To byla jízda! Tak Češi smetli bezzubé norské Vikingy

Prohlédněte si fotografie z dnešního triumfálního vítězství českých hokejistů 7:0 nad Norskem na světovém šampionátu v Moskvě.
Češi dosáhli na nejvyšší výhru od května 2013, kdy na světovém šampionátu ve Stockholmu porazili Norsko rovněž 7:0. Norové nedali českému týmu už ve čtvrtém zápase za sebou gól a na mistrovství světa vyšli proti Čechům střelecky naprázdno potřetí v řadě.
Češi nastoupili po dvou dnech volna od pondělního duelu se Švédskem (4:2) a rychle utkání rozhodli. Jako první měl ale v úvodu práci Furch, jehož ohrozili Johannesen a z následného náporu ještě Zuccarello, hvězda Norů z New York Rangers.
V šesté minutě udeřila elitní česká formace. Plekancovu teč ještě Volden vyrazil, ale v pokračující akci Pastrňák z otočky ideálně uvolnil na pravém kruhu Červenku, který se trefil k levé tyči.
V 10. minutě sebral na útočné modré čáře Zohorna puk Nörsteböovi a střelou k pravé tyči zvýšil.