Finové mě nepřekvapili vůbec ničím, tvrdí Moses

Lukáš Caha Lukáš Caha
2. 5. 2015 9:37
Spojeným státům vyšel vstup do šampionátu na jedničku. V prvním utkání, které otevřelo mistrovství světa v Ostravě, smetly loňské vicemistry z Finska. Svoji zásluhu na tom měl i Steve Moses.
MS 2015, Finsko - USA: Brock Nelson (29) a Steve Moses (14)
MS 2015, Finsko - USA: Brock Nelson (29) a Steve Moses (14) | Foto: Reuters

OstravaSpojeným státům vyšel vstup do šampionátu na jedničku. V prvním utkání, které otevřelo mistrovství světa v Ostravě, smetly loňské vicemistry z Finska. Svoji zásluhu na tom měl i Steve Moses, nejlepší střelec uplynulého ročníku KHL.

Ten se prosadil jako první. Ve dvacáté minutě překonal finského gólmana Rinneho střelou pod víko. Soupeř přitom začal lépe a měl několik slibných šancí otevřít vývoj utkání.

"Finové mohli dát na začátku více branek, ale nám se povedlo zůstat ve hře,“ přiznává Moses. "Dali jsme ve druhé třetině dva góly. To změnilo celý průběh a pro nás to bylo samozřejmě jedině dobře.

Finové mě ničím nepřekvapili

Američané přidali i v závěrečné dvacetiminutovce po dvou gólech a zaslouženě tak mohli slavit pohodové vítězství 5:1. "Finové mají velmi silný tým, takže je to pro nás skvělý výsledek,“ chválí výkon týmu, avšak zůstává obezřetný: "Samozřejmě tam jsou ale věci, které můžu zlepšit já i celý tým.“

Kdo jiný by měl finskou reprezentaci znát lépe než právě Moses, který odehrál uplynulou sezonu za Jokerit Helsinky a vstřelil jednačtyřicet branek. "Věděl jsem, jak Finové hrají. Znám je. Nepřekvapilo mě vůbec nic.“

Spojené státy tak ukázaly, že i když mají na soupisce plno mladých hráčů, dokáží být nebezpečným soupeřem pro všechny. "Ti mladí jsou nadšení z toho, že tady na šampionátu mohou být. Můžeme se tak ostatním týmům důstojně vyrovnat.“

Již dnes večer čeká Ameriku další soupeř ze severu. Od 20:15 narazí na Nory, kteří v pátek prohráli s Ruskem vysoko 6:2. "Výhra nad Finskem nám určitě pomůže v dalších zápasech. Vždy se snažíte budovat na hře, kterou jste předvedli ve vyhraném utkání. Nory ale ještě řešit nebudeme a užijeme si tento úspěch,“ uzavírá rozhovor Moses.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy