Zákrok Mrázka, milimetrová rána Murpyho. IIHF vybrala nej akce prvního dne MS, to musíte vidět

Adam Sušovský Adam Sušovský
6. 5. 2017 10:47
Natáhl svou vyrážečku před prázdnou branku a zastavil gólovou střelu Travise Konecneho. Fantastický zákrok brankáře Petra Mrázka ocenila i Mezinárodní hokejová federace IIHF. Tenhle moment duelu s Kanadou patřil mezi to nejlepší z prvního dne mistrovství světa v Paříži a Německu.
Petr Mrázek předvedl v zápase s Kanadou několik parádních zákroků, díky kterým držel český tým dlouho ve hře. Ten proti ráně Travise Konecneho IIHF vybrala jako jeden z nejlepších momentů prvního dne.
Petr Mrázek předvedl v zápase s Kanadou několik parádních zákroků, díky kterým držel český tým dlouho ve hře. Ten proti ráně Travise Konecneho IIHF vybrala jako jeden z nejlepších momentů prvního dne. | Foto: Michal Eger

Paříž (od našeho zpravodaje) - "Cítil jsem se dobře. Snažil jsem se být pozitivní a soustředit na každou střelu," řekl Petr Mrázek, připsal si 24 úspěšných zákroků.

Český gólman nezklamal, parádními zákroky dokonce dlouho držel naděje reprezentace na bodový zisk s Kanadou. Jeden z nich proti střele Travise Konecného teď Mezinárodní hokejová federace IIHF vybrala mezi nejkrásnější momenty úvodního dne šampionátu. I když Češi nakonec prohráli 1:4 a vůbec poprvé v samostatné historii v prvním zápase na turnaji nebodovali.

Petr Mrázek, jehož parádu na brankové čáře, organizátoři turnaje zvolili jako druhý nejlepší zákrok dne, po utkání litoval především zahozených šancí. Češi Kanadu dokázali zatlačit, ale už ne jí dát gól. 

"Kovy (Jan Kovář) měl velkou šanci ve druhé třetině, v první Rutič trefil tyč. Dát gól dřív, mohl být zápas jiný. Dali jsme sice kontaktní gól, ale hned za dvě minuty dostali další," řekl Mrázek ze svého pohledu.

Taky proto mezi nejlepšími gólovými akcemi nějaká česká chybí. Zaujala ale především rána obránce USA Connora Murphyho. Podívejte se sami, jak propálil tři clonící německé hráče i gólmana. Ani jeden z nich možná dosud nechápou, kudy jim puk mezi bruslemi proklozul.

Spíš než proti Kanadě se očekává, že čeští hokejisté rozbalí útočné akce a komnbinace dnes odpoledne. V 16:15 hrají proti Bělorusku, se kterým v historii mistrovství světa ani jednou neprohráli. I dnes jsou jasným favoritem. 

Chytat bude tentokrát Pavel Francouz.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tálibán přerušil jednání s afghánskou vládou o výměně zajatců

Radikální islámské hnutí Tálibán podle agentury Reuters oznámilo, že přerušuje jednání s afghánskou vládou o výměně zajatců. Kábul naopak tvrdí, že výměnu nadále připravuje.

Vzájemné předání vězňů představovalo jeden z hlavních bodů mírových rozhovorů v Afghánistánu. Afghánská vláda se na něm s Tálibánem domluvila minulý týden při prvním přímém vyjednávání mezi těmito dvěma stranami po 18 letech.

Mluvčí Tálibánu Suhajl Šahín sdělil na twitteru, že vyjednávací tým hnutí se již nebude účastnit "neplodných rozhovorů" a že propuštění tálibánských zajatců bylo vládou "zdržováno pod neustálými záminkami".

Zdroj: ČTK
Další zprávy