Další selhání. Slováci přišli o vítězství nad Němci v posledních dvou minutách

Aktualizováno 15. 5. 2019 23:34
Hokejisté Německa porazili na mistrovství světa v Košicích Slovensko 3:2 a po čtvrté výhře jsou blízko postupu do čtvrtfinále. Šance domácí reprezentace na účast ve vyřazovací části naopak výrazně klesly. Němci rozhodli v dramatickém závěru: nejprve v 59. minutě v power play vyrovnal Markus Eisenschmid a v čase 59:33 dal vítězný gól hvězdný útočník Leon Draisaitl. Výhra navíc Německu zajistila přímý postup na olympijské hry 2022.
Smutní slovenští hokejisté po prohře s Německem na MS 2019 (Michal Krištof)
Smutní slovenští hokejisté po prohře s Německem na MS 2019 (Michal Krištof) | Foto: Reuters

"Nezvládli jsme to. Nevím, co k tomu mám říct. Těžko se mi hledají slova. Myslím si, že jsme opět byli lepší, ale opět jsme prohráli. Hrajeme výborně, ale takové věci se nám nemůžou stávat. Těžko se mi to komentuje," řekl zklamaný útočník Tomáš Tatar.

"Je to zklamání. Němci v závěru využili naše chyby a dali dva rychlé góly. Musíme si uvědomit, kolik času je do konce a jak je třeba hrát. Němci vydrželi hrát 60 minut, my jsme v závěru naopak polevili," doplnil jej kapitán Andrej Sekera.

Podívejte se na sestřih zápasu

Oba týmy dělilo před zápasem šest bodů, s ohledem na boj o postup do play off byl ale pro oba hodně důležitý. Slováci byli od začátku střelecky aktivnější, v první třetině se však stejně jako soupeř nedokázali prosadit.

Do první výraznější šance se dostal ve 24. minutě Buc, ale trefil jen tyč. O minutu později zmrazil vyprodanou Steel arenu Michaelis, který úspěšně zakončil Eisenschmidovu akci a teprve čtvrtou německou střelou na gólmana Čiliaka posunul svůj tým do vedení.

Na druhé straně Niederbergerovi v brance Německa pomohla po Pánikově střele opět tyč, ale poté už se Slováci dočkali. Nejprve Sekera bleskově využil přesilovku pět na tři a v pokračující klasické početní výhodě zajistil domácí reprezentaci vedení Hudáček.

Další gól ale domácí výběr nepřidal a v závěru zažil stejně jako v předešlém pondělním souboji s Kanadou šok. Nejprve při power play vyrovnal Eisenschmid, a pak se přesnou střelou prezentoval Draisaitl. "Je hezké mít čtyři vítězství v prvních čtyřech zápasech, ale turnaj ještě neskončil," řekl obránce Yannic Seidenberg.

Vítězná branka Leona Draisaitla:

Slovensko má naopak na kontě stále jen tři body za výhru nad USA a v tabulce je šesté. "Musíme hrát dál, pro fanoušky. Oni nás podporují a zaslouží si to. Slovenský fanoušek si za to, jak tady mistrovství vypadá, zaslouží více," uvedl Tatar.

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku -skupina A (Košice):

Německo - Slovensko 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Michaelis (Eisenschmid), 59. Eisenschmid (Seidenberg, Kahun), 60. Draisaitl (Kahun, Tiffels) - 29. Sekera (Černák, Tatar), 30. L. Hudáček (Pánik, Tatar). Rozhodčí: Sidorenko (Běl.), Fraňo - Ondráček (oba ČR), Šišlo (Rus.). Vyloučení: 4:4, navíc Holzer - Nagy oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7440.

Sestavy:

Německo: Niederberger - M. Müller, Holzer, Seidenberg, Seider, Nowak, Schopper, J. Müller - Pföderl, Hager, Ehliz - Kahun, Draisaitl, Tiffels - Eisenschmid, Michaelis, Plachta - Mauer, Fauser, Noebels, od 41. navíc Bergmann. Trenér: Toni Söderholm.

Slovensko: Čiliak - Černák, Sekera, Jaroš, Marinčin, Fehérváry, Koch, Čajkovský - Pánik, Krištof, Tatar - Nagy, Sukel, Studenič - Lantoši, Hudáček, Daňo - Liška, Buc, Lunter. Trenér: Craig Ramsay.