reklama
 
 

Vrbata ani bratři Michálkové na šampionát nepřijedou

Aktualizováno 28. 4. 2015 20:45
Asistent Vladimíra Růžičky Jaroslav Špaček dnes novinářům oznámil, že český tým nové posily z NHL zatím nečeká.

Praha - Žádná nová jména z NHL zatím nepotvrdili trenéři jako možné posily pro český tým na MS v Praze a Ostravě.

Trenérský tým nicméně v úterý vyloučil, že by na šampionátu mohli startovat útočník Vancouveru Canucks Radim Vrbata a obránce St. Louis Zbyněk Michálek. S Milanem Michálkem z Ottawy se štábu dlouho nedařilo spojit, nakonec se i on s ohledem na zdravotní problémy omluvil.

Ztráta Zbyňka Michálka je pro trenéry velká rána, Vladimír Růžička se již několikrát nechal slyšet, že o Michálka velmi stojí. A to zejména proto, že jak sám řekl, Čechy v defenzívě tlačí bota. 

Zbyněk Michálek se ale rozhodl vrátit za rodinou, která zůstala po jeho výměně na konci základní části do St. Louis ve Phoenixu.

Vrbata se omluvil, potřeboval více času

"On se z rodinných důvodů omluvil, navíc nemá ani smlouvu na příští sezonu. Takže nepřijede," potvrdil dnes Špaček. "Milana se ještě snažíme dohnat a čekáme na to, jak dopadne série Detroit - Tampa Bay."

Definitivně jasno je i o tom, že v Praze nebude startovat nejlepší český střelec v NHL Radim Vrbata. To už včera naznačil Růžička. Trenéři o něj měli velký zájem, nicméně sám hráč necítil, že by týmu mohl pomoct bez větší přípravy, protože je jedním z typu hráčů, kteří mají problémy s přechodem na velké evropské kluziště. 

"My jsme tak byli domluvení. Domluvili jsme se, že přijede, když nepostoupí s Vancouverem do play off, aby měl více času na přípravu. Teď říkal, že je dobitej a že má málo času na přípravu a zvykat si na velký led. Že na to potřebuje více času, tak se omluvil," řekl Špaček.

Sestava je téměř kompletní

Trenéři tak mohou pomalu uzavírat sestavu. Ve hře z NHL už je pouze pár jmen, pokud budou platit pondělní slova Vladimíra Růžičky, že nechce čekat na hráče, kteří vypadnou v NHL až ze druhého kola play off. 

V tuto chvíli přicházejí v úvahu pouze Češi ze série Tampa Bay - Detroit, kterou v noci na čtvrtek rozhodne poslední sedmý zápas. V případě vítězství favorizované Tampy budou trenéři volat Marku Židlickému. V případě, že postoupí jeho Red Wings, budou k dispozici Ondřej Palát a obránce Andrej Šustr. 

"Všem třem budeme chtít volat ještě dnes, před posledním sedmým zápasem, abychom věděli, s kým můžeme případně počítat a jestli nejsou zranění," upřesnil Špaček s tím, že zájem Češi budou mít nejspíš o všechny. 

Komplikace by mohla být jen v případě Marka Židlického, který stejně jako Zbyněk Michálek nemá smlouvu na příští sezonu. Židlický už ale takto dorazil například i na světový šampionát 2013 ve Švédsku, svaz tehdy za něj zaplatil pojistku.

I tak je však víceméně jisté, že do pátečního zápasu se Švédskem Češi nastoupí v současném složení.

autor: Adam Sušovský | 28. 4. 2015 11:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama