Sýkora sepsul Vránu. Kdo to je? Nechci ho soudit jako on mě, reaguje střelec

jzp jzp
22. 5. 2019 16:33
Zatímco první česká lajna vládne produktivitě hokejového mistrovství světa, druhá vázne. Do klíčového čtvrtfinále proti Německu možná naskočí v novém složení. Bez Jakuba Vrány.
Jakub Vrána v zápase Česko - Lotyšsko na MS 2019
Jakub Vrána v zápase Česko - Lotyšsko na MS 2019 | Foto: Milan Kammermayer

Bratislava (od našeho zpravodaje) - Trenér Miloš Říha vyzkoušel na světovém šampionátu čtyři různé varianty druhé formace. Celkem v ní protočil pět útočníků. Pořád ale není spokojený.

Vedle Dmitrije Jaškina a centra Radka Faksy tak v průběhu středečního tréninku postavil Ondřeje Paláta. Vypadl Vrána, jemuž hrozí, že do čtvrtfinále proti Německu nezasáhne.

Právě Vránu po skupinové fázi kritizoval bývalý kouč a televizní expert Marek Sýkora. "Nejde do souboje, není vidět. Pár okamžiků mi stačilo k ujištění v názoru, že má manýry hvězd. Čeká prakticky jen na nahrávku do jízdy, kdy uplatní svoji střelu. Schází mu vlastní aktivita," řekl serveru iSport.cz. Také podotkl, že v Říhově roli by 23letého vyřadil ze sestavy.

Když se Vrána o kritice dozvěděl, reagoval otázkami, kdo Sýkora je a co vlastně řekl.

A po chvíli spustil: "Osobně toho člověka neznám a nikdy v životě jsem se s ním nebavil. Nechci ho soudit jako on mě. Možná to tak vidí. Já jsem zkušený hráč a tohle si moc nechci brát do hlavy. Chci se soustředit na svůj výkon. Nejsem člověk, který by chtěl vyvolávat něco negativního."

Vrána v sedmi kláních šampionátu nastřádal pět bodů (4+1) a průměrně hrál skoro třináct a půl minuty.

O tom, že mu hrozí role náhradníka, pochopitelně ví. "Když je člověk na hraně… Já se furt chci zlepšovat. Vím, že můžu být lepší," vykládal. "Když dostanu šanci, budu se snažit hrát co nejlépe. Jestli dostanu tři střídání nebo šestnáct minut, to nevím."

Rychlý křídelník odstartoval v Bratislavě dvěma góly proti Švédsku. Pak zvolnil, přesto je mezi českými kanonýry na děleném druhém místě. Soupeřovy brankáře hodně testuje.

Složení druhého útoku

Palát - Chytil - Jaškin (se Švédskem)
Palát - Chytil - Vrána (s Norskem, Ruskem)
Palát - Faksa - Vrána (s Lotyšskem, Itálií)
Jaškin - Faksa - Vrána (s Rakouskem, Švýcarskem)

"Cítím, že jsem střelec. Chci dávat góly a rozhodovat zápasy," řekl o sobě.

Ve čtvrtek by rád prověřil Philippa Grubauera, kterého poznal ve Washingtonu, než Němec před současnou sezonou přestoupil do Colorada. "Výborný brankář. Rychlý, psychicky odolný," popsal Vrána bývalého parťáka. "Samozřejmě má i svoje slabiny. A každý gólman jde prostřelit. Myslím, že ofenzivně jsme na tom docela dobře, takže bychom neměli mít problém."

Celkově však Němci nepůsobí jako snadná překážka či snad výhra v miniloterii. Kanadě sice podlehli 1:8, ale porazili Finsko a klání s USA ztratili až deset minut před koncem.

Fanouškům, kteří už Čechy vidí v semifinále, Vrána vzkazuje: "Milujeme vás, ale my jsme ti, co hrají a ovlivňují výsledek, takže nemůžeme nikoho podcenit. Někdo si možná myslí, že Německo je slabší soupeř, ale do čtvrtfinále se dostalo stejně jako my."

A pod vedením superhvězdy Leona Draisaitla chce jít ještě dál.

Vrána teď bude napjatě čekat, jestli do klíčového klání nastoupí. A na jakém postu. Jisté je, co nebude dělat v mezičase. "Rozhodně si nepřečtu noviny, když slyším, co se o mně říká," směje se.

Radši si pustí film: "Uvidíme, co budou dávat na Markíze."

 

Právě se děje

před 14 minutami

Zahraniční dluh ČR stoupl ke konci března o 6,7 miliardy korun

Zahraniční dluh České republiky se v prvním čtvrtletí zvýšil o 6,7 miliardy korun a ke konci března činil 4,308 bilionu Kč. To představovalo 76 procent hrubého domácího produktu (HDP). Meziročně byl dluh nižší o 167,7 miliardy Kč. Vyplývá to z předběžných údajů, které v pondělí zveřejnila Česká národní banka (ČNB). Ve struktuře zahraničního dluhu v prvním čtvrtletí byl podle ní určující růst zadluženosti vládního a podnikového sektoru.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Olympiáda v Tokiu bude s fanoušky, do hledišť může až 10 000 Japonců

Olympijské hry v Tokiu budou s domácími fanoušky. Stadiony a haly se budou moci zaplnit na padesát procent kapacity, přičemž maximem bude návštěva 10.000 lidí. Dnes to oznámili pořadatelé olympiády, která začne 23. července.

Při největší sportovní akci budou po dohodě organizátorů s Mezinárodním olympijským výborem (MOV) stejná pravidla, jaká v Japonsku platí ode dneška po skončení nouzového stavu kvůli další vlně koronaviru. Na rozdíl například od Česka mohli i v nouzovém stavu na sportovní akce fanoušci, ale kapacita mohla být zaplněna z poloviny a strop byl na pěti tisících lidech. Nyní se maximální počet zvýšil na deset tisíc fanoušků.

Sportovci se tak nemusejí obávat prázdných stadionů, které při vyšších počtech nově nakažených v Japonsku hrozily. Kvůli pokračující pandemii, která si loni vynutila odložení OH, nesmějí na hry fanoušci ze zahraničí.

před 40 minutami

Dálnice uzavřená kvůli popraskané vozovce způsobuje na Olomoucku dopravní komplikace

Velké dopravní komplikace způsobuje od pondělního rána na Olomoucku a Přerovsku uzavřená dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem, kde se v sobotu kvůli vysoké teplotě zvlnila vozovka. Před objízdnou trasou vedoucí po nedaleké silnici se tvoří několikakilometrové kolony. Doprava kolabuje také v Přerově, přes který se v pondělí zřejmě hodně řidičů kvůli uzavřené dálnici rozhodlo jet, aby se vyhnuli kolonám u Přáslavic a Velkého Újezdu. Oprava poškozené vozovky D35 začala dnes, úsek mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem by měl být zprovozněn ve čtvrtek.

Nejhorší je dopravní situace u Velkého Újezdu, kde se před odbočkou na objízdnou trasu podle informací Ředitelství silnic a dálnic vytvořila ve směru od Ostravy zhruba tříkilometrová kolona. Řidiči musí počítat se zhruba čtyřicetiminutovým zdržením. Ve směru od Olomouce je u Přáslavic také přibližně tříkilometrová kolona, auta pomalu popojíždějí směrem k objížďce.

Oprava dálnice D35 výrazně zkomplikovala dopravní situaci také na sousedním Přerovsku. Automobily ráno zahltily Přerov, kde se tvoří dlouhé kolony vozidel. Místní jsou na dopravní komplikace kvůli chybějící dálnici D1 zvyklí, dnešní dopravní situace se ale podle komentářů na sociálních sítích zcela vymyká obvyklému stavu.

Na zastávkách MHD v Přerově od rána postávají hloučky lidí, jelikož autobusové spoje mají podle hlášení dispečera kvůli kolonám v ulicích města až 60 minut zpoždění. V dlouhých kolonách stáli lidé také na hlavním silničním tahu ve směru z Olomouce do Přerova, a to již od Krčmaně. "Zoufalí řidiči se snažili hledat objízdné trasy přes okolní obce, aby se dostali ze sevření pomalu jedoucí kolony," řekla řidička, která ráno cestovala z Přerova do Olomouce.

Vozovka na dálnici D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem ve směru na Ostravu praskla v sobotu odpoledne, příčinou zřejmě byly vysoké teploty.

Další zprávy