Stav otřeseného kapitána je neznámý: "Máme dva dny volno, Voras si vorazí a uvidíme," řekl Jandač

Adam Sušovský Adam Sušovský
8. 5. 2017 23:56
Fantastické vítězství nad Finskem rozpumpovalo emoce, po něm ale čeští hokejisté měli strach o svého kapitána. Jakub Voráček odstoupil po první přestávce, ze hry ho vyřadil faul Oskara Osaly a následný náraz na mantinel. "Necítil se dobře, tak jsme ho stáhli. Nechtěli jsme ho přetěžovat," řekl trenér Josef Jandač. Na přesnější zprávu o jeho stavu si musí počkat. Hokejisty teď čekají dva dny volna.
Jakub Voráček odstoupil ze zápasu s Finskem už v první přestávce. Byl otřesený z nárazu na mantinel po faulu Oskara Osaly.
Jakub Voráček odstoupil ze zápasu s Finskem už v první přestávce. Byl otřesený z nárazu na mantinel po faulu Oskara Osaly. | Foto: Michal Eger

Paříž (od našeho zpravodaje) - Byl to nešťastný faul, ani ne tak zákeřný. Přesto po něm český kapitán Jakub Voráček musel ze zápasu odstoupit. Jeho zdravotní stav byl bezprostředně po zápase neznámý. Ale snad ne vážný.

"Zprávy o stavu Jakuba Voráčka zatím nemáme. Necítil se dobře, tak jsme ho stáhli a nechtěli jsme ho zbytečně přetahovat. Je začátek turnaje. Máme dva dny volno, tak si Voras vorazí a uvidíme," řekl trenér Josef Jandač.

Oskar Osala byl za faul vyloučen, inkasoval trest na 2+10 minut za vražení na hrazení. Voráček chvíli otřeseně a bez přilby seděl na kraji střídačky, držel se za hlavu. Pak ještě naskočil na pár střídání, po pauze už se ale na led nevrátil. 

V úvodních zápasech turnaje byl sedmadvacetiletý útočník klíčovým hráčem týmu, se 4 body (1+3) dokonce po neděli vedl produktivitu celého turnaje. 

Češi mají po třech zápasech na kontě pět bodů a v tabulce pařížské skupiny jim patří třetí místo. Další utkání sehrají až ve čtvrtek proti Norsku.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy