12. Niederreiter (Hofmann)
21. Hofmann (Andrighetto, Diaz)
23. Moser (Vermin, Müller)
28. Niederreiter (Moser, Untersander)

Vítejte u online reportáže ze třetího českého utkání v rámci MS 2018. Zápas mezi Českem a Švýcarskem začne ve středu 8. května ve 20:15.

Česko dnes bude chtít urvat tři body. Po dvou utkáních jsou totiž Češi na dvou bodech, které vybojovali  těžkém utkání proti Slovensku. Na druhou stranu, hned v druhém zápase je čekali favorizovaní Švédové a čeští hokejisté se statečně bili o prodloužení. Nakonec ale padli 2:3, tudíž se momentálně nacházejí na šestém místě tabulky.

Na rozdíl od českých reprezentantů mají Švýcaři již pět bodů. Jenže ve srovnání s Jandačovými svěřenci se Švýcarsko utkalo s Rakouskem a Slovenskem, tudíž se silnějším celkům zatím vyhnnulo. I tak al Švýcaři nemohou být úplně spokojeni. Před vítězstvím 2:0 nad Slováky totiž zaváhali s Rakouskem, které dokázali porazit až v prodloužení. V tabulce jsou momentálně za Ruskem a Švédskem.

Vzájemné zápasy jsou v posledních letech převážně vyrovnané, nicméně v drtivé většině končí šťastně pro Česko. To si se Švýcarskem poradilo  v rámci dubnové přípravy v Příbrami, když zaznamenalo vítězství 5:2 a 4:1. Na druhou stranu, poslední vzájemné utkání na MS vyhrálo loni Švýcarsko a to v poměru 3:1.

SESTAVY TÝMŮ

Česko: Francouz (Rittich) - Gudas, Moravčík, Hronek, Šulák, Sklenička, Jordán, Polášek, Krejčík - Řepík, Plekanec, Kubalík - Hyka, Faksa, Červenka - Nestrašil, Nečas, Jaškin - Chytil, Horák, Kousal

Švýcarsko: Genoni (Berra) - Müller, Diaz, Kukan, Untersander, Frick, Fora, Genazzi - Andrighetto, Corvi, Niederreiter - Hofmann, Haas, Baltisberger - Moser, Vermin, Riat - Scherwey, Schäppi, Rod

Rozhodčí: Gofman, Reneau - Goljak, Lazarev

Takto vypadala předzápasová rozcvička českých hokejistů.Fotbalový míč byl opět nezbytnou součástí.

Rozcvičeno jest!💪⚽ Česká hokejová reprezentace už za malou chvíli nastoupí proti Švýcarům. Na led se vrátí i Martin Nečas 👉 http://aktln.cz/3NR0A9.

Zveřejnil(a) Sport Aktuálně.cz dne 08. May 2018

Vzájemná bilance Česka se Švýcarskem

Živě: Proti Švýcarům chtějí Češi poprvé naplno bodovat. Textový přenos nabízíme na 👉 http://aktln.cz/orSBmG.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Do velké šance se hned v úvodu zápasu dostal Michal Řepík. Zleva se prodral před Genoniho, avšak puk zavezl až ke vzdálenější tyči a trefil jen beton.

2.

Švýcaři teď dobře napadali a české hokejisty nepustili to blízkosti útočného pásma. Další akce Česka končí ofsajdem.

3.

Faksa se dostal mezi kruhy, ale kotouč vybojovat nedokázal. Na druhé straně musel Francouz vyřešit svižnou střelu z pravého kruhu.

4.

Francouzovi nyní pomohla tyč. Hofmann se nadvakrát dostal k zakončení z mezikruží a bekhendem zakončil do konstrukce brány.

5.

Nepřesná rozehrávka české reprezentace doputovala až ke Genonimu. Další rychlý výpad Jandačových svěřenců vyústil v nepřesný bekhend ze strany.

6.

Češi ještě zachytili kotouč u modré čáry a následovalo rychlé nahození. Puk letěl pouze do blokujícího soupeře.

7.

Dvě trestné minuty za vysokou hůl dostává Robert Kousal. Švýcarsko si poprvé v utkání zahraje přesilovou hru.

7.

Dobrou práci odvedla především dvojice útočníků. Řepík s Plekancem odvážně napadali až v u Genoniho a našetřili několik cenných vteřin.

8.

Francouz si našel tvrdou střelu Andrighetta. Červenka pak kotouč vyhodil přes všechny čáry.

8.

Další zakončení Andrighetta. Tentokrát šla střela švýcarského útočníka přes Gudasovy brusle mimo bránu.

9.

Česko hraje v plném počtu.

10.

Ani jednomu z celků se nedaří rozehrávka. Švýcaři se navíc výborně vracejí a českým hokejistům hru výrazně znepříjemňují.

11.

Vypadalo to na přesilovou hru Švýcarska. Jenže při signalizovaném vyloučení Liboa Šuláka se proti pravidlům provinil také Chris Baltisberger.

11.

Tak nakonec je tady přeci jenom přesilové hra. Libor Šulák je totiž potrestán na 2+2 minuty.

12.

Trest Libora Šuláka je potrestán. Švýcarsko se usadilo v útočném pásmu a Hofmannovi se přihrávkou podařilo oslovit NINA NIEDERREITERA. Největší hvězda švýcarského týmu sic napoprvé neuspěla, ale poté kotouč bleskově dorazila za bezmocného Francouze. Asistence: Gregory Hofmann.

12.

Další problémy pro českou reprezentaci. Roman Červenka v útočném pásmu ztratil kotouč a poté se provinil zbytečným sekáním.

13.

Tečovaná dělovka od modré čáry se přes Francouzovu lapačku dostala na bránu českého týmu. Z mumraje vyplývají vyloučení na obou stranách.

13.

Po vzájemné rozmíšce je dvěma trestnými minutami potrestán Andrej Nestrašil i Nino Niederreiter.

14.

Do obrovské šance se hnali Češi. Přečíslení tří na jednoho ale nezakončili dobře, když Hykovi kotouč přeskočil hokejku. To je velká škoda.

14.

15.

Při komerční přestávce je opravován led v blízkosti střídaček. Pauza je tak poněkud delší.

15.

Okamžitě po buly v útočném pásmu se Mirco Müller provinil podražením vůči Jaškinovi. První přesilová hra pro Česko.

16.

Švýcaři kotouč v pohodě vyhodili až k Francouzovi. Na led jdou čerstvé síly.

17.

Vyrovnáno. Již po Šulákově střele to vypadalo dobře, nicméně nakonec šel kotouč k Nečasovi. Ten se hodlal opřít do střele, avšak místo toho puk se štěstí posunul k DOMINIKU KUBALÍKOVI, jenž uspěl razantní střelou po ledě. Asistence: Martin Nečas.

18.

Nepříjemnou střelu z levého křídla vyslal Rod. Po něm se ještě před bránu protlačil Baltisberger, nicméně kotouč šel v obou případech těsně mimo.

19.

Červenka po rychlé akci hodlal kombinovat s Hykou. Místo toho poslal puk jen ke Genonimu.

19.

Aktivní Nečasova formace se dokázala udržet v útočném pásmu. Kromě několika nepřesných zakončení nic nevyprodukovala.

20.

V závěru první třetiny mají čeští hokejisté navrch, ale teď je přibrzdí další vyloučení. Pavel Francouz je potrestán za vyhození puku do hlediště.

20.

Rychlý brejk českého týmu. Šest vteřin před koncem se Červenka s Faksou dostali do přečíslení, ale druhý zmíněný trefil přesunujícího se gólmana.

20.

PRVNÍ TŘETINA SKONČILA.

Úvodní perioda zápasu je minulostí. Čeští hokejisté se hned v úvodu dostali do šance, nicméně poté museli být rádi za to, že Francouzovi pomohla konstrukce brány. Díky častým přestupkům Jandačových svěřenců se ale Švýcarsko přeci jenom dostalo do vedení, když Nino Niederreiter využil nedůrazu soupeřů. Jenže přesilovou hru nakonec vybojovali i Češi a Dominik Kubalík v 17. minutě obstaral vyrovnání.

21.

Tak to byla parádní souhra Švýcarska. Dva hráč kombinovali u modré čáry a zničehonic se Andrighetto odhodlal k bleskové přihrávce na dobře postaveného GREGORYHO HOFMANNA. Švýcarský forvard pálil z pravého kruhu a překonal přesunujícího se Francouze. Asistence: Sven Andrighetto, Raphael Diaz.

22.

Po vstřelení své druhé branky jsou Švýcaři při chuti a tlačí se do útočného pásma.

23.

Tohle už je hodně alarmující. Česká obrana vůbec nedokázala reagovat na pohyb Vermina, který se napravo v klidu projel až k pravému kruhu. Poté následovala blesková přihrávka a proti zakončení volného SIMONA MOSERA byl Francouz bez šance. Asistence: Joel Vermin, Mirco Müller.

23.

Jakub Krejčík se provinil vysokou holí. Další oslabení české reprezentace.

23.

Příliš důrazný byl u mantinelu Chris Baltisberger, který u hrazení vrazil do Gudase. Počet sil na ledě se vyrovná.

25.

Důležité snížení české reprezentace. Hofmann dvakrát bez hokejky zablokoval střelu českého týmu, ale poté odjel na střídačku a to byla chyba. Následovalo totiž rychlé přečíslení 4 na 3 a MICHAL MORAVČÍK ze středu útočného pásma mířil přesně. Asistence: David Sklenička, Tomáš Hyka.

25.

Češi hráli krátkou přesilovou hru. Nalevo měl Filip Hronek dobrou pozici, avšak prudkou přihrávku trefit nedokázal.

26.

Švýcaři měli problémy s napadáním čtvrté formace. Nakonec jim pomáhá ofsajd Jandačových svěřenců.

26.

Okamžitě na vhazování ve středovém kruhu se Dmitrij Jaškin dopustil podražení.

27.

Na začátku oslabení se v útočném pásmu dobře prezentoval Plekanec. Čechům se zatím daří narušovat kombinaci Švýcarska.

28.

Francouz předvedl fantastický zákrok, ale poté se Švýcaři znovu dostali do kombinace. Moser měl dost času na to, aby vybruslil zpoza brány a poté předložil tutovku NINU NIEDERREITEROVI. Elitní forvard Švýcarska už českého gólmana bez potíží překonal. Asistence: Simon Moser.

28.

Blesková odpověď české reprezentace. Hned po inkasování branky se Češi se vydali do útočného pásma, načež se Moravčík odhodlal k rychlému nahození. To by nemířilo do prostoru brány, avšak dobře postavený DMITRIJ JAŠKIN si tečí koupil odpustek za předchozí potrestané vyloučení. Asistence: Michal Moravčík, Andrej Nestrašil.

30.

Červenka dokázal protečovat nahození ze středního pásma. Za Genonim je ale kotouč na hokejkách soupeřů.

31.

Po ubránění tlaku Švýcarska se Češi provinili hrou v šesti hráčích. Znovu budou čelit oslabení.

32.

Solidní zakončení z levého kruhu letělo přesně do ramene Pavla Francouze. Následně Češi vyhodili kotouč přes všechny čáry.

33.

Gudas se dobře vložil do přihrávky Corviho a Češi jsou v plném počtu.

33.

Čeští hokejisté se nyní převážně soustředí na defenzívu. Daří se jim ale narušovat kombinaci Švýcarska.

34.

Bleskovou akci podnikl Horák, který kotouč dovezl k útočné modré čáře a předal jej Chytilovi. S jeho střelou mezi ruku a tělo měl Genoni hodně práce.

34.

Baltisberger dokázal zaútočit a nahozením z pravé strany Francouze donutil k zákroku.

35.

Češi dokázali vyrovnat. Rychlou akci českých hokejistů rozjel Dominik Kubalík, který napravo našel MICHALA ŘEPÍKA. Ten sice neuspěl s přihrávkou na Nečase, ale poté kotouč dorazil do prázdné brány. Asistence: Dominik Kubalík.

35.

Martin Nečas se stal terčem ataku Mirca Müllera a následovala odplata Dmitrije Jaškina. Poté přišla šarvátka a potrestán je také Filip Hronek s Raphaelem Diazem. Bude se hrát s vyrovnaným počtem hráčů.

36.

Přeci jenom si Česko zahraje přesilovou hru. Kubalík byl zasažen vysokou holí, tudíž je potrestán Simon Moser.

37.

Velmi dobře hrající Moravčík vyslal další nahození od modré čáry. Tentokrát si Genoni zakončení pohlídal.

37.

Další zákrok Genoniho. Tentokrát ho z pravého kruhu prověřil Andrej Nestrašil.

38.

Znovu to zprava zkusil Nestrašil. Genoni opět zasáhl, nicméně Češi teď svírají soupeře.

38.

Švýcarsko hraje v plném počtu.

39.

Zničehonic se do obrovské šance dostal Simon Moser. Švýcarský útočník si najel do útočného pásma, ale tvrdou střelou trefil Francouze.

39.

Nepřesná souhra české reprezentace. Při nahození Hronka je pískán ofsajd.

40.

Poslední minuta druhé třetiny se odehrává především ve středním pásmu. Ani jeden z celků se teď nedostává k ohrožení brankáře.

40.

KONEC DRUHÉ TŘETINY.

Je za námi naprosto strhující druhá třetina zápasu. Češi do ní vstoupili otřesně a po brankách dvojice HofmannMoser prohrávali již o dvě branky. Poté sice snížil Michal Moravčík, nicméně Nino Niederreiter Švýcarům v přesilovce vrátil dvougólové vedení. Jenže ani poté se Češi nevzdali a Dmitrij Jaškin bleskově zareagoval na předchozí trefu soupeře. Svěřenci Josefa Jandače se posléze dostali do mírné převahy, ze které vyplynula vyrovnávací branka Michala Řepíka. Do třetí periody se půjde za vyrovnaného stavu.

41.

Dvě nahození teď vyprodukovali čeští obránci. Gudas ani Šulák z úhlu netrefil bránu.

42.

Řepík kotouč nedokázal posunout do středního pásma. Švýcaři se snaží kombinovat před Francouzem.

43.

Pro změnu se Řepík prezentoval v útočném pásmu, když zprava prověřil Genoniho. Do další šance se řítil Nestrašil, který kotouč zbytečně přenechával Nečasovi.

43.

Vermin se přes Gudase nedostal ke střeleckému pokusu. Češi hru posouvají do neutrální zóny.

44.

Zakázané uvolnění Švýcarska.

44.

Sven Andrighetto se prodíral do útočného pásma, nicméně nakonec byl zbrzděn Šulákem a jeho výpad přinesl pouze ofsajd.

44.

Solidní nahození si před Genonim hodlal nalézt Kousal. Bez úspěchu.

45.

Jedovatá střela z levého kruhu v podání Schäppiho teď prověřila postřeh Pavla Francouze. Český gólman zasáhl pravým betonem.

46.

Cosi kloudného se v útočném pásmu pokusil vymyslet Nečas. Jenže místo toho přišel rychlý výpad Riata a zasahovat musel český gólman.

47.

S další švýcarskou akcí přispěchal Haas. Francouz chtěl kotouč rychle rozehrát, nicméně nakonec hru přerušil.

47.

Po dobrém obranném zákroku se Gudas natlačil až před bránu. Na Řepíkovo nahození ale nemohl dosáhnout.

48.

Dobře si u mantinelu počínal Jaškin. Po chvíli dvakrát zakončoval Moravčík, ale švýcarská defenzíva si v obou případech poradil.

49.

Češi teď mají navrch. Faksova formace už v útočném pásmu nevyprodukovala další zakončení.

49.

Česká obrana zaspala a do útočného pásma se bleskově vřítil Haas. Jeho jedovatá střela našla připraveného Francouze.

50.

Parádně to udělal Nečas, který si ve středním pásmu obhodil soupeře a v rychlosti se dostal až před Genoniho. Švýcarský gólman zasáhl levým betonem.

52.

Dobré napadání české útočné dvojice. Švýcarská střídačka se navíc dotkla kotouče a vhazovat se bude u Genoniho.

52.

Při boji u mantinelu se hokejka Radka Faksy dostala do tváře Corviho. První vyloučení ve třetí třetině a hned je z toho trest na 2+2 minuty.

52.

Andrighetto si najel do výborné pozice, ale nebezpečné zakončení zápěstím zablokoval Gudas.

53.

Tentokrát už Francouz musel zasahovat. Poradil si se střelou Hofmanna i s bezprostřední dorážkou Chrise Baltisbergera.

53.

Český gólman pouze vyrazil tvrdé zakončení soupeře, nicméně jeho spoluhráči pak kotouč dostali do středního pásma.

54.

Špatná souhra mezi Corvim a jedním ze švýcarských obránců. Puk je znovu v neutrální zóně.

55.

Plzeňská obrana Moravčík - Sklenička to zvládla na výbornou. Kotouč je až u Genoniho a oslabení českého týmu se chýlí ke konci.

55.

Genazziho svižní střela prošla mezi dvěma českými obránci.Francouz byl připraven.

56.

Obrovský tlak do českého brankoviště předvedli Švýcaři. Francouz ale dvakrát zasáhl a fantasticky mu dvakrát pomohla také defenzíva.

56.

Simon Moser trefil holí Kubalíka a dostává dvě trestné minuty. Češi za 4 vteřiny zahájí přesilovou hru.

56.

56.

Šulák fauloval unikajícího Vermina a bude z toho trestné střílení pro Švýcara.

56.

Obrovsky důležitý moment. Joel Vermin nájezd neprovedl špatně, ale bekhendovou kličku mu Francouz přečetl.

57.

Genoni odolal dvěma střeleckým pokusům. Švýcaři kotouč vyhazují přes všechny čáry.

58.

Hronek rychlým nahozením trefil clonícího Faksu. Přesilová hra Česka bude za chvíli u konce.

58.

58.

Po návratu vyloučeného Mosera se k zakončení tlačil Červenka. Defenzíva Švýcarska odolala.

59.

Jaškin obdržel přesnou přihrávku od zadního mantinelu, ale bleskovým zakončením z levého kruhu minul bránu.

60.

Jordán byl u zadního mantinelu sražen a schoval kotouč pod svým tělem. Hra je přerušena.

60.

Francouz musel zasáhnout proti bekhendovému nahození z velkého úhlu. Kotouč mizí ve středním pásmu.

60.

KONEC TŘETÍ TŘETINY.

Třetí třetina byla z obou stran poměrně opatrná, nicméně oba celky si nakonec vypracovaly šance. Tu největší měl Joel Vermin, který byl v úniku faulován Šulákem, avšak v následném trestném střílení neuspěl. Francouz totiž vystihl bekhendovou kličku a především díky českému brankáři se půjde do prodloužení.

61.

PRODLOUŽENÍ PRÁVĚ ZAČALO.

61.

Niederreiter si před bránu sjel pro Corviho přihrávku. Pak se ještě jednou tlačil k Francouzovi, nicméně českého gólmana neohrozil.

62.

Nyní už má kotouč pod kontrolou český tým. Hronek si hledal dobrou pozici, ale zblízka minul Řepíkovu přihrávku.

62.

Neohroženě se před bránu natlačil Gudas. Ani jednou ze dvou pokusů si s Genonim neporadil.

63.

Češi jsou stále na puku a snaží se prodrat do další šance.

63.

Dobrým pohybem si teď Jaškin vynutil faul. Mirco Müller Čechům nabízí přesilovou hru 4 na 3.

64.

Nečasova dobrá střela od modré čáry se zastavila na Genoniho betonu. Dvakrát poté dorážel Faksa, ale švýcarský gólman odolal.

64.

Opět se Genoni skvěle přesunul proti dělovce Romana Červenky. Solidní střela šla přesně do hrudi gólmana.

64.

Hronek zakombinoval s Červenkou, který vyslal další razantní zakončení. Kukan puk zablokoval a poté si kotouč našel Genoni.

65.

Jaškin si z rohu vybruslil před švýcarského brankáře, ale zakončení zblízka našel jen pozorného gólmana. Navíc byla brána Genoniho posunuta.

65.

Hronkova dělovka od modré čáry prověřila Genoniho. Švýcarsko je v plném počtu.

65.

KONEC PRODLOUŽENÍ.

ZAČÁTEK SAMOSTATNÝCH NÁJEZDŮ.

Za Čechy začal Dmitrij Jaškin, ale Genoni mu kotouč dokázal vypíchnout - 0:0.

Noah Rod to udělal dobře, ale bekhendovou kličku nedotáhl do úspěšného konce. Navíc si natloukl o bránu - 0:0.

Tomáš Hyka volil střelu na lapačku, ale švýcarský gólman byl připraven - 0:0.

Sven Andrighetto také vykoupal Francouze, nicméně před prázdnou bránou netrefil puk - 0:0.

Brněnský Martin Nečas také neuspěl, když střelou trefil hokejku Leonarda Genoniho - 0:0.

Nino Niederreiter jel pomalu a trefil lapačku - 0:0.

Andrej Nestrašil puk dovezl až k brankovišti, avšak tam mu puk odjel - 0:0.

Ani Enzo Corvi na Francouze nevyzrál. Ledově klidný gólman si počkal na bekhendovou kličku soupeře - 0:0.

Paráda. Michal Řepík vytáhl parádní bekhendovou kličku a poslal kotouč pod břevno - 1:0!

Gregory Hofmann zakončoval mezi nohy, ale Francouz vychytal i pátý nájezd Švýcarů - 1:0. Rozhodnuto!

KONEC ZÁPASU.

HVĚZDY ZÁPASU

Česko - Dominik Kubalík

Švýcarsko - Nino Niederreiter

Zatím nejdivnější zápas na letošním MS je tedy u konce a Češi slaví vítězství. Do utkání čeští hokejisté nevstoupili dobře, nicméně po první třetině bylo skóre vyrovnané. To platilo také po čtyřiceti minutách, avšak v druhé části měli Češi ještě více práce, neboť prohrávali až o dvě branky. Naopak třetí perioda byla naprosto odlišná, gól nepadl a podobně na tom bylo i prodloužení. Rozhodovaly tedy samostatné nájezdy, ve kterých se zaskvěl Pavel Francouz, jenž nepustil ani jeden pokus soupeřů. Naopak z řad Jandačových svěřenců se prosadil Michal Řepík, který tak v páté sérii rozhodl o druhém bodu ve prospěch Česka.