté minuty 1:0.

21.

Druhá třetina právě začala.

21.

Kanaďané se hned po vyhraném vhazování snažili nastěhovat do útočného pásma. Ducheneova přihrávka před J. Hudáčka neprošla.

21.

L. Hudáček objel branku, ale Rielly ho nepustil ke střele. V dalším útoku přihrával před bránu Marinčin, ale Kanaďané nepříjemnou situaci zvládli ubránit.

22.

Perry nepřekvapil J. Hudáčka obtočením kolem branky. Bakoš nadvakrát protlačil puk přes Ceciho do středního pásma.

22.

Perry se po levém křídle probil až před branku, ale v závěru už to se zamýšlenou přihrávkou na Brassarda trochu překombinoval. Daňo puk odpálil do rohu.

22.

Střela Švarného od modré čáry už nic neřešila. Rozhodčí totiž těsně před tím odpískali nedovolené bránění v podání Vladimíra Draveckého (SVK). Kanaďané si zahrají třetí dvouminutovou přesilovku.

23.

Scheifele se protáhl před branku, ale kotouč mu sjel z bekhendové strany. Kanadě to ale nevadí, pokračuje před J. Hudáčkem s pukem na holi.

23.

J. Hudáček si poradil s Hallovou střelou, o chvilku později skočil slovenský gólman po volném kotouči na brankovišti. Slovákům se stále nepovedlo vyhodit.

24.

Až po Ceciho ráně putoval puk do středního pásma. Brassard zavezl kotouč za modrou čáru a vrací právě Cecimu.

24.

Duchene nastřelil jednoho ze Slováků, slovenská defenziva přečetla také Brassardovu přihrávku na Duchenea. Přesilovka pomalu končí.

25.

Slováci se potřetí ubránili kanadské přesilovce. Dokonce mohli zaútočit hned po návratu Draveckého, kterého však nakonec nepustil do akce vracející se Ceci.

25.

Bartánus s Marcinkem potrestali kanadskou bohorovnost při rozehrávce. Před Draveckým byla odkrytá brána, ale slovenský útočník upadl a přestřelil! Kotouč lehce olízl horní tyč.

26.

Pro Ceciho nahození si vyjel J. Hudáček, ale po mantinelu dostal kotouč jen na modrou čáru. A tak musel vzápětí zasahovat proti kanadské střele.

27.

Brassard si najel na pravé křídlo a mířil na zadní tyčku. Minul. Kanada ale nadále zůstává v útočném pásmu.

27.

Kanaďané mají takové chvilkové nátlaky a pak zase na čas nechají hrát Slováky. Ti ale naposled Talbotovu branku netrefili.

28.

Bakoš se natlačil mezi dva Kanaďany a vykoledoval si faul. Matt Duchene (CAN) si půjde na dvě minuty odpočinout za hákování Bílého Tygra ve službách Slováků.

28.

Dravecký měl bezprostředně po vhazování další dobrou šanci a střílel z mezikruží. Talbot byl připraven a vyrazil kotouč. Kanaďané poté vyhodili.

29.

Slováci se po dvaceti sekundách vracejí zpět do útočné třetiny. Dravecký vyřešil přechod nahozením po hrazení.

29.

Viedenský přihrál L. Hudáčkovi, jenž ještě uvolnil na modré čáře Mikuše. Talbot měl co dělat, aby jeho ránu udržel ve výstroji.

30.

Slovenská přesilovka se chýlí ke konci. Soustavný tlak Slovenska se nekonal, dvě dobré příležitosti na snížení však Slováci měli.

30.

Cehlárik neprotlačil puk před branku, ani Jaroš se svou ranou neuspěl. Slovákům teď prošla hra se šesti hráči.

31.

Lušňákova střela Talbotovi vypadla, ale naštěstí pro Kanaďany nedokázal Skalický dorážet. Kanadský útok zastavuje postavení mimo hru.

31.

Marchand měl na levém křídle spoustu místa a tento puk pro změnu vypadl J. Hudáčkovi. Marcinko nedovolil žádnou kanadskou dorážku.

32.

Viedenský nahodil po mantinelu, jenomže Talbot byl u puku dříve než Jurčo. Kanadský brankář ale nerozehrál zrovna nejpřesněji.

33.

Slováci však Talbotovu chybku nepotrestali. Bakoš střílel po přihrávce od Réwaye nepřesně. Hra se přelévá z jedné strany na druhou.

33.

Až slovenský faul nyní přerušuje hru. Marko Daňo (SVK) podrazil u mantinelu Jennera a odsedí si dvě minuty. Kanaďané mají ve čtvrté přesilovce šanci utéct na tři góly.

34.

Ducheneova přihrávka na O'Reillyho nebyla přesná a Slováci dokázali vyhodit. Jmenovitě to byl Skalický. Další kanadský útok zakládá Ceci.

34.

Kanada nehrála přesilovku úplně dobře, ale přesto se jí podařilo vstřelit branku. McDavid dostal trochu prostoru na levé straně a cíleně přihrál před branku na teč TAYLORU HALLOVI. Čtvrtou přesilovku už javorové listy využily - 3:0! Asistence: Connor McDavid, Mark Stone.

35.

L. Hudáček nahodil kotouč po mantinelu do útočného pásma. Réwaye tam nepustil do akce Stone a posunul puk na spoluhráče.

35.

J. Hudáček přerušil hru po kanadském nahození a podržel puk. Kamery si mezitím vybraly Mikea Babcocka. Trenér Kanady na nadcházejícím světovém poháru sleduje utkání z tribuny.

36.

Kanaďané nehrají dnešní utkání úplně na sto procent, ale i tak to na Slováky stačí. I tak Kanada kontroluje tříbrankový náskok.

37.

McDavid s Duchenem si pohráli se slovenskou obranou, avšak o kotouč byli nakonec připraveni. Slováci se nedostali dál než do středního pásma.

37.

McDavidova formace stále drží Slováky pod zámkem. Kanaďané prostřídali, zatímco slovenská pětka musí zůstat na ledě.

38.

J. Hudáčkovi se konečně povedlo přerušit hru a slovenští hokejisté mohli vystřídat. Po vhazování však sledujeme znovu kanadský nápor.

38.

Gallagher si několika piruetami s kotoučem udělal prostor v útočném pásmu. Ceci si pak ale nezpracoval jeho přihrávku na modré čáře.

39.

To byla hokejová paráda! Stone přihrál po hrazení Reinhartovi, který zpoza brány viděl MARKA SCHEIFELEHO. Útočník Winnipegu se otočil okolo Jurča a v pádu efektně zakončil přesně k tyči - 4:0! Asistence: Sam Reinhart, Mark Stone.

40.

Kanada dohrává druhou třetinu v naprosté pohodě a v útočném pásmu. Slováci přerušili hru jen za cenu zakázaného uvolnění.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:46.

Druhá třetina skončila stejným výsledkem jako ta první. Na jejím začátku však Slováci vystrčili růžky. Kanada prováhala přesilovku a po chybě v rozehrávce javorových listů měl před sebou Dravecký odkrytou branku. Trefil ovšem břevno. Ve slovenské přesilovce pak znovu Dravecký střílel nebezpečně z mezikruží, ale Talbot byl připraven. Na opačné straně Kanada napočtvrté zhodnotila vlastní přesilovku, J. Hudáčka prostřelil Hall. Minutu před koncem prostředního dějství si před brankou Slovenska povodil Scheifele Jurča a zakončil přesně k tyči. Slováci své příležitosti nevyužili a nechali si pohodové Kanaďany odskočit.

Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 23 - 15

Vhazování: 18/31 - 13/31

Trestné minuty: 4 - 8

Lotyši v moskevském utkání srovnali krok s Kazachstánem. Ve 36. minutě vyrovnal na 1:1 Daugavinš, po dvou třetinách zůstává boj o záchranu otevřený.

41.

Třetí třetina právě začala.

41.

Po zakázaném uvolnění Slováků se vhazovalo před J. Hudáčka. Viedenský sebral kotouč Kanaďanům a posunul hru do středního pásma.

41.

Stone využil chyby Slováků v rozehrávce a natlačil se před J. Hudáčka. Andrej Sekera (SVK) byl nucen seknout Stoneovi do hole a odsedí si dvě minuty za sekání.

42.

Švarný si v oslabení pomohl velmi chytře. Přistrčil McDavida, a ten vysunul branku. Hra je přerušena, kanadský tlak alespoň na chvilku otupen.

42.

Ceci dostal nabito na modré čáře a vypálil. J. Hudáček kotouč udržel i přes clonu Perryho. Kanaďané pak nešli dorážet nijak ostře a slovenský gólman znovu přerušil hru.

43.

O'Reilly přihrál na druhou stranu útočného pásma Ducheneovi, jehož nahození tečoval těsně vedle Brassard. Kanada pokračuje před slovenskou brankou.

43.

Brassard se ještě v závěru přesilovky tlačil do branky a nadělal před J. Hudáčkem docela paseku. Slováci si ale poradili, vyhodili a jsou v pěti.

44.

L. Hudáček se mezi kanadskou přesilou protlačil až ke střele, ale Talbot dokázal zasáhnout. Vhazuje se před kanadskou brankou.

44.

Kanada hraje po většinu utkání v útočné třetině a nic se nemění ani ve třetí části. Murray nahazuje po mantinelu.

45.

Slováci se nemohou dostat před Talbotovu bránu. Když už získají puk, po dvou přihrávkách o něj zase přijdou.

46.

Stone našel před bránou volného Domiho, proti němuž zasáhl J. Hudáček. Kanaďané o něco později zahráli na zakázané uvolnění.

46.

Skalický dostal možnost bojovat o puk za Talbotovou brankou. Tanev byl ale silnější a Kanada může unikat dopředu.

47.

Perryho pokus zastavil J. Hudáček a přerušil hru. Kanaďané bez sebemenších problémů kontrolují luxusní náskok. Komerční přestávka.

47.

Duchene se snažil prokličkovat před J. Hudáčka, Slováci ale protentokrát nebezpečí nepřipustili a rozehrávají v klidu zpoza brány.

48.

Bakoš dokázal vystřelit přes bránícího Riellyho, ale Talbot byl připraven. Ve třetí třetině zasahoval kanadský gólman vůbec poprvé.

49.

Domimu se nepovedlo dostat puk do středního pásma, jenomže Mikuš to měl také hodně těžké a Slováky v útočné třetině dlouho neudržel.

49.

Scheifele přihrál naslepo Stoneovi, který jen tak mimochodem předal kotouč Domimu. Proti bekhendové střele z nebezpečné blízkosti zasahoval J. Hudáček!

50.

Do konce třetí části zbývá zhruba deset minut. Jarošovo nahození protečoval do útočného pásma Skalický a spěchá za pukem.

51.

Další nádherný gól z kanadské dílny! Perry získal v útočném pásmu kotouč a vybruslil si před bránu. Namísto naznačované střely ještě přihrál k tyči volnému DERICKU BRASSARDOVI, jenž pouze usměrnil do odkryté branky - 5:0! Asistence: Corey Perry, Ryan Murray.

52.

Slovensko musí znovu do čtyř. Andrej Sekera (SVK) je vyloučen na dvě minuty za podražení Duchenea.

53.

Kanaďané hrají přesilovku aktivně před J. Hudáčkem, Slovákům už se ale dvakrát podařilo vyhodit. A mohou relativně v klidu vystřídat.

54.

Tečovaná kanadská střela zasáhla Jaroše do obličeje a slovenský obránce odbelhal po přerušení na střídačku. Slováci už jsou v pěti.

54.

Marinčin tečoval Marchandovu ránu přímo do obličeje Jaroše. Hodně nepříjemná situace pro mladého obránce, který okamžitě zmizel v kabině.

54.

Marchand srazil přihrávku Slováků mimo kluziště a pak ještě dohrál jednoho ze soupeřů. Dnešní utkání ovšem trochu postrádá hity a tvrdé souboje u mantinelu. Za stavu 5:0 už to zřejmě v tomto ohledu nebude lepší.

55.

Matheson zaváhal na útočné modré čáře a věnoval kotouč Draveckému. Ten to měl ale proti dvojici Kanaďanů těžké a neuspěl.

55.

Skalický přihrál Cehlárikovi na modré čáře a následně byl Slovenku odpískán ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu, utkání už se dohrává jen z povinnosti.

56.

Cehlárikova střela vypadla Talbotovi a Slováci se poprvé ve třetí části na chvilku usadili v útočném pásmu. Meszárošovu ránu vyrážel Talbot před sebe.

56.

Slováci se pokoušejí alespoň o čestnou branku. Navíc hned zítra hrají další důležitý zápas proti Finům, a tak by nebylo ideální vypadnout z tempa.

57.

Duchene pronikl po levé straně a J. Hudáček jeho pokus nadvakrát zkrotil. Kanaďané se o dorážku pokoušeli marně.

58.

O'Reilly nahazoval kotouč před branku na Gallaghera. J. Hudáček si na puk sáhl a vyrazil ho někam k mantinelu.

58.

J. Hudáček vyrazil z branky a rozehrál přesně na obránce. Ten ale pouze posunul do středního pásma a odevzdal kotouč Kanaďanům.

59.

Sekera přihrával do jízdy Skalickému, kterému ovšem kotouč přeskočil hůl. Talbot nepřerušuje, nýbrž vyhazuje puk dopředu.

Utkání skončilo.

Je konec, Kanada v pohodě přehrála Slováky a připisuje si další tři body. Ve třetí části pokračovala kanadská nadvláda, J. Hudáček musel zasahovat proti Domiho bekhendové střele. Pátou branku přidaly javorové listy devět minut před koncem, Perry přihrál exhibičně Brassardovi, a ten usměrnil puk do odkryté branky. Slováci potřetí v řadě nebodovali, o čtvrtfinále budou muset bojovat hned zítra proti Finům.