Vondrka: Atmosféra dole na ledě? Ještě lepší než na tribuně

Lukáš Korynta
10. 5. 2015 19:23
Michal Vondrka si proti Německu odbyl debut na turnaji. Své představení navíc okořenil gólem.
Michal Vondrka
Michal Vondrka | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Že byl dopsán na soupisku mu řekl trenér Růžička teprve na obědě, odpoledne už Michal Vondrka zářil proti Německu v prvním útoku. A svůj debut ještě ozdobil gólem.

"Člověk nesmí přestat doufat," řek pak novinářům. V útrobách O2 areny pak jen sklízel slova chvály a gratulace. Od spoluhráčů, ale i od Roberta Záruby, který přišel sparťanskému útočníkovi potřást pravicí.

První zápas na turnaji a rovnou gól, jaké jsou pocity?

Kdybych včera večer věděl, že se ráno probudím a bude den vypadat takhle, tak mu neuvěřím. Ale potvrdilo se mi to, že se člověku splní, po čem touží.

Co to s vámi udělalo, když vás trenér poslal na led?

Tak už mi není dvacet, tak že by ze mě padaly bobky, to ne. Ale těšil jsem se. Když mě dal do první lajny, tak jsem věděl, že z toho můžu jen profitovat.

Váš gól ještě musel potvrdit videorozhodčí, pochyboval jste?

Já věděl na sto procent, že to gól byl, jen jsem nevěděl, jestli se to odrazilo ode mě. Nakonec jsem byl docela rád, že mě to trefilo.

Bylo těžké to čekání, jestli nakonec do turnaje budete moct zasáhnout?

Těžké to bylo, ale člověk nesmí přestat doufat. Součástí týmu jsou i maséři a náhradníci, takže jsem to tak bral. Musel jsem makat, nehrál jsem asi dvanáct dní, což je docela dost. Ale cítil jsem se dobře.

Pozoroval jste, jak to vypadá s příjezdem hráčů z NHL?

V noci jsem se zrovna probudil a bylo 4:44, tak jsem se kouknul, jak hraje Montreal. Když jsem viděl, že vyhrál, tak mi to bylo jasný, že to je šance pro mě, tak jsem zase usnul (směje se).

Jaká byla atmosféra dole na hřišti oproti tribuně?

Je to veliký rozdíl. Ta atmosféra je výborná, to jsem asi nikdy nezažil. Na ledě je to ještě dvakrát tolik. Zahrát si na mistrovství a ještě v Praze, to je sen všech.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Teroristé Islámského státu se snaží osvobodit spolubojovníky, s Kurdy bojují čtvrtým dnem

V severovýchodní Sýrii v neděli již čtvrtým dnem pokračovaly boje mezi kurdskými jednotkami, které podporují USA, a radikály z teroristické organizace Islámský stát. Asi stovka teroristů ve čtvrtek večer zaútočila v Hasace na věznici a snažila se z ní osvobodit své spolubojovníky. Podle exilové Syrské organizace pro liská práva od začátku útoku přišlo o život nejméně 84 členů Islámského státu a 45 členů kurdských sil, včetně vězeňských dozorců. Agentura AFP informovala také o sedmi zabitých civilistech.

Ve věznici, na kterou teroristé zaútočili, je podle Syrské organizace pro liská práva 3500 osob podezřelých z členství v Islámském státu, včetně několika vůdců této teroristické organizace. Média tento útok radikálů označují za nejrozsáhlejší od územní porážky Islámského státu v Sýrii před třemi lety.

Kurdským složkám se podle Syrské organizace pro liská práva podařilo dopadnout stovky uprchlých radikálů, ale někteří jsou stále na útěku. Kurdské síly zároveň věznici obklíčily a bojují o přilehlou čtvrť. Kvůli násilnostem z oblasti uprchlo mnoha civilistů.

Mezinárodní koalice vedená Spojenými státy koalice dnes uvedla, že jednotkám pod vedením Kurdů za přispění koaličních zpravodajských informací a náletů podařilo hrozbu potlačit. Několik desítek radikálů se však podle agentury AP zabarikádovalo v severním křídle věznice a přilehlých budovách, odkud na kurdské oddíly dál střílejí.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

V bavorských Alpách našli tělo mrtvého Čecha, zemřel zřejmě nešťastnou náhodou

Lyžař našel v sobotu na hoře Wendelstein v bavorských Alpách tělo 41letého muže. Podle bavorské policie je mrtvým český občan, který dlouhodobě žil v hornobavorském okrese Starnberg. Vyšetřovatelé předpokládají, že zemřel nešťastnou náhodou.

Lyžař tělo muže objevil na severním svahu hory Wendelstein, která leží jihovýchodně od Mnichova a ční do výšky 1838 metrů nad mořem. Příčinou mužovy smrti byla podle policie nejspíš nešťastná náhoda. Stopy cizího zavinění se nenašly. Přesná příčina úmrtí ale není jasná. Vyšetřovatelé proto hledají případné svědky neštěstí.

Tělo muže museli podle policie do údolí dostat "za velmi nepříznivých podmínek" speciálně vycvičení horští záchranáři. Na akci se jich podílely přes tři desítky.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Tchaj-wan ohlásil další velké narušení své vzdušné obranné zóny Čínou

Tchaj-wan v neděli ohlásil největší narušení své vzdušné obranné zóny ze strany Číny od října, uvedla agentura Reuters. Do blízkosti ostrova se podle tchajwanského ministerstva obrany vydalo 39 čínských letounů. Tchaj-pej jako varování vyslala do vzduchu stíhačky a pro monitorování čínských strojů nasadila systémy raketové obrany.

Tchaj-wan si na přelety čínských vojenských strojů poblíž ostrova stěžuje opakovaně již přes rok. Čínská letadla se často vydávají do blízkosti Prataských ostrovů, strategické lokality v Jihočínském moři, na kterou si Tchaj-wan činí nárok. Čínské stroje se podle tchajwanského ministerstva pohybovaly v okolí Prataských ostrovů i v neděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy