Šance vidět Čechy je. Do prodeje jdou poslední volné lístky

Adam Sušovský Adam Sušovský
12. 2. 2015 8:01
Dnes ve 13:00 startuje prodej jednotlivých vstupenek na hokejové mistrovství světa. Do prodeje jde i pár desítek lístků na zápasy českého týmu.
Dnes ve 13:00 jdou do prodeje poslední vstupenky na zápasy české reprezentace během mistrovství světa v Praze.
Dnes ve 13:00 jdou do prodeje poslední vstupenky na zápasy české reprezentace během mistrovství světa v Praze. | Foto: ČTK

Praha - Je jich jen několik desítek a pryč budou během pár vteřin. Řeč je o posledních vstupenkách na zápasy české hokejové reprezentace během mistrovství světa v Praze a Ostravě. Poslední šanci, že se dostanou právě do vašich rukou, budete mít dnes po poledni a trvat bude pravděpodobně jen zlomek okamžiku.

Ve 13:00 totiž na terminálech Sazky a prostřednictvím internetového systému Sazka Ticket (zde) oficiálně odstartuje druhá vlna předprodeje, která potrvá až do začátku šampionátu.

Dosud bylo možné vstupenky nakupovat jen v takzvaných balíčcích na všechna utkání daného hracího dne, již dnes však organizátoři balíčky rozdělí, a fanoušci tak budou mít šanci zakoupit si levnější vstupenky na vybraný duel. Mezi takto uvolněnými lístky budou i vstupenky na české zápasy, po kterých se podle očekávání jen zapráší.

"Dá se říct, že to bude jen o vteřinách. Lístků na Čechy bude pouze několik desítek," tvrdí generální sekretář hokejového svazu Martin Urban.

Češi za 1290 a 1690 korun

Oficiálně totiž byly všechny české zápasy v základních skupinách vyprodány už během prvních hodin, kdy byl předprodej v listopadu zahájen. Teď se však pořadatelům podařilo do prodeje přidat pár vstupenek z blokovaných míst pro partnery šampionátu.

Jejich cena bude stejná bez ohledu na to, jestli Češi nastoupí proti silné Kanadě, nebo proti slabému outsiderovi skupiny z Rakouska. Zbylé lístky na české zápasy do první kategorie jdou do prodeje za 1690 korun, druhá kategorie (horní patro O2 areny) jde do prodeje za 1290 korun.

Podobně jako v listopadu, kdy servery Sazky kolabovaly, se dá i dnes po třinácté hodině čekat nápor. Minimálně do chvíle, než budou vyprodány všechny české zápasy.

K dispozici stále play off i zápasy Slováků

Pořadatelé do této chvíle prodali zhruba 330 tisíc vstupenek, což je asi 45 procent celkového počtu. Šéf svazu Tomáš Král už v minulém týdnu řekl, že tato čísla překonávají očekávání a Češi budou určitě minimálně atakovat rekord návštěvnosti šampionátu, který jim loni v květnu po deseti letech vyfoukl Minsk.

"První fáze prodeje nám potvrdila, že připravujeme velmi kvalitní produkt. Tentokrát věřím, že technika nezklame," nechala se slyšet i generální sekretářka Organizačního výboru MS 2015 Markéta Štěrbová.

"Před námi je teď výzva, jak prodat ty další vstupenky. Očekáváme, že roztržením balíčků dojde ke zvýšení zájmu o vstupenky na zápasy ze zahraničí. Uvidíme, jestli se to povede," uvedl Urban.

Vedle vstupenek na základní skupinu se stále prodávají i vstupenky na play off, k dispozici jsou lístky na čtvrtfinále, semifinále i bitvy o medaile. V tuto chvíli rovněž stále nejsou vyprodány ani všechny zápasy Slováků v Ostravě.

To se ale může v příštích dnech velmi rychle změnit, protože se dá očekávat nárůst zájmu od diváků, kteří měli od počátku vytipovaná jen některá utkání a nechtěli nakupovat vstupenky na celé dny.

A ještě jedna rada pro českého fanouška, který by chtěl vidět domácí hokejisty třeba v play off. Čtvrtfinále by totiž měli Češi v případě postupu bez ohledu na umístění ve skupině hrát v O2 areně ve čtvrtek 15. května od 20:15.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy