Voráček: Nezalekli jsme se jich, byli jsme tvrdším týmem

Lukáš Korynta
4. 5. 2015 23:20
Češi na Kanadu nestačili, dlouho ale hráli s favoritem turnaje vyrovnanou hru. Podle Jakuba Voráčka byli Češi v úvodu zápasu dokonce lepším týmem.
Jakub Voráček v utkání proti Kanadě.
Jakub Voráček v utkání proti Kanadě. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Nejtěžší zápas skupiny a zatím nejvyšší porážka. Tak vypadal duel českého týmu s favorizovanou Kanadou. Přitom v jednu chvíli Češi vyrovnali na 2:2 a měli i další šance.

"V první třetině jsme byli lepším týmem," hodnotil po zápase kapitán Jakub Voráček. Když ale Kanadě teklo do bot, ukázala svou sílu.

Více o zápase ZDE.

Výsledek vypadá jednoznačně, co dnes rozhodlo?

Zase ty naše chyby. Za stavu 2:2 jsme jim darovali gól, ale hlavně nemůžeme každý zápas dostávat šest gólů. V obraně máme trochu šmatlajs, naštěstí je ještě čas to do čtvrtfinále zlepšit.

Na co je potřeba se zaměřit do dalších zápasů?

Hlavně na hru v našem pásmu. Tam ten puk musí letět od hokejky. Dnes to bylo vidět, jakmile jsme udělali chybu, tak nás Kanada potrestala.

Kanada znovu ukázala svoji sílu, Ondra Pavelec se pořádně potil…

To je pravda, ale na druhou stranu, už v první třetině jsme měli tlak, hráli jsme do těla, měli jsme šance. Jen škoda, že tam nic nepadlo, to se ale stává.

Jak hodnotíš ty tři odehrané zápasy?

Útok dobrý, musíme ale zapracovat v obraně. Máme kvalitní tým, dnes jsme hráli dvě třetiny skvěle s Kanadou, takže není za co se stydět.

Kanady jste se ale nezalekli, jsi hrdý na tým, že se nebál a chodil celý zápas tvrdě do soubojů?

Věděli jsme, že to bude těžký zápas, ale troufám si říct, že v první třetině jsme dokonce byli lepším týmem. Celý zápas jsme hráli víc tvrdě než Kanaďani.

Co říkáš na atmosféru, která byla znovu skvělá, přestože se prohrávalo…

Super. I když jsme prohrávali, tak diváci v posledních třiceti vteřinách skandovali a skákali. To vypovídá o tom, jak za námi stojí. Za to jim patří velký dík.