Sebekritikou překvapil i Vůjtka. Říkám věci na plnou hubu, hlásí šťastný Šimek

To byla jízda! Tak Češi smetli bezzubé norské Vikingy
Češi dosáhli na nejvyšší výhru od května 2013, kdy na světovém šampionátu ve Stockholmu porazili Norsko rovněž 7:0. Norové nedali českému týmu už ve čtvrtém zápase za sebou gól a na mistrovství světa vyšli proti Čechům střelecky naprázdno potřetí v řadě.
Češi nastoupili po dvou dnech volna od pondělního duelu se Švédskem (4:2) a rychle utkání rozhodli. Jako první měl ale v úvodu práci Furch, jehož ohrozili Johannesen a z následného náporu ještě Zuccarello, hvězda Norů z New York Rangers.
V šesté minutě udeřila elitní česká formace. Plekancovu teč ještě Volden vyrazil, ale v pokračující akci Pastrňák z otočky ideálně uvolnil na pravém kruhu Červenku, který se trefil k levé tyči.
V 10. minutě sebral na útočné modré čáře Zohorna puk Nörsteböovi a střelou k pravé tyči zvýšil.
Foto: Reuters
Daniel Poláček Daniel Poláček
12. 5. 2016 21:15
Sebral přihrávku od parťáka z Liberce Michala Birnera a bekhendem vsítil premiérový gól na mistrovství světa. Češi trenéři byli rádi, že na 5:0 zvýšil proti Norsku právě 23letý obránce Radim Šimek, neboť byl psychicky dole.

Moskva (od našeho zpravodaje) – Sebral přihrávku od parťáka z Liberce Michala Birnera a bekhendem vsítil premiérový gól na mistrovství světa. Čeští trenéři byli rádi, že na 5:0 zvýšil proti Norsku právě 23letý obránce Radim Šimek.

Nejlepší hráč extraligového play off byl psychicky dole, na svém prvním šampionátu rozhodně nezářil jako v klubu, což ho štvalo. "Trochu jsem se tady z toho podělal," prohlásil dokonce.

Ráno před utkáním s Nory vstal s tím, že musí myslet pozitivně. Povzbuzovali ho i trenéři, kteří si přečetli, jak přísně o sobě mluvil. "Trošku mě překvapilo, že se vyjádřil tak kriticky," řekl Vladimír Vůjtek. "Myslím si, že jeho výkony nebyly takové, jak je komentoval. Byly o hodně lepší."

Loni se mu nesnilo ani o účasti

Šimek si ale myslel něco jiného, proto duelu se severským outsiderem možná přikládal větší důležitost než zbytek mužstva. Chtěl se herně chytnout: "Říkal jsem si, že musím vnímat maličkosti, třeba mít dobrou nahrávku. Ve druhé třetině jsem tam dal docela dobré tělo. Tohle hráče dostane do zápasu, protože přijede na střídačku a všichni ho povzbudí."

Nejvíc ale libereckému bekovi stouplo sebevědomí, když zhruba v polovině klání zvýšil na 5:0 a vyhnal norského brankáře Voldena na střídačku. Přestože za reprezentaci poprvé skóroval už v přípravě, puk, který poslal do sítě, si schoval. Světový šampionát je zkrátka jiný level.

"Když dáte gól na mistrovství světa, je to krásný pocit. Loni jsem se koukal a vůbec se mi nesnilo, že bych tady mohl vůbec být," líčil Šimek novinářům.

Dorazí konkurence z NHL?

Jeho nadšení však nepramenilo pouze z premiérové trefy, celkově byl užitečný. "Jsem rád, že se mi zápas povedl, protože hlava nefungovala tak, jak měla," řekl, přičemž se vrátil k předchozí sebekritice: "Nechci chodit kolem horké kaše. Když se necítím dobře, tak to řeknu na plnou hubu."

Zda odehraje i zbytek ruského mistrovství, však není jisté. Trenéři stále sledují play off zámořské NHL. Pokud v noci na zítřek vypadne San José, mohl by dorazit obránce Roman Polák. Do toho sezona skončila dvěma útočníkům – Aleši Hemskému a Radku Faksovi. Přijedou?

"Abych řekl pravdu, ani nevím, jestli se o tom kluci baví," tvrdí Šimek. "Já to neřeším, užívám si, že tady jsem. Kdyby někdo přijel, pro kluky, kteří by museli domů, by to určitě nebylo příjemné."

Jisté je, že zítra proti Kazachstánu konkurence v mužstvu nevzroste. Ale co ve zbytku skupinové fáze?

 

Právě se děje

Další zprávy