Šance vidět Čechy je. Do prodeje jdou poslední volné lístky

Adam Sušovský Adam Sušovský
12. 2. 2015 8:01
Dnes ve 13:00 startuje prodej jednotlivých vstupenek na hokejové mistrovství světa. Do prodeje jde i pár desítek lístků na zápasy českého týmu.
Dnes ve 13:00 jdou do prodeje poslední vstupenky na zápasy české reprezentace během mistrovství světa v Praze.
Dnes ve 13:00 jdou do prodeje poslední vstupenky na zápasy české reprezentace během mistrovství světa v Praze. | Foto: ČTK

Praha - Je jich jen několik desítek a pryč budou během pár vteřin. Řeč je o posledních vstupenkách na zápasy české hokejové reprezentace během mistrovství světa v Praze a Ostravě. Poslední šanci, že se dostanou právě do vašich rukou, budete mít dnes po poledni a trvat bude pravděpodobně jen zlomek okamžiku.

Ve 13:00 totiž na terminálech Sazky a prostřednictvím internetového systému Sazka Ticket (zde) oficiálně odstartuje druhá vlna předprodeje, která potrvá až do začátku šampionátu.

Dosud bylo možné vstupenky nakupovat jen v takzvaných balíčcích na všechna utkání daného hracího dne, již dnes však organizátoři balíčky rozdělí, a fanoušci tak budou mít šanci zakoupit si levnější vstupenky na vybraný duel. Mezi takto uvolněnými lístky budou i vstupenky na české zápasy, po kterých se podle očekávání jen zapráší.

"Dá se říct, že to bude jen o vteřinách. Lístků na Čechy bude pouze několik desítek," tvrdí generální sekretář hokejového svazu Martin Urban.

Češi za 1290 a 1690 korun

Oficiálně totiž byly všechny české zápasy v základních skupinách vyprodány už během prvních hodin, kdy byl předprodej v listopadu zahájen. Teď se však pořadatelům podařilo do prodeje přidat pár vstupenek z blokovaných míst pro partnery šampionátu.

Jejich cena bude stejná bez ohledu na to, jestli Češi nastoupí proti silné Kanadě, nebo proti slabému outsiderovi skupiny z Rakouska. Zbylé lístky na české zápasy do první kategorie jdou do prodeje za 1690 korun, druhá kategorie (horní patro O2 areny) jde do prodeje za 1290 korun.

Podobně jako v listopadu, kdy servery Sazky kolabovaly, se dá i dnes po třinácté hodině čekat nápor. Minimálně do chvíle, než budou vyprodány všechny české zápasy.

K dispozici stále play off i zápasy Slováků

Pořadatelé do této chvíle prodali zhruba 330 tisíc vstupenek, což je asi 45 procent celkového počtu. Šéf svazu Tomáš Král už v minulém týdnu řekl, že tato čísla překonávají očekávání a Češi budou určitě minimálně atakovat rekord návštěvnosti šampionátu, který jim loni v květnu po deseti letech vyfoukl Minsk.

"První fáze prodeje nám potvrdila, že připravujeme velmi kvalitní produkt. Tentokrát věřím, že technika nezklame," nechala se slyšet i generální sekretářka Organizačního výboru MS 2015 Markéta Štěrbová.

"Před námi je teď výzva, jak prodat ty další vstupenky. Očekáváme, že roztržením balíčků dojde ke zvýšení zájmu o vstupenky na zápasy ze zahraničí. Uvidíme, jestli se to povede," uvedl Urban.

Vedle vstupenek na základní skupinu se stále prodávají i vstupenky na play off, k dispozici jsou lístky na čtvrtfinále, semifinále i bitvy o medaile. V tuto chvíli rovněž stále nejsou vyprodány ani všechny zápasy Slováků v Ostravě.

To se ale může v příštích dnech velmi rychle změnit, protože se dá očekávat nárůst zájmu od diváků, kteří měli od počátku vytipovaná jen některá utkání a nechtěli nakupovat vstupenky na celé dny.

A ještě jedna rada pro českého fanouška, který by chtěl vidět domácí hokejisty třeba v play off. Čtvrtfinále by totiž měli Češi v případě postupu bez ohledu na umístění ve skupině hrát v O2 areně ve čtvrtek 15. května od 20:15.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Exprimátor Hudeček se vrací do pražské správy, bude pomáhat městským plánovačům

Bývalý pražský primátor Tomáš Hudeček  se částečně vrací do správy hlavního města. V Institutu plánování a rozvoje (IPR) bude mít na starosti vznik a řízení sekce rozvoje města. Sekce bude řešit propojení strategického a územního plánování Prahy. Hudeček zvítězil ve výběrovém řízení. ČTK to dnes sdělil mluvčí IPR Marek Vácha. IPR je městskou příspěvkovou organizací a má na starosti územní plánování. Vznikl za Hudečkovy vlády transformací z tehdejšího Útvaru rozvoje města (URM).

"Ve velkých městech západní Evropy je již běžné, že strategické a územní plánování vzniká zároveň. Jedno bez druhého totiž v praxi dobře nefunguje. Cílem je usilovat o mnohovrstevnaté město, které myslí na funkčnost, estetiku a zejména na jeho obyvatele," uvedl ředitel IPR Ondřej Boháč.

V současném systému městského plánování nejdříve vzniká strategický plán a na jeho základě pak plán územní. To je podle vedení IPR dlouhodobě nefunkční. IPR se tomu už v minulosti snažil předejít, když pořizoval nový Metropolitní a Strategický plán souběžně. "Nicméně ne ve všech částech působí oba dokumenty harmonicky," uvedl ředitel.

V praxi to bude znamenat, že nově by mělo být o konkrétním území rozhodováno nejen z hlediska územního plánu, tedy, kde budou domy a kde silnice. V potaz bude nově bráno na zřetel také to, kolik bude například potřeba škol, jaká bude kulturní náplň nebo počet sportovišť.

Geograf a docent městského stavitelství a inženýrství Hudeček je nyní primárně vysokoškolským pedagogem. Přednáší mimo jiné na Univerzitě Karlově, VŠCHT nebo VŠE. Pražským primátorem byl v letech 2013 až 2014.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lavrov: Západ kritizuje zatčení Navalného, aby zakryl vlastní problémy

Kritika západních zemí na adresu Moskvy kvůli zatčení ruského opozičního předáka Alexeje Navalného má za cíl odvést pozornost od jejich vlastních domácích problémů. Podle agentury TASS to v pondělí uvedl šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Navalnyj byl zadržen v neděli po návratu do vlasti poté, co se v Německu několik měsíců zotavoval z pokusu o otravu.

"Západní politici si myslí, že tímto způsobem budou schopni odvést pozornost od nejhlubší krize, ve které se nachází sám liberální model rozvoje," řekl Lavrov. Dodal, že elity na Západě jdou cestou vyhledávání nepřátel na mezinárodní scéně včetně Ruska, aby zakryly vnitřní politické problémy.

Zatčení ruského opozičního předáka odsoudila řada politických představitelů a zemí včetně předsedy Evropské rady Charlese Michela, českého ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka a předsedy vlády Andreje Babiše, amerického šéfa diplomacie Mikea Pompea, představitelů Německa, Británie, Francie, Itálie, pobaltských zemí nebo Kanady.

Zdroj: ČTK
Další zprávy