Růžička: Chybí mi piplat se s hokejem. Dělat to každý den

Adam Sušovský Adam Sušovský
16. 3. 2015 14:26
Vladimíru Růžičkovi se stýská po trénování, v nové smlouvě reprezentačního kouče si tak vynutil možnost zároveň trénovat klub. "Uvidíme, jestli se nějaký najde," říká Růžička v rozhovoru.
Vladimír Růžička má stesk po trénování. Vedle reprezentace tak chce od příští sezony pracovat i v některém klubu.
Vladimír Růžička má stesk po trénování. Vedle reprezentace tak chce od příští sezony pracovat i v některém klubu. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Vladimír Růžička podepsal novou smlouvu a české hokejisty bude trénovat až do mistrovství světa v Rusku v roce 2016. S touto překvapivou zprávou dnes na tiskové konferenci přišel šéf českého hokeje Tomáš Král.

Svaz podpisem této smlouvy zajistil reprezentaci klid před vrcholem sezony a zároveň vyřešil velký problém, který mohl po sezoně v případě Růžičkova nezájmu dál pokračovat nastat.

Růžička totiž v minulosti několikrát zdůraznil, že u reprezentace bude chtít pokračovat jen v případě, že dovede hokejisty k medaili na mistrovství světa v Praze. Teď názor změnil a minimálně o rok svou práci u týmu prodlouží.

Proč jste se nakonec rozhodl prodloužit smlouvu už nyní, a ne až po šampionátu v Praze, jak jste dřív avizoval?
K tomu potřebují být vždycky dva a já dostal od svazu nabídku. I když jsem teda řekl, že jsem ještě žádného výsledku nedosáhl, ta nabídka přišla. Národní mužstvo je pro mě pořád na prvním místě, ale tentokrát to bude se změnou. Chtěl jsem si od hokeje rok trošku odpočinout tím, že budu vést jenom národní mužstvo. To se stalo. Od nové sezony chci ale zase trénovat také v klubu.

V Česku, nebo v cizině?
To se uvidí.

Vedení svazu s tím, že chcete vedle reprezentace pracovat také pro klub, souhlasilo?
Byla to moje podmínka.

Proč?
Já už to nemůžu dělat tak, jak to dělám. Abych stál sedmkrát za rok na střídačce, to je pro mě hrozně málo. Já potřebuji denní rutinu, být každý den na ledě a něco trénovat. Mně tohle zkrátka chybí. Tahle podmínka byla svazem splněna, teď uvidíme, jestli něco přijde. Chci zkrátka trénovat klub.

Mají o vás velký zájem kluby z KHL, například Omsk. Byla by komplikace být od národního týmu tak daleko?
Já nevím, o klubech se teď nechci bavit. Důležité je, že mám smlouvu u národního mužstva. Vždycky to bylo tak, že jsem trénoval klub a k tomu reprezentaci. Teď mám podepsanou smlouvu s reprezentací a klub to bude muset respektovat. Uvidíme, jestli se takový vůbec najde. Když ne, tak budu jenom u nároďáku.

Co vám nejvíce chybí?
Dělat každý den s mužstvem, piplat se s hokejem a dělat zápasy. Chybí mi koučink, být na střídačce. Letos jsem stál na střídačce osmkrát, a je březen. Pro mě je to málo.

Alois Hadamczik před vámi svou smlouvu do roku 2015 nedodržel pod tlakem výsledků na olympiádě v Soči. Vy jste prodloužil smlouvu ještě před domácím šampionátem, co když tam neuspějete ani vy?
Prodlužuji smlouvu, protože mi byla nabídnuta. Kdyby byla medaile, jak už jsem kdysi řekl, chtěl jsem pokračovat dál. Přišel za mnou ale Tomáš Král už teď a řekl, že nemůžou čekat na to, co jim řeknu v květnu. Takže je tohle otázka spíše pro něj. Já na jejich nabídku přistoupil, tak uvidíme. Já beru jako neúspěch i loňskou sezonu. Sice jsme byli v semifinále, ale já beru jako úspěch medaili, protože si myslím, že náš český hokej na medaile má.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy