reklama
 
 

Růžička určil role v týmu: Voráček kapitán, Salák jednička

27. 4. 2015 19:25
Kapitánem českého týmu na MS v Praze bude Jakub Voráček, jako brankář číslo jedna začne turnaj Alexander Salák. Trenér Růžička to dnes oznámil týmu.

Praha - Před tréninkem Vladimír Růžička zavřel tým na dvacet minut do kabiny, a pak rozdělil ty nejdůležitější role: Kapitánem Čechů na mistrovství světa bude Jakub Voráček a brankářskou jedničkou Alexander Salák, což je poměrně překvapivé. Očekávalo se spíše, že v bráně začne jeho parťák z NHL Ondřej Pavelec.

"Jsou to vynikající gólmani, Ondra Pavelec chytal výborně v NHL, Salák zase výborně v Rusku. Sázím na něj, protože odchytal výborně minulý šampionát v Minsku," vysvětlil Růžička, proč dal přednost brankáři Novosibirsku. "Už minulý týden jsem měl o tom jasno."

"Půjdu na hřiště a budu se snažit předvést co nejlepší výkon, jaký budu umět. Jsem tady od toho, abychom udělali nějakou medaili. Tak snad to uděláme," řekl poté sebevědomě Salák.

Voráček kapitán, asistenty Jágr a Hejda

Jasná naopak podle trenéra Růžičky byla role kapitána týmu. Tu převezme Jakub Voráček, nejproduktivnější Čech v NHL. "Byl to návrh od mých asistentů a mně se to líbilo, jednoznačně s tím souhlasím," prohlásil Růžička. 

Asistenty Voráčka budou Jaromír Jágr a Jan Hejda.

Češi mají za sebou první trénink přímo v O2 Areně, kde v pátek zahájí šampionát večerní bitvou se Švédskem. Trenéři čtyři dny před startem turnaje začali ladit sestavu a především hledat parťáky do formace k Jaromíru Jágrovi, ten v pondělí trénoval s Janem Kovářem a Jakubem Klepišem. 

Elitní pětka beze změn

"Budeme to zkoušet," řekl Růžička, který nechal pohromadě elitní formaci tak, jak sehrála dva výborné přípravné zápasy s Finskem: Tedy ve složení Jakub Voráček, Vladimír Sobotka, Martin Erat.  Ve třetí pětce pak trénoval Tomáš Hertl s Jiřím Novotným a Romanem Červenkou. 

Češi na novém ledě trénovali hodinku, v úterý je čeká trénink ráno i odpoledne. Ve středu odpolední trénink nahradí video porada. 

Dost možná už v tu dobu budou v jiném složení. Růžička dnes potvrdil, že bude v noci žhavit telefonní linky do zámoří. Má usilovný zájem o oba bratry Michálky, kterým v noci na dnešek skončila sezona. Důležitý pro český tým je především start obránce Zbyňka, protože v defenzívě Čechy tlačí bota. 

Růžička sleduje bitvu Tampa - Detroit

Růžička dnes zároveň de facto vyloučil příjezd Radima Vrbaty, který dosud neprošel zdravotní prohlídkou ve Vancouveru a řekl, že trenéři ztratili zájem o mladíky Dmitrije Jaškina a Davida Pastrňáka. 

Sledovat naopak budou sérii Tampa Bay - Detroit. Red Wings dnes mohou stvrdit svůj postup a uvolnit českému týmu duo Andrej Šustr - Ondřej Palát. V případě, že by Tampa sérii obrátila by byl připraven do Prahy přijet obránce Detroitu Marek Židlický.

Předpokládaná sestava Čechů podle prvního tréninku:

Salák (Pavelec, Kovář) -  Němec, Hejda, Nakládal, Kolář, Čáslava, Krejčík, Kempný, Jordán, Mozík - Voráček, Sobotka, Erat - Jágr, Kovář, Klepiš - Hertl, Novotný, Červenka - Zaťovič, Koukal, Simon - Vondrka, Smoleňák, Radil.

autor: Adam Sušovský | 27. 4. 2015 19:25

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama