Vitásek dohrával proti Rusku se zlomenými žebry, zatím s týmem zůstává v dějišti MS

ČTK ČTK
23. 5. 2021 21:53
Obránce Ondřej Vitásek dnes kvůli zranění chyběl na tréninku české hokejové reprezentace v Rize a po absenci v sobotním duelu se Švýcarskem s jistotou nenastoupí ani v pondělí proti Bělorusku.
Ondřej Vitásek
Ondřej Vitásek | Foto: Reuters

Třicetiletého hráče Liberce vyřadily ze hry nespecifikované potíže, které si odnesl z pátečního utkání s Ruskem.

"Ondřej Vitásek bohužel utrpěl už v prvním utkání s Ruskem zranění, jehož povahu teď nebudeme specifikovat. Dnes netrénoval a určitě nezasáhne ani do nejbližšího utkání. S týmem nicméně zůstává a další postup bude záležet na vývoji jeho stavu," řekl novinářům tiskový mluvčí českého týmu Zdeněk Zikmund.

"Já mám informace, že někdy v polovině utkání si zlomil dvě žebra, klobouk dolů tedy, že to utkání dokončil, což je pro mě úplně nepochopitelné. Bohužel nám vypadl a do dalších zápasů už nenastoupí," řekl v rozhovoru pro Českou televizi asistent trenéra Martin Straka.

"Zůstává v Rize a pokračuje s týmem. Trénovat ani hrát zatím nemůže. Co bude dál, uvidíme za pár dnů," reagoval na jeho slova Zikmund.

Účastník mistrovství světa v roce 2014 v Minsku a olympijských her v Pchjongčchangu Vitásek se v úvodním utkání s Ruskem zařadil do druhé obrany s Liborem Šulákem. Na kontě má v národním týmu 48 utkání a dvě branky.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy