Skvělá příprava na MS. Češi porazili i Rusy a turnaj EHT vyhráli bez ztráty bodu

22. 4. 2018 16:45
Bez ztráty bodu opanovala česká hokejová reprezentace domácí turnaj v Pardubicích. V neděli porazila Rusko 2:1.
Češi opět vyhráli
Češi opět vyhráli | Foto: Lukáš Caha

Pardubice - Čeští hokejisté potvrdili celkové prvenství na turnaji Carlson Hockey Games v Pardubicích výhrou 2:1 nad Ruskem. Bez ztráty bodu opanovala reprezentace jeden z podniků série Euro Hockey Tour (EHT) naposledy na turnaji Karjala v roce 2012.

Bez ztráty bodu opanovala reprezentace jeden z podniků série Euro Hockey Tour (EHT) naposledy na turnaji Karjala v roce 2012. Do zápasu proti sborné, která si nepřipsala během prvního turnaje pod koučem Iljou Vorobjovem po nedávném odstoupení Olega Znaroka ani jeden bod, už šli čeští hráči s jistotou osmého triumfu z domácích turnajů EHT. Vítězstvím potvrdili průběžné vedení v tabulce celé série.

Češi s kapitánem Jordánem nastoupili v hodně pozměněné sestavě oproti sobotnímu duelu s Finy, ale na chuti zabojovat o prodloužení vítězné šňůry během přípravy před mistrovstvím světa v Dánsku, která nyní čítá již sedm zápasů, jim to nijak neubralo.

Jako první zahrozil Chlapík. Na druhé straně se zahřál dvěma výtečnými zákroky Rittich, jehož prověřil Bučněvič a chvíli poté zblízka Kručinin, gólman Calgary ale zasáhl betonem. Po faulu Tichonova následovala první přesilovka zápasu, kterou po Zadinově střele využil dokonce až na čtvrtý pokus o dorážku důrazný Chytil. Kablukov už odpálil puk z branky pozdě. Kručinin mohl vyrovnat, jenže skvělý Rittich byl znovu proti.

Ze druhé třetiny uplynulo jen 14 vteřin a Češi zvýšili náskok. Tomášek využil chyby jednoho z hráčů sborné, okamžitě našel ostrou nahrávkou před brankoviště Stránského, který setřásl bránícího Byvalceva a zblízka nedal Košečkinovi šanci zasáhnout.

Zub pak sestřelil uprostřed kluziště čistě, ale velmi tvrdě Chlapíka, který se jen pomalu sbíral z ledu. Do koncovky si vyjel z roku hřiště až před Ritticha Mamin, jenže český gólman předvedl další pohotový zákrok betonem. Na konci 36. minuty nevyužil šanci ještě zvýšit Šťastný, Orsava v posledních vteřinách před přestávkou pálil těsně vedle.

Stránský s Hanzlem ve třetím dějství nezvládli přečíslení a v 50. minutě využila poslala sborná už po 14 sekundách zpět do hry hříšníka Chlapíka. Kotouč se odrazil ke Kručininovi a ten zakončil do odkryté branky. Jen krátce poté následovala bomba Tichonova, Rittich byla ale na místě.

V 54. minutě vypálil Tomášek, sice mířil vedle, jenže kotouč se odrazil před brankoviště sborné a Košečkin měl velké problémy, aby uhájil branku od další pohromy, přestože český útočník netrefil dorážku ideálně.

Dvě a půl minuty před koncem základní doby se Tichonov dostal tváří v tvář před Ritticha, ten už však vyrovnání nedopustil. Stránský se Zadinou sehráli parádně přečíslení dvou na jednoho, Košečkin ale proti Zadinovi zabránil další brance. Power play sborné změnu nepřinesla.

Turnaj Carlson Hockey Games v Pardubicích, součást Euro Hockey Tour:

ČR - Rusko 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Chytil (F. Zadina), 21. Stránský (D. Tomášek) - 50. Kručinin (Mamin, Bereglazov). Rozhodčí: Holm, Bjork (oba Švéd.) - Barvíř, Blümel (oba ČR). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 6585.

ČR: Rittich - Pyrochta, Hrbas, F. Pavlík, Jordán, D. Sklenička, Moravčík, Pláněk, Klok - F. Zadina, R. Hanzl, Stránský - D. Šťastný, D. Tomášek, D. Kubalík - M. Kaut, Chlapík, Kousal - Orsava, A. Musil, Chytil. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous, Václav Prospal a Jaroslav Špaček.

Rusko: Košečkin - Bělov, Chafizullin, Zub, Gavrikov, Jakovlev, Bereglazov, Jelesin, Trjamkin - Bučněvič, Byvalcev, Kagarlickij - Sošnikov, Semjonov, Barabanov - Mamin, Tichonov, Kručinin - Michejev, Kablukov, Dergačov. Trenéři: Ilja Vorobjov, Alexej Kudašov a Anvar Gatijatulin.

Švédsko - Finsko 3:7 (0:1, 1:2, 2:4)

Branky a nahrávky: 28. Rödin (J. Andersson, Arnesson), 49. Everberg (Jonsson Fjällby, Ölund), 56. Everberg (Jonsson Fjällby) - 10. Suomela (Vaakanainen), 21. Palola (Suomela), 34. Jokiharju (Enlund, Niemi), 42. Puustinen (Rajala, Sandell), 53. Jormakka, 60. Anttila, 60. Sandell (Honka, Sallinen). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Lhotský, J. Svoboda (všichni ČR). Vyloučení: 2:1. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2572.

Švédsko: Gustavsson - J. Andersson, Arnesson, Pettersson, Pilut, Nyberg, Almqvist, Brännström - L. Andersson, Zackrisson, Everberg - Klingberg, Händemark, Rödin - Liss, Asplund, Olofsson - Jonsson Fjällby, Ölund, Norman - Nilsson. Trenér: Rikard Grönborg.

Finsko: Husso - Pokka, Vaakanainen, Honka, Kivistö, Jokiharju, Jürgens, Näkyvä - Anttila, Niemi, Enlund - Palola, Suomela, Manninen - Pustinen, Sandell, Rajala - Ikonen, Sallinen, Suomi - Jormakka. Trenér: Lauri Marjamäki.