Semifinále je utopií. Češi jsou ale anarchisté, nejvíce sázejí na Vůjtkův výběr

Aleš Vávra Aleš Vávra
5. 5. 2016 11:23
Čeští hokejisté nejsou favority světového šampionátu a jejich maximem bude postup do čtvrtfinále. Myslí si to bookmakeři českých sázkových kanceláří.
David Pastrňák má svými góly táhnout českou reprezentaci na MS. Vsadíte si?
David Pastrňák má svými góly táhnout českou reprezentaci na MS. Vsadíte si? | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Čeští hokejisté nejsou favority světového šampionátu a jejich maximem bude postup do čtvrtfinále. Myslí si to bookmakeři českých sázkových kanceláří, kteří před mistrovstvím v Rusku nejvíce favorizují domácí sbornou, tým Kanady a severské celky Finska a Švédska.

Semifinále, a tedy boj o medaile, bude podle nich pro výběr Vladimíra Vůjtka zapovězený. Jiného názoru jsou však překvapivě sázkaři, kteří zatím českému týmu věří.

"Sázkaři se už tradičně ukazují jako velcí fanoušci, když doposud nejvíce - 27 procent - tipuje výhru Česka. V pomyslném žebříčku následuje Rusko (24 %), USA (23 %), Kanada (13 %) a Finsko (6 %)," popsal prozatímní sázkařskou anarchii Petr Šrain z Fortuny.

Finále mají obstarat Rusko a Kanada

Kurzovými favority jsou totiž v tuto chvíli Rusové 3,2:1, Kanada 3,5:1, Finsko 5:1 a Švédsko 7:1, na Čechy je u Fortuny aktuálně kurz 13:1.

Finále Rusko versus Kanada ostatně předpokládají také bookmakeři Tipsportu. "Kanada v posledních letech vévodí světovému hokeji, a Rusové mají rovněž skvělý tým a navíc hrají doma. Tam si neúspěch nepřipouštějí. Sborná bez medaile, to by byla revoluce,“ vysvětlil vedoucí bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis.


Česko je u této sázkové kanceláře až pátým kandidátem na zlato v kurzu 13:1, na loňském domácím šampionátu přitom byl kurz na triumf českého týmu 6:1.

"Domácí vyprodané areny a chybějící největší hvězdy, to jsou podstatné změny, které způsobují kurzový rozdíl,“ podotkl Pavlis. Bookmakeři Čechům vůbec nevěří, vypsali totiž i kurz na možnost, že nezískají titul mistrů světa, v minimálním kurzu 1,01:1.

Češi mají nejhorší vyhlídky za poslední roky

Podle Chance vyráží česká reprezentace do Ruska s nejhoršími vyhlídkami za několik posledních let. "Je tutovka, že titul mistra světa nezískáme (kurz 1,01:1) a podle všeho se neprobojujeme ani do semifinále (1,44:1), natož do finále (1,06:1),“ přiblížil kurzovou nabídku bookmaker Karel Brettschneider. "Ovšem možnost, že bychom se neúčastnili ani čtvrtfinále, má nadějně vysoký kurz 5,40:1,“ dodal.

Největší hvězda českého hokeje, útočník Floridy Jaromír Jágr, tentokrát účast na světovém šampionátu odmítl, a zklamal tak nejen fanoušky, ale také sázkaře, kteří u Fortuny na příjezd legendy vytrvale sázeli.

"Na to, zda na MS přijede, jsme pochopitelně přijímali sázky řadu týdnů. Sázkaři doufali, že se Jaromír zúčastní, a svými vklady stlačili kurz z 50:1 na konečných 15:1. Pokud by se Jágr na MS představil, pro Fortunu by to znamenalo výplatu výher v celkové hodnotě 1,1 milionu korun," informoval Petr Šrain.

Deset lidí si vsadilo na Maďary

Dalšího půl milionu korun by Fortuna vyplácela, pokud by se uskutečnila senzace srovnatelná s titulem Leicesteru City v anglické fotbalové Premier League. Největším outsiderem turnaje je totiž Maďarsko s kurzem 1500:1. "Přesto evidujeme deset odvážlivců, kteří si na tuto variantu vsadili," upozornil Šrain.

U sázkových kanceláří si lze vsadit také na to, kdo bude nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hokejistou českého týmu. Například podle bookmakerů Chance dá nejvíce gólů David Pastrňák s kurzem 4,80:1. Tomáš Plekanec a Roman Červenka mají shodný kurz 5:1 a věří se také Janu Kovářovi s kurzem 6,5:1.

"Co se týká kanadského bodování, nejužitečnější bude pro Vůjtkův výběr Plekanec (4,25:1), Kovář (5:1), Červenka (6:1) nebo Pastrňák (7:1). Můžeme se také těšit na gólovou nadílku, podle Chance padne 341 či více gólů (kurz 1,50:1)," konstatoval Karel Brettschneider.

Co se pátečního úvodního utkání Čechů proti domácímu Rusku týče, favorizují sázkové kanceláře jednoznačně sbornou komandu. Stejně jako samotní sázkaři. 

 

Právě se děje

před 31 minutami

Loňský propad českého HDP byl nejvýraznější od vzniku Česka

Česká ekonomika se loni propadla o 5,6 procenta, nejvýrazněji od vzniku samostatné České republiky. V úterním zveřejněném zpřesněném odhadu to potvrdil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve čtvrtém kvartále loňského roku klesl hrubý domácí produkt (HDP) Česka meziročně o 4,7 procenta, zatímco mezičtvrtletně vzrostl o 0,6 procenta. Předběžný odhad statistiků z počátku února s poklesem o 5,6 procenta za celý loňský rok počítal. Meziroční propad v posledním čtvrtletí odhadovali statistici na pět procent a mezikvartální nárůst na 0,3 procenta.

"Výkon české ekonomiky v minulém roce klesl o 5,6 procenta, nejvíce v novodobé historii. Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu," uvedl ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet. Na straně poptávky byly podle něj hlavním faktorem nižší investice a spotřební výdaje domácností.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dívky unesené z internátní školy v Nigérii jsou na svobodě

Ze zajetí bylo propuštěno všech 279 dívek, které minulý týden ozbrojenci unesli z internátní školy ve státě Zamfara na severozápadě Nigérie. S odkazem na sdělení místního guvernéra o tom napsala agentura Reuters.

Dívky byly uneseny ze střední školy v Jengebe v noci na pátek. O jejich propuštění nyní na Twitteru informoval guvernér Bello Matawalle a zveřejnil jejich fotografie. O kolik dívek se jedná, v první chvíli neinformoval. Později novinářům řekl, že na svobodě je všech 279 unesených školaček s tím, že nebylo uneseno 317 dívek, jak dříve informovala média. Mluvčí lokálních úřadů Sulaiman Tanau Anka poté podle Reuters vysvětlil, že se už při útoku únosců některým dívkám podařilo uprchnout do lesa a byly následně nalezeny. Zbylých 279 bylo uneseno a všechny jsou nyní na svobodě.

"Díky Bohu! Je mi potěšením informovat o propuštění unesených studentek GGSS Jangebe," uvedl Matawalle. "Vyzývám všechny dobře to myslící Nigerijce, aby se s námi radovali, protože naše dcery jsou nyní v bezpečí," dodal.

V severní Nigérii se kvůli působení ozbrojených milic zhoršila bezpečnostní situace. Dříve za únosy v zemi stáli především bojovníci teroristické organizace Boko Haram, nyní ale stále častěji tuto taktiku využívají ozbrojené zločinecké gangy. Poslední únos dětí byl druhý za necelé dva týdny. V sobotu ozbrojenci propustili 27 dospívajících chlapců, které unesli ze školy v nigerijském státě Niger 17. února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy