Vítězná série je u konce, Češi prohráli na úvod Švédských her s domácími 1:3

26. 4. 2018 21:11
Čeští hokejisté zahájili Švédské hokejové hry porážkou s domácím výběrem 1:3. Jedinou českou trefu zaznamenal David Sklenička.
Švédští hokejisté rázně ukončili českou vítěznou šňůru
Švédští hokejisté rázně ukončili českou vítěznou šňůru | Foto: Lukáš Caha

Södertälje - Čeští hokejisté podlehli při vstupu do Švédských her v Södertälje domácí reprezentaci 1:3 a v tabulce Euro Hockey Tour klesli na druhé místo o bod za Finsko. Pro výběr kouče Josefa Jandače to byla první porážka v osmém testu týmu tvořícího se pro květnové mistrovství světa v Dánsku.

Švédové se dostali do vedení v úvodním dějství po trefě Jacoba Nilssona, ve 34. minutě zvýšil při vlastním oslabení Mika Zibanejad a za 115 sekund upravil Oliver Ekman-Larsson na 3:0. V 51. minutě korigoval výsledek svou první trefou v reprezentaci obránce David Sklenička.

Druhý zápas na turnaji čeká český tým v sobotu ve 12:00 opět v Södertälje proti Finsku.

Švédské hokejové hry v Södertälje, turnaj Euro Hockey Tour:

Švédsko - ČR 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. J. Nilsson (Backlund, Brännström), 34. Zibanejad (Janmark, Wikstrand), 36. Ekman-Larsson (L. Andersson, J. Larsson) - 51. D. Sklenička (Červenka). Rozhodčí: Salonen, Pajula (oba Fin.) - Persson, Wernström (oba Švéd.). Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4707.

Sestavy:

Švédsko: A. Nilsson - J. Klingberg, E. Gustafsson, A. Larsson, Ekman-Larsson, Pilut, Wikstrand, Brännström - L. Andersson, Zibanejad, Janmark - J. Nilsson, Backlund, C. Klingberg - J. de la Rose, J. Larsson, Pääjärvi - Norman, Zackrisson, Everberg. Trenéři: Rikard Grönborg, Johan Garpenlöv a Peter Popovic.

ČR: Rittich - F. Pavlík, Jordán, D. Sklenička, Moravčík, Pyrochta, Hrbas, Pláněk - Frk, Faksa, Červenka - Nestrašil, R. Hanzl, M. Stránský - Řepík, Horák, D. Kubalík - F. Zadina, F. Chlapík, Chytil. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous, Václav Prospal a Jaroslav Špaček.