Vůjtek čeká, zdali budou volní Faksa s Hemským. Židlického zatím neoslovil

ČTK ČTK
9. 5. 2016 12:12
"Zvažujeme ty možnosti, ještě čekáme na situaci s Dallasem, potom uvidíme," řekl novinářům asistent trenéra Josef Jandač. Stars prohrávají v sérii se St. Louis 2:3 na zápasy a v noci na úterý se představí na ledě Blues.
Dallas balancuje na hraně vyřazení. I proto čeští trenéři bedlivě sledují výsledky NHL
Dallas balancuje na hraně vyřazení. I proto čeští trenéři bedlivě sledují výsledky NHL | Foto: ČTK

Moskva - Možné posily z NHL ještě vyhlíží hokejová reprezentace na mistrovství světa v Rusku. Stavitelé národního týmu čekají, zda ve druhém kole play off vypadnou s Dallasem útočníci Radek Faksa a Aleš Hemský a zvažují oslovení obránce Marka Židlického z New York Islanders, kterému po vyřazení v noci na dnešek s Tampou Bay už klubová sezona skončila.

"Zvažujeme ty možnosti, ještě čekáme na situaci s Dallasem, potom uvidíme," řekl novinářům asistent trenéra Josef Jandač. Stars prohrávají v sérii se St. Louis 2:3 na zápasy a v noci na úterý se představí na ledě Blues. Zástupci reprezentace podle Jandače s Faksou i Hemským komunikovali. "Byli jsme v kontaktu s oběma," podotkl.

Na soupisce má český tým v poli jen dvě volná místa. Zatím je tam zařazeno sedm obránců a třináct útočníků. "Budeme se rozhodovat i na základě třeba možných zranění, které doufáme, že nepřijdou. Ale kdyby přišly, tak podle toho ještě budeme dopisovat na soupisku buď obránce, nebo útočníky," uvedl Jandač.

I podle toho, jak dopadne Dallas, se zřejmě bude odvíjet případné oslovení devětatřicetiletého Židlického, mistra světa z Vídně z roku 2005 a účastníka šesti mistrovství světa, tří olympijských her a Světového poháru v roce 2004. "S Židlou (Židlickým) jsme se zatím nespojili, ale budeme to zvažovat," dodal Jandač.

Český tým má v kádru v Rusku tři posily z NHL - obránce Michala Jordána z Caroliny a útočníky Tomáše Plekance z Montrealu s Davidem Pastrňákem z Bostonu.

V dějišti turnaje čekají na dvě pozice v poli na soupisce ještě tři hráči - obránci Adam Polášek ze Sparty, Petr Zámorský z Örebro a útočník Dominik Kubalík z Plzně. Místo pro třetího brankáře je rezervované pro Kubalíkova klubového spoluhráče Matěje Machovského.

 

Právě se děje

Další zprávy