Růžička zajímá i Švédy. Skandál prý ovlivní celý český hokej

ČTK ČTK
16. 4. 2015 9:12
Zpráva o skandálu kouče českých hokejistů Vladimíra Růžičky a jeho podezření z korupce vzbudila pozornost ve Švédsku
Vladimír Růžička na lavičce české hokejové reprezentantce.
Vladimír Růžička na lavičce české hokejové reprezentantce. | Foto: Milan Kammermayer

Praha  - Zpráva o skandálu kouče českých hokejistů Vladimíra Růžičky a jeho podezření z korupce vzbudila pozornost ve Švédsku, kde reprezentace v pátek a neděli sehraje přípravná utkání. Informace se dostala do hlavního zpravodajství Švédského rozhlasu a věnují se jí také další místní média. Na svých internetových stránkách umisťují tajně nahrané video otce mladého hráče, které aféru odstartovalo.

"V Růžičkově pozici bych být nechtěl"

Generální sekretář Švédského hokejového svazu Tommy Boustedt uvedl, že soucítí s českým hokejem, který aféra postihla jen několik týdnů před mistrovstvím světa. Právě celky Česka a Švédska zahájí 1. května šampionát vzájemným zápasem v Praze.

"Pro český národní tým a hokejový svaz je to hrozné. Pro Růžičku také, žádné další podrobnosti případu však neznám. V Růžičkově pozici bych teď ale určitě být nechtěl," uvedl Boustedt pro deník Expressen. Připomněl, že hokej je v Česku nesmírně populární a zápasy budou masově sledovány - o to větší dopad bude skandál na český hokej mít.

Kouče takové věci ovlivní

Na otázku, zda aféra českého kouče při šampionátu ovlivní, Boustedt odpověděl: "Znám jej jen jako soupeře, ale když vyjdu ze svých vlastních zkušeností, na jeho místě bych pravděpodobně ovlivněn byl. Na práci bych se asi soustředil velmi obtížně."

Ve švédském hokeji by podle Boustedta musel trenér národního celku v případě, že by byl shledán v podobné kauze vinným, svůj post opustit. "Je to šikovný kouč a hokejista tělem i duší. Vždy na mě dělal dobrý dojem," uvedl generální sekretář na adresu Růžičky. Zdůraznil, že k případu hovoří jen obecně, neboť český kouč z ničeho protizákonného obviněn zatím nebyl.

Hokejová reprezentace se představí proti Tre Kronor v rámci Euro Hockey Tour v pátek a v neděli, hrát se bude ve městech Timra a Umea.

 

Právě se děje

Další zprávy