Zdraví mě tu "Dobrý den", diví se Gudas ostychu mladíků. Voráčka k účasti na MS nepřemluvil

ČTK ČTK
2. 5. 2018 16:06
Hokejový obránce Radko Gudas si nemusel start na šampionátu nijak rozmýšlet, reprezentaci vždycky pomůže rád.
Radko Gudas
Radko Gudas | Foto: Michal Eger

Praha - Třetí velká akce čeká v dresu české hokejové reprezentace obránce Radko Gudase z Philadelphie. Po olympijských hrách v Soči 2014 a účasti na loňském mistrovství světa si zahraje i na květnovém šampionátu v Dánsku. O účasti měl jasno už po vypadnutí Flyers v prvním kole play off NHL.

"Neuvažoval jsem dlouho. Byl jsem zdravý a nároďáku chci vždycky pomoci, když můžu, takže to bylo jasné," řekl Gudas, který si v sezoně připsal v 70 zápasech 16 bodů za dvě branky a 14 asistencí. V play off jeho tým vypadl s Pittsburghem.

Gudas hodlá využít zkušeností z posledního šampionátu. "Doufám, že na větší led si zvyknu rychleji než minulý rok. Vím, co od toho mám čekat. Máme ze začátku hodně těžké zápasy, nebude velká šance na chyby. Musíme pro to udělat maximum," uvedl sedmadvacetiletý bek.

Reprezentační mužstvo se výrazně omladilo, což Gudas poznal na dnešním srazu v Praze, kde se k týmu připojil. "Je tu spousta nových hráčů. Myslím si, že nám to může pomoci. Budeme pak mít možnost překvapit hodně soupeřů. Může to být naše síla," věří kladenský rodák.

S některými hráči se viděl poprvé. "Teď mi jeden řekl 'dobrý den'," smál se Gudas. "Myslím si, že se všichni po pár trénincích osmělí. Pročetl jsem si soupisku, abych věděl, kdo je kdo," prozradil s úsměvem.

Přestože patří mezi nejzkušenější hráče, pozici v týmu neřeší. "Těším se na roli jakéhokoli obránce," řekl zadák, který si na uplynulém šampionátu v Paříži připsal v osmi duelech dva góly a přihrávku.

Ke startu na mistrovství světa se snažil přemluvit i klubového spoluhráče a nejproduktivnějšího Čecha v základní části NHL Jakuba Voráčka. "Říkal jsem mu to, ale byl unavený a nedopadlo to s ním. Odehrál toho hodně za posledních pár let, potřeboval si odpočinout," dodal Gudas.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Čínské úřady: schopnost šíření nového koronaviru posiluje. Na rozdíl od viru SARS je infekční i v inkubační době, která trvá jeden až 14 dní.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

V Česku pracuje víc Britů, od hlasování o brexitu jich přibyla třetina

V Česku přibylo od referenda o brexitu pracovníků z Británie. Proti červnu 2016, kdy se ve Spojeném království hlasovalo o odchodu z EU, se počet britských zaměstnanců zvedl o víc než třetinu. Vzrostl také počet Britů a Britek, kteří se rozhodli žít v ČR natrvalo. Zvýšil se o 55 procent. Vyplývá to ze statistik úřadu práce a ministerstva vnitra. Britové tvoří ve srovnání s jinými cizinci jen malou skupinu. V ČR jich je přes 8300. Počet přistěhovalců z této země rostl v posledních letech ale víc než z jiných starých zemí EU.

Česko už loni na jaře přijalo zákon, který v případě brexitu bez dohody zaručuje do konce letoška lidem z Británie stejné zacházení jako ostatním lidem z EU. Mají stejné postavení jako Češi a Češky. Další vývoj bude záviset na výsledku vyjednávání.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V porotě letošní soutěže Miss Germany zasednou po 93 letech pouze ženy

Zasedne v ní například přebornice v karate, televizní hlasatelka či bývalá krajně pravicová politička. Poprvé za 93 let existence v ní ale nebude zastoupen ani jeden muž, napsal britský list The Times.

Motto nově koncipované Miss Germany zní "Podpora autentických žen". Šestnáct adeptek na titul porotkyně příští měsíc posoudí na základě jejich osobností a životních příběhů.

Neznamená to, že se v porotě v budoucnu už žádný muž neobjeví, řekl šéf soutěže Max Klemmer. Nicméně každý, kdo se bude chtít porotcem stát, bude muset projít testem, zda se ztotožňuje s novým konceptem soutěže.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při útoku ozbrojenců na motel v mexickém státě Guanajuato zemřelo nejméně devět lidí

Skupině těžce ozbrojených mužů se podařilo uprchnout. Útočníci se vloupali do hotelu a restaurace u silnice, kde zahájili palbu. V zařízení zemřelo šest lidí, mezi nimi také dvě zaměstnankyně motelu, kuchařka a servírka.

Stát Guanajuato ve středním Mexiku je důležitým průmyslovým centrem. Zločinné gangy jsou zde velmi aktivní, a to zejména při krádeži paliva. a Není výjimkou, že útočí právě na místa, kde často zastavují řidiči kamionů, píše agentura AFP. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy