Rozhodující nájezd Hanzl
1. Filppula (Aho, Rantanen)
3. Jaakola (Rantanen, Filppula)
14. Lajunen (Pihlström, J. Aaltonen)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z dalšího zápasu české hokejové reprezentace, kterou čeká těžká bitva s Finskem.

Po úvodním zápase, ve kterém český národní tým prohrál 4:1 s obhájcem titulu z Kanady, Češi zvítězili v důležitém zápase s Běloruskem. Národní tým měl zápas plně pod kontrolou a od úvodní minuty směřoval za vítězstvím. Pozitivem tohoto zápasu bylo nejen vysoké skóre, kterým naši hokejisté zvládli zvítězit, ale předevštím to, že se o každou z šesti vstřelených branek postaral jiný střelec.

I přes výhru byl ale trenér Jandač nespokojený s výkonem druhé formace ve složení Pastrňák - Plekanec, Červenka. A tak v průběhu zápasu sáhl ke změně a Červenku posunul do první formace místo Jakuba Voráčka, který se zařadil právě vedle Plekance a Pastrňáka. Zdá se, že tento tah Jandačovi vyšel, protože proti Bělorusům se prosadil nejen Červenka, ale také Voráček. Uvidíme, zda se bodově probere také nejlepší český hráč letošní NHL David Pastrňák.

V utkání s Běloruskem hrála prim také česká defenziva, která se podepsala pod tři branky českého týmu. Mezi střelce se zapsal Šimek, Gudas, ale také Kempný. Jandačovi se tak opět vyplatil tah zařadit do přesilovky Šimka místo zatím neviditelného Kundrátka. Šimek se také postaral o největší rozruch zápasu, když čistě sestřelil klíčového hráče Běloruska Andreje Kosticyna.

Podle původního Jandačova plánu se v brance zatím střídají oba čeští brankáři. Petr Mrázek podržel český tým v úvodním zápase s Kanadou. V zápase s Bělorusy nezklamal ani Pavel Francouz, který se musel vypořádat s malým počtem střel, které na něj v průběhu zápasu směřovaly. V dnešním zápase tak v akci opět uvidíme brankáře Detroitu Red Wings Petra Mrázka.

Statistiky českých hokejistů na MS:

4b - Voráček (1+3)
2b - Radil (1+1)
1b - Červenka (1+0), Gudas (1+0), Kempný (1+0), Šimek (1+0), Vrána (1+0), Birner (0+1), Hanzl (0+1), Horák (0+1), Jeřábek (0+1), Kovář (0+1), Kundrátek (0+1), Pastrňák (0+1), Řepík (0+1), Zohorna (0+1)

Statistiky finských hráčů na letošním MS

2b - Aho (1+1), Rantanen (0+2)
1b - Lehtonen (1+0), Osala (1+0), Savinainen (1+0), Filppula (0+1), Pihlstrom (0+1)

Finský výběr nepožívá povedený vstup do letošního MS, když v prvním zápase tak tak porazili Bělorusko 3:2. O vítězství rozhodl přesilovkovým gólem Savinainen v 50. minutě zápasu. Včera se zrodilo zatím největší překvapení letošního ročníku. Finové nejen, že nedokázali porazil domácí výběr Francie, ale navíc prohráli 5:1. V dnešním zápase proti našemu výběru tak budou mít o motivaci postaráno. Pokud se seveřanům nepodaří zvítězit, hrozí jim podobná ostuda, jako reprezentantům do 20 let, kteří v letošním roce bojovali s Lotyšskem o záchranu v nejvyšší kategorii.

Sestava Finska

Korpisalo (Säteri) - Ohtamaa (A), Honka, Jaakola (A), V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen, Järvinen - Aho, Filppula (C), Rantanen - Savinainen, Pihlström, J. Aaltonen - Kemppainen, Pyörälä, Puljujärvi - M. Aaltonen, J. Lajunen, Hännikäinen - Osala.

Sestava Česka

Mrázek (Francouz) - Gudas, R. Šimek, Kempný, Kundrátek, Jeřábek, Rutta, J. Krejčík - Pastrňák, Plekanec (A), Voráček (C) - Červenka, Jan Kovář (A), Radil - Birner, P. Vrána, Řepík - Hyka, Horák, R. Hanzl - T. Zohorna.

Oba týmy už jsou na ledě a utkání za pár minut začne. Český tým se představí v bílých dresech, Finové nastupují v modré sadě dresů.

Utkání začalo!

1

Pastrňák nahazoval před bránu, ale jeho ránu finská brána zablokovala.

1

Finové po necelé minutě hry otevírá skóre. Nedorozumění v české obraně využil mladík Sebastian Aho, který objel branku a snažil se zakončit. Jeho pokus v bráně sice neskončil, dorazil jej však finský kapitán Valtteri Filppula.

2

Češi se snaží okamžitě zareagovat, ale zastavuje je postavení mimo hru.

2

3

Kempného rána ustřelila kryt Rantanenovy brusle.

3

Čas 2:41 a Finové vedou už o dvě branky. Rantanen našel na modré Jaakolu, jehož rána se otřela o Kempného a zapadla za bezmocného Mrázka.

5

Pozornost Mrázka zkusil z velkého úhlu Pyörälä, český brankář si ale poradil.

7

Český tým si zahraje první přesilovku. Na trestnou lavici míří finský útočník Osala. Naskýtá se tak šance na snížení skóre.

8

Šimkovu ránu Korpisalo vyrazil mimo dosah českých hráčů čekajících na dorážku.

9

Roman Horák dokázal tečovat prudkou střelu Voráčka, ale Korpisalo jej opět zvládl chytit.

10

David Pastrňák zkusil vypálit přes finského obránce, jeho rána ale minula bránu.

11

Pyörälä dvakrát zahrozil, nejprve únikem po levém křídle a poté i střelu z pravého kruhu.

12

První přesilovku si zahrají také Finové, Tomáš Plekanec za sekání Aha sedí na trestné lavici.

12

Lajunen vyslal projektil od modré čáry, Mrázek však pravým betonem vyrazil kotouč.

13

Také Honka vypálil od modré čáry, Mrázek ale opět chytil.

14

Betony Mrázka otestoval také Jesse Puljujärvi.

14

Po propadnutí Krejčíka vypálil na Mrázka i Juhamaati Altonen.

14

Finové skórují potřetí! Pihlström našel na modré čáře Lajunena a jeho rána skončila s drobnou tečí za zády českého brankáře.

16

Ani Ruttovo nahození nenadělalo Korpisalovi vrásky na čele.

17

Pastrňák křižnou přihrávkou našel Červenku, ale jeho střela skončila jen ve výstroji Korpisala.

19

V utkání zatím nepokračuje Jakub Voráček, český útočník je zřejmě otřesen po nárazu Osaly.

20

Ohtaamova ránu byla sražena těsně mimo bránu Mrázka.

První třetina je za námi a dá se říct, že pro český tým to byla hororová část. Po necelých třech minutách Finové vedli už 2:0 a přidali zhruba za deset minut i třetí branku. Český tým má příliš velké mezery v defenzivní činnosti a není dostatečně nebezpečný v ofenzívě.

Druhá třetina začíná!

24

Honka pálil tvrdě od modré čáry, mimo dosah brány puk zablokoval Kovář.

24

Finové hráli v 6 nabízí tak českému týmu druhou přesilovku v zápase.

25

Šimkovo nahození tečoval Horák, ale jen mimo bránu Korpisala.

27

Birnerův pokus Korpisalo opět zastavil.

28

Krejčíkovo nahození Korpisalovi vypadlo, ale před dotírajícími Horákovi se Zohornou dokázal napodruhé kotouč zachytit.

29

První větší šance českého týmu. Radil vytvořil přečíslení 3 na 2, našel přihrávkou pod sebe Kováře, ten však jen trefil Korpisala.

29

Pastrňák krásně prošel obranou Finů, ale jeho pokus vyrazil opět jistý Korpisalo.

32

Velmi dobré střídání české formace, bohužel však opět bez gólu.

33

Pihlström ujížděl po levém křídle, ale jeho pokus vyrazil Mrázek.

33

Velkou šanci měl také Pastrňák, který z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat Korpisala.

35

Jeřábek našel mezi kruhy Binera, ale Finové mu nedovolili zakončit.

37

Gudas nejprve zablokoval střelu Rantanena a následně jej krásným hitem poslal k zemi.

38

Červenkovo nahození opět pokryl Korpisalo.

38

Pastrňák a Järvinen dostali shodně po dvou minutách a hrát se bude ve čtyřech.

40

Oba týmy kompletní a Mrázek musel řešit prekérní situaci.

Druhá třetina je minulostí, stav utkání je stále 0:3. Český tým sice svůj výkon mírně vylepšil, přesto se ke kontaktní brance nedostal.

Třetí třetina začíná!

42

Řepík se natahoval po dorážce, ale Filppula jej odklidil.

42

Lukáš Radil dostal dvě minuty za hru vysokou holí.

43

K dorážce Honkovy střely se dostal Pyörälä, ale naštěstí pro český tým z bekhendu minul bránu.

44

Hietanen rozezvučnil tyč za Mrázkem.

45

Šimek zkusil z dálky na teč, Korpisalo ale opět vyráží.

45

Pyörälä hledal před bránou žabičkou Puljujärviho, finský mladík ale těsně minul.

46

Finský kapitán Filppula přidržel Červenku a nabídl českému týmu další přesilovku.

47

Vránova rána vypadla Korpisalovi, ale nikdo z českých hráčů nedokázal kotouč dorazit.

48

Jan Kovář nemá střelecké štěstí, Řepík mu naservíroval puk jak na zlatém podnose, útočník Magnitogorsku však opět míjí.

48

Přeci jen se český tým dočkal branky! Přesilovku využívá Roman Horák, kterému posunul zpoza brány puk David Pastrňák.

49

Robin Hanzl trefuje tyč po skvělé práci Hyky se Zohornou.

51

Hanikainen mohl pálit z dobré pozice po chybě Šimka, bránu Mrázka ale netrefil.

53

Také ránu Kempného dokázal Korpisalo chytit.

54

Tlak českého týmu druhý gól nepřinesl, Kovářova rána byla zablokována.

55

Jaakola vyhodil kotouč mimo hrací plochu a český tým bude mít šanci hrát další přesilovku.

55

Velká šance Finů v oslabení, Osala se zjevil sám před Mrázkem, ale gólmana Detroitu nepřekonal.

57

Přesilovka gól nepřinesla.

58

Plekanec tečoval ránu Gudase, ale Korpisalo vyrazil.

58

Češi snižují na rozdíl jediné branky. Radko Gudas z dobré pozice vypálil tvrdou ránu, která zapadl za finského brankáře.

59

Je srovnáno! Jan Kovář protrhnul svou střeleckou smůlu a odražený kotouč poslal pod beton Korpisala.

Základní hrací doba končí a český tým vybojoval zlatý bod. Tři branky ve třetí třetině přinesly srovnání a národní tým zabojuje o druhý bod.

61

Filppula se dostal před Mrázka, český brankář ale zasáhl dobře.

63

Aho ujížděl sám na Mrázka, ale blafák nedotáhl.

64

Ve velké šanci se nejprve ocitl Plekanec, ale jeho rána byla zablokována. Na druhé straně Plekanec podrazil Puljujärviho v jasné šanci, rozhodčí ale faul nepískli.

Prodloužení končí a o vítězi dnešního zápasu rozhodnou samostatné nájezdy!

Jako první se rozjíždí Jesse Puljujärvi, který trefuje bekhendovým blafákem tyč.

Robin Hanzl vymíchal Korpisala a posílá nás do vedení!

Sebastian Aho také nedává!

Tomáš Hyka nedokázal překonat levý beton Korpisala.

Mikko Rantanen musel dát a Mrázka nepřekonal! Český tým vítězí!

Neskutečný obrat českého týmu. Ještě dvanáct minut před koncem byl stav utkání 0:3, ale pak snížil na 1:3 v přesilovce Roman Horák. Když už to nevypadalo s českým týmem dobře, vrátil jej do hry tvrdou ranou od modré Radko Gudas. A hned pár vteřin na to vyrovnal Jan Kovář, který protrhl střeleckou smůlu z prvních zápasů. O vítězi pak musely rozhodnout nájezdy a v nich jako jediný uspěl Robin Hanzl. Petr Mrázek nepustil ani jeden ze tří nájezdů. Dva body pro český tým mají po průběhu cenu zlata.