54. Kapanen (Tolvanen, Savinainen)
57. Aho (Kivistö)
52. Kane (McAvoy)
55. Ryan (Kane, Kreider)

Vítejte u online reportáže z posledního utkání skupiny B mezi Finskem a USA. Zápas začne v úterý 15. května ve 12:15.

Finsko začalo šampionát v Dánsku skvěle. Dvěma debakly 8:1 ponížilo Jižní Koreu a posléze také Lotyšsko. Následně deklasovalo 7:0 Nory a poté je čekal duel proti domácím Dánům. V něm se zrodilo velké překvapení, když Dánsko udolalo celek Suomi 3:2. Chuť si ovšem Finové napravili proti Kanadě, která si odnesla ostudnou porážku 5:1. V zatím poslední duelu však přišlo malé vystřízlivění, když Finsko zachraňovalo alespoň remízu 2:2 s Německem v 58. minutě. V prodloužení získali bod navíc právě Němci, kteří tak zvítězili 3:2. Aktuálně tedy Finsku patří 2. místo se 13 body a situaci mají zcela ve svých rukou. V případě jakékoliv výhry nebudou horší než druzí. V opačném případě se budou muset ohlížet na výsledky dalších zápasů. Výrazně by jim k vítězství mělo pomoci útočné duo Aho - Teräväinen, kteří získali shodně 14 kanadských bodů.

Teuvo Teravainen slaví gól.
Teuvo Teravainen slaví gól. | Foto: Reuters

USA na turnaji doposud nepoznalo hořkost porážky. V zahajovacím zápase po strhující bitvě udolalo Kanadu 5:4 po nájezdech. Následně udržely Spojené státy dvakrát čisté konto proti Dánsku a Německu. Američané slavili výhry 4:0, potažmo 3:0 a pozitivně se tak naladili na utkání s Lotyšskem. To ovšem favorita připravilo o jeden bod a nakonec se muselo USA spokojit pouze s vítězstvím 3:2 v prodloužení. Potom si už připsalo další debakly. Jižní Korea byla zdevastována 13:1 a Norsko 9:3. Američané tak sídlí na čele skupiny B a k jistotě prvenství jim stačí uhrát jediný bod. Navíc se mohou spolehnout na služby nejproduktivnějšího hráče turnaje Patricka Kanea, který nasbíral 15 bodů.

Patrick Kane a jeho spoluhráči slaví branku v síti Koreje.
Patrick Kane a jeho spoluhráči slaví branku v síti Koreje. | Foto: Reuters

Poslední vzájemné utkání sehrály oba týmy v rámci čtvrtfinále loňského mistrovství světa. Po brankách Rantanena a Kemppainena slavilo postup do falší fáze po výhře 2:0 právě Finsko.

Úvodní sestavy:

Finsko: Säteri (Husso) - Pokka, Heiskanen, Nutivaara, Koivisto, Honka, Kivistö, Riikola - Rantanen (A), Mikael Granlund (C), Tolvanen - T. Teräväinen, Aho (A), Savinainen - Kapanen, Manninen, Jormakka - Palola, Anttila, Pesonen - Mäenalanen

USA: Kinkaid (Darling) - Martinez, C. Murphy (A), Butcher, McAvoy, Pionk, Jensen, Hughes - Atkinson, Bonino, P. Kane (C) - Lee, D. Larkin (A), J. Gaudreau - Kreider, White, DeBrincat - Gibbons, D. Ryan, Coleman

Rozhodčí: Iverson, Sjöqvist - Lhotský, Malqvist

V dnešním duelu budeme sledovat nejen souboj dvou prozatím nejlepších týmů skupiny B, ale zároveň také střetnutí nejproduktivnějších hráčů turnaje, kterými jsou Kane s 15 body a Aho s Teräväinenem se čtrnáctibodovým ziskem. Zajímavé bude také sledovat dosavadní nejlepší střelce mistrovství Cama Atkinsona a právě Sebastiana Aha.

Oba celky jsou již přítomny na ledové ploše a utkání za malou chvíli začne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Hned v úvodu se do útočného pásma vydali Američané. Larkin vyslal nebezpečnou ránu z levého kruhu, která ovšem minula bránu Finska.

2.

Nutivaara se s trochou štěstí dostal ke kotouči mezi kruhy, ovšem ani jeho pokus nebyl z kategorie přesných a vpřed opět vyrážejí hosté.

2.

První zákrok si nyní připisuje brankář Kinkaid. Ten však neměl větší problémy se slabou střelou Kapanena od pravého hrazení.

3.

Koivisto si následně našel odražený kotouč na útočné modré čáře a ihned pálil směrem na americkou bránu. Ke Kinkaidovi se však touš nedostal díky dobrému zákroku hostující obrany.

4.

Sudí nyní pustili hraniční zákroky na obou stranách a poté z velmi dobré pozice pálil Gibbons. Säteri však dobře povyjel a jeho ránu ukryl ve své rukavici.

4.

Po dobré práci první formace Finska Spojené státy vyhodily na zakázané uvolnění. Po následné domluvě sudích je však icing zrušen a vhazovat se bude ve středním pásmu. Zřejmě tam došlo k teči finského hráče.

5.

McAvoy pouze nahodil kotouč do pásma a Finové tak mohli založit další útok. Jenže Savinainen s Ahem situaci překombinovali a Kinkaid nakonec zasahovat nemusel.

6.

Koivisto nahodil kotouč ze středního pásma pouze ke Kinkaidovi a při následném protiútoku Američanů se již bude vylučovat. Dvě minuty za nedovolené bráněnísi odpyká Miika Koivisto.

7.

Američané si hned vypracovali tlak na brankovišti. Po Kaneově nahození z úhlu se snažili dotlačit kotouč za brankovou čáru za ležícího Säteriho, který však touš za svá záda nepustil.

7.

Tlak USA ale pokračuje. Nahození McAvoye se ještě snažil tečovat Lee, ale Säteri ani tentokrát nekapituloval.

7.

Finové poté mohli vyrazit do brejku, avšak ten byl zastaven americkou obranou. Poté je navíc hra přerušena a bude se vhazovat v neutrální zóně.

8.

Následně se s drobnými problémy USA přeci jen usadilo v útočném pásmu. Butcherovo nahození ovšem vyrazil pravým betonem Säteri a přesilovka Spojených států je pomalu u konce.

8.

Finsko přežilo své první oslabení a hraje se opět v nerozhodném počtu hráčů na obou stranách.

9.

Säteri nyní neměl kotouč úplně pod kontrolou, ale sudí i přesto přerušují hru. Následuje tedy první reklamní pauza a poté vhazování v obranném pásmu Finska.

9.

Američanům se velmi šikovně podařilo překonat obranný val Finů na modré čáře a z pravého kruhu nebezpečně pálil na zadní tyč Cam Atkinson. Säteri ovšem jeho ránu vykopl pravým betonem.

10.

Teď mělo Finsko velké štěstí. Po ráně Američanů z pravé strany kotouč propadl za Säteriho, který nakonec do bezpečí dopravili obránci Finska.

11.

Další šance Finů již je využita ti se tak dostávají do vedení. Po skrumáži před americkou bránou Kinkaid ztratil svou hůl a kotouč se ocitl za jeho bránou. Šikovným nahozením zpoza americké klece trefil SEBASTIAN AHO vyrážečku hostujícího gólmana, od které se touš odrazil za brankovou čáru. Asistence: Veli-Matti Savinainen, Markus Nutivaara.

Sebastian Aho slaví gól.
Sebastian Aho slaví gól. | Foto: Reuters
12.

Finové sice vedou, ale nesmí zapomínat ani na zadní vrátka. Nyní se však americkému náporu dokázali ubránit.

12.

Kinkaid byl poté bolestivě zasažen střelou do oblastí krku a zůstal ležet na ledové ploše. Po krátkém ošetření ovšem pokračuje ve hře.

13.

Lee nyní sice sebral Finům kotouč, ale nakonec se s ním daleko nedostal a útočit tak mohou opět hráči Suomi.

13.

A ti si také vyzkouší svou první přesilovku. Cam Atkinson si odpyká menší trest za podražení.

14.

Američané se hned v úvodu oslabení osvobozují a Finové tak budou muset začínat až vlastního obranného pásma.

14.

Po souboji za bránou USA se kotouč odrazil na pravý kruh k Savinainenovi, jenž z první pálil mezi betony Kinkaida. Ten si ovšem tento prostor pohlídal a kotouč výborně vyrazil.

15.

Američané nyní dobře přečetli souhru Finů a vyhazují kotouč až za bránu Säteriho.

15.

Eeli Tolvanen následně dobře pálil z prostoru levého kruhu. Svou bližší tyč si ovšem Kinkaid pohlídal a ránu vyrážečkou vyrazil.

15.

Finsko rovněž svou početní výhodu nevyužilo a hraje se znovu pěti proti pěti.

16.

Pokka ve spolupráci s Manninenem sice prošli do útočného pásma, ale tam jej o něj dobře připravili Američané. Ti se s ním ovšem také daleko nedostali, jelikož jim bylo odpískáno postavení mimo hru.

17.

Antilla poté dobře servíroval kotouč od mantinelu před bránu, kde jej odrazil do rohu kluziště obránce McAvoy.

17.

První formace Finů opět dělá starosti svému soupeři. Granlund nahazoval od levého hrazení na Kinkaida, který kotouč jen vyrazil před sebe, kde se po dobrém obranném zákroku amerického beka již Rantanen nedostal.

18.

Tak to bylo opravdu kuriózní branka. Finové nahazovali kotouč po mantinelu, od kterého se puk za bránou Kinkaida odrazil na přední tyč na hůl SEBASTIANA AHA, jenž dopravil touš za záda nic netušícího amerického gólmana, který se otáčel na druhou stranu, kde přirozeně očekával další dráhu puku. Asistence: Markus Nutivaara.

19.

Säteri poté ukryl u své tyče ránu Atkinsona, který tak zatím nepřidal svou sedmou branku na turnaji.

20.

Probíhá poslední minuta první periody.

20.

Antilla u hrazení za bránou Američanů dohrál Murphyho, za což sklidil velmi hlasité ovace nepříliš zaplněných tribun.

20.

Hostům je následně odpískáno postavení mimo hru a ještě se bude vhazovat v neutrální zóně.

20.

Tak dvě vteřiny před první sirénou se ještě bude vylučovat. Eeli Tolvanen trefil vysokou holí brankáře Kinkaida, za což bude potrestán dvěma minutami.

20.

Tak Američané to ještě stihli a nakonec se do slibné palebné pozice dostal Patrick Kane. Säteri však dobrým zákrokem hájí čisté konto i nadále.

20.

První třetina právě skončila.

Je za námi úvodní dějství zápasu, které nabídlo relativně vyrovnaný hokej, ale přeci jen do kabin odcházejí spokojenější Finové. Ti se dostali do vedení v 11. minutě, kdy se nahozením zpoza brány prosadil Sebastian Aho. Stejný hráč navíc zvýšil náskok svého týmu v 18. minutě, kdy využil kuriózního odrazu puku o mantinel a poté uklidil touš za nic netušícího Kinkaida. Po dvaceti minutách tak Suomi vedou 2:0.

21.

Druhá třetina začala.

21.

Patrick Kane dobře pálil z pravého kruhu, avšak Säteri si jeho pokus výborně pohlídal.

22.

Anders Lee měl nyní dobře svou hůl připravenou před prázdnou bránou, ale jeho spoluhráč mu neadresoval přesnou nabídku.

22.

Poté se Finové již osvobozují a jejich oslabení se pomalu chýlí ke konci.

22.

Druhou přesilovou hru Američané rovněž nepotrestali a Finsko je znovu kompletní.

23.

Nyní byli Američané velmi blízko k bráně, ale Säteri i nyní dokázal odolat. Možná mu v tomto případě pomohla i branková konstrukce.

24.

Honka při své střele promáchl a zakončit tak nedokázal. Následně se hra přelévá na druhou stranu.

25.

Nutivaara hledal svou přihrávkou Antillu, který však z předbrankového prostoru zakončit nedokázal.

26.

Američané se opět nastěhovali do útočného pásma, ale Finsko jejich zámek zlomilo a Säteri tak nyní nemusel zasahovat.

27.

Američané si nyní počínali důrazně v útočném pásmu, ale k jeho udržení to nestačilo a vpřed se hrnou opět hráči Finska.

28.

Ovšem ani ti se prosadit nedokázali. Hra má nyní velmi rychlý spád a přesunuje se znovu na polovin Finů.

28.

White se následně pokusil procpat kotouč před bránu, avšak tam se touš nakonec nedostal a ani nyní tak Američané svůj atak nezakončili.

29.

Finové mohli poté přejít do přečíslení dvou proti jednomu, ale jejich nadějná akce byla pokažená nepřesnou přihrávkou.

30.

Ryan to nyní udělal velmi dobře, ale nakonec nepřihrál přesně zpoza brány, což zakládá další útok Finů.

31.

To byla opravdu velká šance Finů, která přišla jako blesk z čistého nebe. Po zakončení Tolvanena skončil touš před betonem Kinkaida, kde se ho snažili dotlačit za čáru Rantanen s Granlundem. Poté ještě zívala odkrytá brána na Heiskanena, jenž si však trefit nedokázal.

31

Až nyní je hra znovu přerušena úspěšným zákrokem Kinkaida, jenž tak dává prostor další reklamní přestávce.

32.

Další povedený výpad Američanů. Po zpětné přihrávce pálil z levého kruhu Anders Lee, který si opět vylámal zuby na skvělém Säterim.

32.

Butcher ještě na chvíli udržel útočné pásmo pro Američany, ale poté se Finové přeci jen dokázali osvobodit alespoň do neutrální zóny.

33.

Američané se nyní dostali sami do problémů v útočné třetině, kterou ovšem ještě na poslední chvíli dokázali udržet.

34.

Ale v ní s kotoučem již dlouho nepobyli a opět se musí přeorientovat na obrannou fázi, jelikož vpřed pospíchají Finové.

34.

Kinkaid si nyní nebyl vůbec jistý svým zákrokem a také se rychle ohlížel za sebe. Puk ovšem udržel někde ve své výstroji a vhazovat se tak bude po jeho pravici.

35.

Gaudreau skvěle obral puk Heiskanenovi a poté se tlačil k zakončení až před Kinkaida. Finský bek ovšem své předchozí zaváhání napravil a střelu americkému hráči velmi znepříjemnil.

35.

Na druhé straně se musel činit také Kinkaid. Pokka se totiž ocitl ve velmi dobré šanci mezi kruhy, ale jeho ránu vyrazil americký brankář držadlem své hole.

36.

Pět minut před koncem druhé periody vyhodili Finové touš na zakázané uvolění a hra se tak stěhuje opět před Säteriho.

36.

Finský brankář posléze pokryl touš u své levé tyče, kam se odrážel zpoza brány. Američané se tedy k případné dorážce dostat nemohli.

36.

DeBrincat měl nyní trochu více prostoru na pravé straně, avšak ani tentokrát se mu Säteriho překonat nedokázalo.

37.

Finský gólman musel být znovu v pohotovosti, jelikož na něj pálil opět DeBrincat. I teď z tohoto souboje vyšel lépe Säteri, který znovu přikryl touš pod svou lapačku.

37.

Jormakka byl velmi ostře poslán k ledu, ale sudí ani nyní nevylučují a nechávají hře poměrně volný průběh.

38.

Heiskanen to udělal velice šikovně, když z druhé vlny udělal delší kličku mezi kruhy, avšak poté se mu bekhendem nepodařilo Kinkaida překonat.

38.

Američané sice mají více ze hry, ale jsou to právě Finové, kdo přidává další gól. Nutivaarovu střelu Kinkaid vyrazil pouze před sebe, kde si kotouč našel MIKKO RANTANEN, jenž bekhendem zametl touš za brankovou čáru. Asistence: Maskus Nutivaara, Mikael Granlund.

39.

V relativně poklidném tempu se dohrává prostřední perioda, což pochopitelně vyhovuje více finskému výběru.

40.

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40.

DeBrincat se sice dostal do útočného pásma, ale nakonec se do zakončení nedostal on ani nikdo z jeho spoluhráčů.

40.

Druhá třetina skončila.

Prostřední část je také za námi. Američané v ní přidali a měli více kotouč na svých holích. Paradoxně ovšem střelecky i gólově vyhráli druhou dvacetiminutovku Finové. Ve 38. minutě totiž zvyšoval na 3:0 Mikko Rantanen, který dopravil puk do brány po zásahu Kinkaida proti ráně Nutivaary. Po čtyřiceti minutách tak Finové odcházejí do kabin s pohodlným tříbrankovým náskokem a zatím to vypadá, že se český výběr střetne ve čtvrtfinále s USA.

V současně hraném utkání vedou Švýcaři nad Francíí po dvou třetinách 3:0 a jsou blízko postupu do vyřazovací fáze, což pochopitelně nevidí rádi Slováci.

41.

Začala třetí třetina.

41.

Granlund jen nahazoval od levého mantinelu a Kinkaid holí posunul kotouč za svou bránu. Finové zůstavají nastěhováni v útočném pásmu i nadále.

41.

Finsko stihlo za pochodu vystřídat, zatímco jeho hráči svíralo soupeře v jeho obranném pásmu. Američané se ale úspěšně ubránili.

42.

Posléze je hra opět přerušena a vhazovat se bude v neutrální zóně.

43.

Finsko je v úvodu třetí třetiny jasně aktivnější a i nyní se tlačilo do útočného pásma. Kinkaid však zatím další zákrok tasit nemusel.

43.

Gibbons velmi nebezpečně po kontaktu s Pokkou vletěl do mantinelu a jen obtížně se zvedá z ledu. Vypadá to ale, že bude schopen pokračovat v utkání i nadále.

43.

Americká střídačka ještě reklamuje u sudího nedovolený zákrok Pokky, ale o faul se v tomto případě nejednalo.

Mezitím se pohnulo skóre v zápasu Švýcarsko - Francie. Švýcaři v současné chvíli vedou 4:1.

44.

Opět to byli nyní Američané, kteří se tlačili před Säteriho. Ale po Kreiderově pokus se skóre nemění a USA musí začínat znovu v neutrální zóny.

44.

Američané ale nyní přitvrdili a sudí nyní odpustili faul po vhazování a poté si ještě Finové cosi vyříkávali s Kreiderem, který atakoval Säteriho.

45.

Gaudreau s velkým štěstím prošel přes útočnou modrou čáru, ale poté jeho zakončení z pravé strany srazila finská obrana do ochranné sítě.

45.

Bonino nyní neuspěl se svým dvěma pokusy, ale jeho celek bude moci pokračovat v aktivitě v útočném pásmu.

45.

Další rána z mezikruží minula svatyni Säteriho a jeho spoluhráči se poté osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

46.

Ve středním pásmu si nyní cosi vyříkával Kane a Antillou. Americký kapitán zjevně situaci neunáší a navíc jeho celek hrál v šesti a následovat bude přesilovka Finů.

46.

Americký střídačka je tedy potrestána dvěma minutami za příliš mnoho hráčů a Finové mohou zvýšit náskok v další početní výhodě. Trest odsedí Cam Atkinson.

46.

Finové poté okupovali útočnou třetinu, ale Teräväinenova teč Ahovy střely končí mimo bránu Kinkaida.

47.

Kotouč se posléze ocitl ta střídačce Američanů a vhazovat se bude ve středním pásmu.

47.

Finsko je usazeno před Kinkaidem a trpělivě si hledá jasnou střeleckou pozici.

48.

Jenže nakonec se sami připravili o útočné pozice a kotouč je v neutrální zóně. USA je již navíc kompletní.

48.

Přesilovku sice Finsko nevyužilo, ale i přesto přidává čtvrtý gól. Manninenovu bekhendovou střelu z pravého kruhu vyrazil Kinkaid pouze před brankoviště, odkud jej MARKO ANTILLA, bekhendem posílá touš do sítě. Američané si ještě vyžádali trenérskou výzvu, která však jen branku Finů potvrdila. Asistence: Sakari Manninen, Saku Mäenalanen.

48.

Američané nyní budou moci snížit. Mikko Rantanen dostává dvě minuty za nedovolené bránění brankáři po střetu s Kinkaidem.

49.

Hughesova střela rovněž nezaskočila Säteriho a Kapanen následně vyváží kotouč ven ze svého pásma.

49.

Američanům se ani nyní nedaří usadit v pásmu a Teräväinen znovu posílá touš až ke Kinkaidovi.

50.

Poté se svou snahou usadit se v pásmu neuspěl ani McAvoy a Finsko po dalším vyhození posílá do hry čerstvé síly.

50.

Finové své oslabení sehráli skvěle a jsou opět v plném počtu.

51.

Vzápětí však půjdou opět do čtyř. Miika Koivisto dostává menší trest za podražení.

51.

Aho nyní znovu vyhazuje kotouč a Američané vypadají poměrně rezignovaně.

52.

Tak přeci jen to ještě USA zkouší a Kinkaid odjíždí v 52. minutě na střídačku a Američané hrají v šesti.

52.

Nick Bonino byl v obrovské šanci. Úplně sám mezi kruhy měl před sebou pouze vyjetého Säteriho, který jeho zakončení nadvakrát pokryl.

52.

A přeci jen USA vykřesává jakousi malou naději. PATRICK KANE skvěle vypálil z pravého kruhu na zadní tyč a Säteri na jeho střelu nemohl dosáhnout, jelikož před bránou dobře clonil jeden z Američanů. Finský gólman se hodně zlobil, že byl faulován, načež si domácí lavička vyžádala trenérskou výzvu, která ovšem úspěšná nebyla. Asistence: Charlie McAvoy.

53.

Jenže případný tlak USA se odkládá. Dylan Larkin je vyloučen na dvě minuty za podražení.

53.

White se sice zkoušel prosadit při vlastním oslabení, ale finský obránce se k němu stačil velmi rychle vrátit.

53.

Poté se Kinkaid poradil s Rantanenovou střelou a hra je tak znovu přerušena. Vhazovat se bude v obranném pásmu USA.

54.

Poté to zkoušel také Eeli Tolvanen. Kinkaid i nadále odolává, ale Finsko pokračuje v tlaku.

54.

Finové přeci jen svou početní výhodu využívají a uštědřili Američanům bůra. Po střele Tolvanena se kotouč odrazil od zadního mantinelu na hůl KASPERI KAPANENA, jenž dokázal přehodit ležícího Kinkaida. Asistence: Eeli Tolvanen, Veli-Matti Savinainen.

55.

A hosté vzápětí znovu snižují a živí jakousi malinkou naději alespoň na bod. Střelu Patricka Kanea z pravé strany šikovně před Säterim tečoval ze vzduchu DEREK RYAN, jenž dostal touč za záda finského gólmana. Asistence: Patrick Kane, Chris Kreider.

56.

Američané znovu odvolávají Kinkaida a opět to zkouší v šesti mužích v poli.

57.

A nyní byli velmi blízko dalšího gólu Američané. Po střele hostů propadl puk za Säteriho a ležel úplně volný v brankovišti. Larkin se však k dorážce nedostal po dobrém obranném zákroku domácích a hra je poté přerušena kvůli posunuté brance.

57.

A je definitivně rozhodnuto. Další powerplay Američanů již nevyšla a SEBASTIAN AHO završil svůj hattrick. První střelou sice ještě finský hráč minul, ale po odrazu od zadního mantinelu již v bezprostřední blízkosti dopravil kotouč do opuštěné brány. Asistence: Tommi Kivistö.

58.

Následně se ještě jednou vylučuje. Blake Coleman najel do Säteriho a odpyká si menší trest za nedovolené bránění brankáři.

58.

Posléze kotouč končí mimo hrací plochu a vhazovat se bude před americkým brankářem Kinkaidem.

59.

Utkání se již v podstatě jen dohrává a Američané podruhé vyhazují kotouč z vlastního pásma.

59.

Tak nakonec Kinkaid ještě musel zasahovat proti nebezpečné ráně z levého kruhu, ale situaci s přehledem zvládl.

60.

Probíhá poslední minuta zápasu.

60.

Neal Pionk ještě usedá na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou holí a následuje kratičká přesilovka Finů 5 na 3.

60.

Ta ovšem záhy skončila a Američané jsou ve čtyřech.

60.

Antillova rána minula bránu Kinkaida a puk po mantinelu opustil útočné pásmo, čímž utkání také nejspíše i skončí.

60.

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno. Finové si do poslední periody přinesli náskok 3:0 a ten navíc ještě navýšili. Ve 48. minutě přidal totiž čtvrtý zásah Marko Antilla. Američané ovšem nic nezabalili a v 52. minutě se jim vyplatila hra bez brankáře, když se prosadil Patrick Kane. Jenže poté se nechal vyloučit Larkin a Finsko trestalo. Přesilovou hru využil Kasperi Kapanen. O necelou minut později však vykřesal malou jiskřičku naděje Derek Ryan. Poté to USA zkoušelo opět bez brankáře, což již dokázal potrestat Sebastian Aho, jenž tak dovršil hattrick. I díky němu Finsko zvítězilo 6:2 a obsadí celkové první místo ve skupině B. Na české hráče tak ve čtvrtfinále čeká výběr USA.