Vejmelka skončil na střídačce. Češi proti Švédsku zapisují na MS první prohru

15. 5. 2022 21:41
Čeští hokejisté prohráli ve druhém utkání v základní skupině B na mistrovství světa v Tampere se Švédskem 3:5. Svěřenci kouče Kariho Jalonena tak nedokázali navázat na úvodní sobotní vítězství proti Velké Británii.
Švédští hokejisté slaví gól proti českému týmu
Švédští hokejisté slaví gól proti českému týmu | Foto: ČTK

Útočník David Krejčí sice otevřel na začátku sedmé minuty skóre, ale Seveřané otočili stav až na 4:1. Stačilo jim k tomu necelých deset minut. Karla Vejmelku pak v brankovišti nahradil Marek Langhamer.

Před koncem druhé části snížil v přesilovce obránce Tomáš Kundrátek, na 3:5 pak upravil Matěj Blümel. Stejně jako v prvním utkání si tři body za asistence připsal kapitán Roman Červenka. Dva góly vítězů dal Rasmus Asplund.

Dalším soupeřem Čechů bude v úterý Rakousko, které na úvod podlehlo právě Švédům (1:3) a dnes obralo překvapivě o bod Američany při porážce 2:3 v prodloužení.

Mistrovství světa v hokeji ve Finsku:

Skupina B (Tampere):

ČR - Švédsko 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Krejčí (Červenka), 38. Kundrátek (Červenka, Jiříček), 46. Blümel (Červenka, Šimek) - 20. Asplund (Bemström, Wallmark), 23. Bemström (Wallmark, E. Gustafsson), 26. Bromé, 29. Asplund (E. Gustafsson), 45. A. Bengtsson (Bromé). Rozhodčí: Ingram (Kan.), MacFarlane - Briganti (oba USA), Synek (SR). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Diváci: 6089.

ČR: Vejmelka (29. Langhamer) - Hronek, Šimek, Kundrátek, Ščotka, Jiříček, D. Sklenička, Jordán - Blümel, Krejčí, Červenka - J. Vrána, Hertl, Smejkal - M. Stránský, M. Špaček, Simon - H. Zohorna, Černoch, Flek. Trenér: Kari Jalonen.

Švédsko: Hellberg - A. Larsson, Dahlin, E. Gustafsson, Ekman-Larsson, A. Lindholm, Tömmernes - Bemström, Wallmark, J. Nordström - Friberg, Kellman, Asplund - Bromé, A. Bengtsson, C. Klingberg - O. Lang, Aman. Trenér: Johan Garpenlöv.