Zaťovič mezi Zubry ani s Ladou nezářil, teď ale sní o MS

ČTK ČTK
20. 3. 2015 9:40
Loni se trochu nečekaně prosadil až do konečné nominace na vrcholnou akci sezony, podobný sen má i letos. Uvědomuje si ale, že jej nečeká nic jednoduchého.
Martin Zaťovič na MS 2014
Martin Zaťovič na MS 2014 | Foto: Robert Kučera

Velké Popovice - Hokejový útočník Martin Zaťovič se opět po roce zapojil do závěrečné přípravy na mistrovství světa hned na jejím začátku. Loni se trochu nečekaně prosadil až do konečné nominace na vrcholnou akci sezony, podobný sen má i letos. Uvědomuje si ale, že jej nečeká nic jednoduchého.

"Loňská sezona je už za mnou, dívám se dopředu. Uvidíme, jestli letos nějaká šance bude, jak se o ni porvu. Když to vyjde, vyjde. Když ne, nedá se nic dělat," řekl Zaťovič novinářům ve Velkých Popovicích, kde národní tým přípravu na šampionát, který se uskuteční v Praze a Ostravě, zahájil.

"Jestli to je sen zahrát si doma? Jasně, kdo by nechtěl hrát v Praze, asi nemluví úplně pravdu. Rád bych si zahrál, ale je to daleko. Stát se může cokoliv," podotkl třicetiletý útočník, který se loni do přípravy na MS zapojil jako reprezentační nováček a hráč Karlových Varů. Po šampionátu ale odešel do KHL a hrál za Togliatti.

Mezi Zubry nic moc nepředvedl

Zaťovič se po skočení klubové sezony v Ladě krátce připravoval s druholigovým Přerovem, který momentálně bojuje v play off o postup do první ligy.

"Každý den na ledě v pauze je dobrý, tak jsem se šel rozhýbat, sklouznout se, abych na tom stál. Byl jsem naposledy na ledě v Rusku, tak abych nešel po dvou týdnech. Vyšli mi vstříc, za což jsem rád," řekl přerovský rodák. Žádná atrakce na tréninku Zubrů prý ale nebyl. "Nic moc jsem jim tam nepředvedl. Postoupili ale do finále druhé ligy, tak jsou spokojení," smál se Zaťovič.

Body sbíral jen těžko

Extraligový šampion z roku 2009 má za sebou premiérovou sezonu v KHL, se kterou je vcelku spokojený. I když klub nepostoupil do play off, což bylo cílem Togliatti. "Byli jsme nováček. Sice tam byl tlak na play off docela velký, ale pak jsme zhodnotili, že týmy, co postoupily, měly o něco lepší kádr než my. Měli jsme mladý tým. Příští rok ale play off budeme asi muset udělat," uvědomuje si Zaťovič.

Český reprezentant v sezoně nasbíral dvacet kanadských bodů za 12 branek a osm asistencí. Z toho až tak nadšený nebyl. "Bylo to těžké. Musel jsem si zvykat na jiný styl hokeje a nedostával jsem pak ani tolik prostoru na ledě. Představoval jsem si to trochu jinak. Řešili jsme to i s manažerem. Uvidíme, co bude příští rok, ale mohlo to být daleko lepší," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy