Šance vidět Čechy je. Do prodeje jdou poslední volné lístky

Adam Sušovský Adam Sušovský
12. 2. 2015 8:01
Dnes ve 13:00 startuje prodej jednotlivých vstupenek na hokejové mistrovství světa. Do prodeje jde i pár desítek lístků na zápasy českého týmu.
Dnes ve 13:00 jdou do prodeje poslední vstupenky na zápasy české reprezentace během mistrovství světa v Praze.
Dnes ve 13:00 jdou do prodeje poslední vstupenky na zápasy české reprezentace během mistrovství světa v Praze. | Foto: ČTK

Praha - Je jich jen několik desítek a pryč budou během pár vteřin. Řeč je o posledních vstupenkách na zápasy české hokejové reprezentace během mistrovství světa v Praze a Ostravě. Poslední šanci, že se dostanou právě do vašich rukou, budete mít dnes po poledni a trvat bude pravděpodobně jen zlomek okamžiku.

Ve 13:00 totiž na terminálech Sazky a prostřednictvím internetového systému Sazka Ticket (zde) oficiálně odstartuje druhá vlna předprodeje, která potrvá až do začátku šampionátu.

Dosud bylo možné vstupenky nakupovat jen v takzvaných balíčcích na všechna utkání daného hracího dne, již dnes však organizátoři balíčky rozdělí, a fanoušci tak budou mít šanci zakoupit si levnější vstupenky na vybraný duel. Mezi takto uvolněnými lístky budou i vstupenky na české zápasy, po kterých se podle očekávání jen zapráší.

"Dá se říct, že to bude jen o vteřinách. Lístků na Čechy bude pouze několik desítek," tvrdí generální sekretář hokejového svazu Martin Urban.

Češi za 1290 a 1690 korun

Oficiálně totiž byly všechny české zápasy v základních skupinách vyprodány už během prvních hodin, kdy byl předprodej v listopadu zahájen. Teď se však pořadatelům podařilo do prodeje přidat pár vstupenek z blokovaných míst pro partnery šampionátu.

Jejich cena bude stejná bez ohledu na to, jestli Češi nastoupí proti silné Kanadě, nebo proti slabému outsiderovi skupiny z Rakouska. Zbylé lístky na české zápasy do první kategorie jdou do prodeje za 1690 korun, druhá kategorie (horní patro O2 areny) jde do prodeje za 1290 korun.

Podobně jako v listopadu, kdy servery Sazky kolabovaly, se dá i dnes po třinácté hodině čekat nápor. Minimálně do chvíle, než budou vyprodány všechny české zápasy.

K dispozici stále play off i zápasy Slováků

Pořadatelé do této chvíle prodali zhruba 330 tisíc vstupenek, což je asi 45 procent celkového počtu. Šéf svazu Tomáš Král už v minulém týdnu řekl, že tato čísla překonávají očekávání a Češi budou určitě minimálně atakovat rekord návštěvnosti šampionátu, který jim loni v květnu po deseti letech vyfoukl Minsk.

"První fáze prodeje nám potvrdila, že připravujeme velmi kvalitní produkt. Tentokrát věřím, že technika nezklame," nechala se slyšet i generální sekretářka Organizačního výboru MS 2015 Markéta Štěrbová.

"Před námi je teď výzva, jak prodat ty další vstupenky. Očekáváme, že roztržením balíčků dojde ke zvýšení zájmu o vstupenky na zápasy ze zahraničí. Uvidíme, jestli se to povede," uvedl Urban.

Vedle vstupenek na základní skupinu se stále prodávají i vstupenky na play off, k dispozici jsou lístky na čtvrtfinále, semifinále i bitvy o medaile. V tuto chvíli rovněž stále nejsou vyprodány ani všechny zápasy Slováků v Ostravě.

To se ale může v příštích dnech velmi rychle změnit, protože se dá očekávat nárůst zájmu od diváků, kteří měli od počátku vytipovaná jen některá utkání a nechtěli nakupovat vstupenky na celé dny.

A ještě jedna rada pro českého fanouška, který by chtěl vidět domácí hokejisty třeba v play off. Čtvrtfinále by totiž měli Češi v případě postupu bez ohledu na umístění ve skupině hrát v O2 areně ve čtvrtek 15. května od 20:15.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Další zprávy