VIDEO Putin inspiruje sbornou, na exhibici nasázel osm gólů

Sport Sport
16. 5. 2015 20:01
Podívejte se na video z benefičního utkání v Soči, kterého se zúčastnil i ruský prezident Vladimír Putin.
Podívejte se na video z benefičního utkání v Soči, kterého se zúčastnil i ruský prezident Vladimír Putin. | Video: Sport

Soči - Z moře loví antické amfory, ze Sibiře ukazuje vzácným jeřábům cestu do teplých krajin, maluje obrazy, které se prodávají za miliony rublů a také střílí na ledě jeden gól za druhým.

Ruský prezident Vladimír Putin v době vrcholícího mistrovství světa v hokeji předvedl ruské sborné, jak by měla v Praze drtit soupeře a přivézt do matičky Rusi zlato.

V exhibičním utkání NHL (Noční hokejová liga), které se hrálo v pátek v Soči, totiž prezident-bohatýr nasázel rovných osm gólů. Podívat se na jeho výkon můžete na přiloženém videu.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Obcím i krajům stoupl přebytek rozpočtu, Schillerová kritizovala nedostatek investic

Obce loni hospodařily s přebytkem 25,5 miliardy korun a kraje s přebytkem 5,8 miliardy korun. Předloni obce vykázaly přebytek 8,3 miliardy korun a kraje 82 milionů korun. Celkově tak hospodaření územních rozpočtů včetně dobrovolných svazků obcí loni skončilo s přebytkem 31,7 miliardy korun, zatímco o rok dříve to bylo 8,8 miliardy korun.

"Finance obcí a krajů jsou ve skvělé kondici. Jejich hospodaření skončilo již osmým rokem po sobě v přebytku. (…) Celkové příjmy samospráv dlouhodobě rostou. Na tom mají největší zásluhu daňové příjmy," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Méně příznivou zprávou podle ní jsou ale údaje o investicích samospráv. "Loni sice kraje a obce proinvestovaly dohromady téměř 124 miliard korun, stále to ale bylo o 30 procent méně, než kolik si naplánovaly," dodala.

Celkové příjmy územních rozpočtů loni vzrostly o 61,5 miliardy korun na 594,1 miliardy korun a celkové výdaje o 38,6 miliardy na 562,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy