Šťastný Růžička: Kluci jezdí po čtyřech, musíme je zklidnit

Lukáš Korynta
15. 5. 2015 0:15
Zatímco finský trenér si na tiskové konferenci po čtvrtfinálovém zápase stěžoval na rozhodčí, Vladimír Růžička chválil odhodlanost svého týmu
Česká radost ve čtvrtfinále.
Česká radost ve čtvrtfinále. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Zatímco finský trenér si na tiskové konferenci po čtvrtfinálovém zápase světového šampionátu stěžoval na rozhodčí, Vladimír Růžička chválil odhodlanost svého týmu. "Kluci jezdí po čtyřech, před Kanadou je budeme muset asi trochu zklidnit," řekl.

Češi v sobotu narazí na střelecky nejproduktivnější tým turnaje. "Takovou Kanadu jsem na mistrovství ještě neviděl. Mají tým jako na olympiádu," řekl Růžička.

Co ještě říct k Jaromíru Jágrovi? Znovu byl u všeho důležitého.

Tak on hraje v té první pětce, tam jsou důležití všichni hráči. Je vidět, že soupeři si ho hlídají víc a ostatní pak mají víc prostoru. Hraje dobře, bojuje. Je vidět, že má tu svoji pohodu. Když má pohodu, tak hraje úžasně. Ale samozřejmě potřebuje i těch dalších dvacet hráčů. Teď všichni makají pohromadě, Jarda je takovej jejich táta.

Jak hodnotíte zápas s Finskem? Spousta hráčů předvedla svůj nejlepší výkon na turnaji.

Musím říct, že zápas odehráli fakt perfektně. Hlavně první třetina, tam jsme makali, bojovali. Jen škoda, že jsme hned na začátku nedali víc gólů.

Finové si stěžovali na rozhodčí, jak jste to viděl vy?

Koukal jsem se hned o třetině na ty záznamy, rozhodčí pískali dobře. Finové sami hráli dost nečistě. Rozhodčí to moc nepískali, nechávali to hrát, moc se do toho nemontovali.

Co čekat od Kanady?

Na mistrovství světa jsem takhle silnou Kanadu ještě neviděl, mají tady tým jako na olympiádu. My ji nemůžeme porážet, ale jednou vyhrát můžeme. Kanada tady hraje neskutečně, ale my se na ni připravíme, a když budou kluci takhle bojovat… Navíc fanoušci jsou neskuteční, to je obrovská podpora kluků, oni pak lezou i po čtyřech.

Jaromír Jágr říkal, že je hratelná.

Hráli jsme s nimi a za stavu 2:2 ten zápas hratelný byl. I začátek zápasu jsme byli lepší. Myslim, že když na ně vlítneme jako dnes na Finy, tak je můžeme trochu zaskočit. Oni ale vědí, co je čeká. Ta hala bude vařit, budeme muset naše kluky trochu zklidnit, protože se to nemusí vyplatit.

Jak na ně? Zavřít to v obraně?

Budeme se muset podívat na video našeho zápasu s nimi, ale na ostatní se moc nedá koukat, protože je rozhodnuto od prvních minut a oni pak hrají na půl plynu. Ale věřím, že hráči jsou odhodlaní a nechají tam všechno.