Němci uštědřili Slovákům výprask, Francouzi zůstávají ve hře o čtvrtfinále

Aktualizováno 10. 5. 2016 21:34
Hokejisté Slovenska utrpěli ve svém třetím vystoupení na MS první porážku. S Němci prohráli vysoko 1:5.
Němci se radovali z pěti gólů ve slovenské síti.
Němci se radovali z pěti gólů ve slovenské síti. | Foto: Reuters

Petrohrad - Hokejisté Slovenska utrpěli ve svém třetím vystoupení ve skupině B světového šampionátu první porážku. S Němci prohráli vysoko 1:5. Také Francouzi uštědřili svému soupeři lekci, když porazili tým Maďarska 6:2, a jsou stále ve hře o postup do čtvrtfinále. Hattrickem se v dresu vítězů blýskl útočník Sacha Treille, tři nahrávky zaznamenal další forvard Pierre-Édouard Bellemare.

Zápas Slovensko  Německo jsme sledovali živě ZDE

Slováci versus nejistý Pielmeier

Slovenská reprezentace vstoupila do důležitého utkání s Německem dobře a po vyloučení Reimera pořádně zatopila obraně soupeře a gólmanovi Pielmeierovi.. Ten si poradil s obrovským závarem pomocí neortodoxních zákroků, proti jedné z mnoha střel tria L. Hudáček, Jurčo a Sekera mu pomohla tyč. Konrád na opačné straně zasáhl proti Riederovi.

V deváté minutě otevřeli Slováci skóre. Bartánus po objetí branky našel Petera Cehlárika a mladý debutant se při svém druhém střídání na MS trefil přesně. Gólman Pielmeier se znovu na čáře točil velmi zvláštně. V dalším průběhu třetiny ubránili Slováci oslabení, ve hře dopředu už toho moc nepředvedli.

Slovenská třetina hrůzy

Nástup do druhé části byl ze strany Slovenska slibný, protože Pielmeier musel v první minutě hned několikrát zasahovat. Jenomže poté Slováci ubrali a stáhli se dozadu. Němci jejich pasivitu potrestali gólem Patricka Hagera, jenž před brankou zužitkoval přihrávku Schütze.

Vyrovnávací gól Hagera:

Slováci promarnili přesilovku a po střele Phillipa Gogully od modré čáry jim bylo ještě hůře, Konrád nezareagoval na teč spoluhráče Jaroše. Rozjetí Němci svou přesilovku naopak zhodnotili. Kombinace Draisaitla s Kahunem skončila u Patricka Reimera, jenž zakončil přesně. Během deseti minut otočili Němci třemi brankami stav utkání a rázem byli na koni.

Obrat završil český rodák

Ve třetí části se mohli svěřenci trenéra Cígera vrátit do hry, ale Dravecký přihrávku Bartánuse do brány neusměrnil. To na druhé straně nechali slovenští obránci proniknout Brookse Macka, který prostřelil Konráda a vyhnal ho z branky. Zápas dochytal Július Hudáček.

Draisaitl mířil do boční sítě, Bakošovu ránu vyrazil rozchytaný Pielmeier. Pět minut před koncem dorazil dvacetiletý český rodák Dominik Kahun Reimerovu střelu a podtrhl německé vítězství. Slováci si po dvou výhrách řádně zkomplikovali cestu do čtvrtfinále a ve středečním utkání s Běloruskem musejí bezpodmínečně uspět.

Maďaři marně touží po první výhře

Maďaři v touze po prvním úspěchu na turnaji sice Francii během úvodní třetiny přestříleli, jenže Erdély v první velké šanci proti Huetovi neuspěl. A Maďary to mohlo mrzet, protože tečující Ritz v 10. minutě otevřel skóre. Kapitán Márton Vas sice z první přesilovky svého celku vyrovnal, ale závěr třetiny patřil Francouzům. Svůj střelecky povedený večer načal Sacha Treille a 34 vteřin před odchodem do kabin zužitkoval hru v početní výhodě Fleury.

Druhá třetina byla na zajímavé momenty výrazně chudší. Yorick Treille příležitost ke zvýšení náskoku prováhal, ale na začátku 39. minuty vše napravil, když vybojoval kotouč a poté, co ho zatáhl do útočného pásma, našel Chakiachviliho a ten si s gólmanem Rejnou věděl rady.

Maďaři trochu ožili snížením v končící 48. minutě, kdy se mezi střelce zapsal Sofron, jenže z přesilovky odpověděl Sacha Treille. V 54. minutě měli Maďaři ještě šanci závěr zdramatizovat, když hráli celé dvě minuty pět na tři, ale gól naděje nepřišel. Krátce poté, co byli Francouzi kompletní, naopak uzavřel hattrick Sacha Treille.

Mistrovství světa v hokeji - skupina B (Petrohrad):

Slovensko - Německo 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 9. Cehlárik (Bartánus, Mikuš) - 25. Hager (Schütz, Gogulla), 29. Gogulla (Müller, Hager), 35. Reimer (Kahun, Draisaitl), 44. Macek (Braun, Müller), 55. Kahun (Reimer, Rieder). Rozhodčí: Iverson (Kan.), Rantala (Fin.) - Kilian (Nor.), Ritter (USA). Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 3715.

Slovensko: Konrád (44. J. Hudáček) - Sersen, Meszároš, Sekera, Marinčin, Mikuš, Graňák, Švarný, Jaroš - Dravecký, Réway, Bakoš - Jurčo, Viedenský, L. Hudáček - Cehlárik, Marcinko, Bartánus - Lušňák, Šťastný, Hrnka. Trenér: Zdeno Cíger.

Německo: Pielmeier - Holzer, Ehrhoff, Reul, Müller, Boyle, Akdag, Braun - Kink, M. Goc, Seidenberg - Noebels, Draisaitl, Macek - Reimer, Kahun, Rieder - Schütz, Hager, Gogulla - Fauser. Trenér: Marco Sturm.

Maďarsko - Francie 2:6 (1:3, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 14. M. Vas (G. Nagy, Wehrs), 48. Sofron (M. Vas, Bartalis) - 10. Ritz (Auvitu, Moisand), 18. S. Treille, 20. Fleury (Bellemare, Auvitu), 39. Chakiachvili (Y. Treille), 54. S. Treille (Bellemare, Fleury), 57. S. Treille (Bellemare, Claireaux). Rozhodčí: Gofman (Rus.), Kubuš (SR) - Kaderli (Švýc.), Lhotský (ČR). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Diváci: 3340.

Maďarsko: Rajna - Wehrs, Dudás, Szirányi, Sagert, Stipsicz, M. Vas, Garát - Erdély, Sarauer, Galló - Sofron, Bartalis, Sebök - Kóger, J. Vas, G. Nagy - Benk, Kovács, K. Nagy - Banham. Trenér: Rich Chernomaz.

Francie: Huet - Auvitu, Moisand, Beron, Chakiachvili, Janil, Raux, Dieude-Fauvel - Fleury, Bellemare, S. Treille - Y. Treille, Meunier, Perret - Bozon, T. Da Costa, Bertrand - Claireaux, Ritz, Desrosiers - od 41. navíc Lamperier. Trenér: Dave Henderson.