Finové mě nepřekvapili vůbec ničím, tvrdí Moses

Lukáš Caha Lukáš Caha
2. 5. 2015 9:37
Spojeným státům vyšel vstup do šampionátu na jedničku. V prvním utkání, které otevřelo mistrovství světa v Ostravě, smetly loňské vicemistry z Finska. Svoji zásluhu na tom měl i Steve Moses.
MS 2015, Finsko - USA: Brock Nelson (29) a Steve Moses (14)
MS 2015, Finsko - USA: Brock Nelson (29) a Steve Moses (14) | Foto: Reuters

OstravaSpojeným státům vyšel vstup do šampionátu na jedničku. V prvním utkání, které otevřelo mistrovství světa v Ostravě, smetly loňské vicemistry z Finska. Svoji zásluhu na tom měl i Steve Moses, nejlepší střelec uplynulého ročníku KHL.

Ten se prosadil jako první. Ve dvacáté minutě překonal finského gólmana Rinneho střelou pod víko. Soupeř přitom začal lépe a měl několik slibných šancí otevřít vývoj utkání.

"Finové mohli dát na začátku více branek, ale nám se povedlo zůstat ve hře,“ přiznává Moses. "Dali jsme ve druhé třetině dva góly. To změnilo celý průběh a pro nás to bylo samozřejmě jedině dobře.

Finové mě ničím nepřekvapili

Američané přidali i v závěrečné dvacetiminutovce po dvou gólech a zaslouženě tak mohli slavit pohodové vítězství 5:1. "Finové mají velmi silný tým, takže je to pro nás skvělý výsledek,“ chválí výkon týmu, avšak zůstává obezřetný: "Samozřejmě tam jsou ale věci, které můžu zlepšit já i celý tým.“

Kdo jiný by měl finskou reprezentaci znát lépe než právě Moses, který odehrál uplynulou sezonu za Jokerit Helsinky a vstřelil jednačtyřicet branek. "Věděl jsem, jak Finové hrají. Znám je. Nepřekvapilo mě vůbec nic.“

Spojené státy tak ukázaly, že i když mají na soupisce plno mladých hráčů, dokáží být nebezpečným soupeřem pro všechny. "Ti mladí jsou nadšení z toho, že tady na šampionátu mohou být. Můžeme se tak ostatním týmům důstojně vyrovnat.“

Již dnes večer čeká Ameriku další soupeř ze severu. Od 20:15 narazí na Nory, kteří v pátek prohráli s Ruskem vysoko 6:2. "Výhra nad Finskem nám určitě pomůže v dalších zápasech. Vždy se snažíte budovat na hře, kterou jste předvedli ve vyhraném utkání. Nory ale ještě řešit nebudeme a užijeme si tento úspěch,“ uzavírá rozhovor Moses.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy