reklama
 
 

Rusové přišli o strůjce zlatého olympijského úspěchu. Trenér Znarok odstoupil kvůli psychické únavě

12. 4. 2018 15:26
Pětapadesátiletý kouč bude u sborné působit jen jako konzultant.

Moskva - Trenér ruské hokejové reprezentace Oleg Znarok odstoupil necelé dva měsíce po olympijském triumfu v Pchjongčchangu kvůli psychickému vyčerpání z funkce.

Na květnovém světovém šampionátu v Dánsku povede Rusko jeden z jeho dosavadních asistentů Ilja Vorobjov. Znarok, který má smlouvu do konce května, bude u týmu působit jen jako poradce. Oznámil to předseda národního svazu Vladislav Treťjak.

"Znarok toho pro nás udělal hodně. Vyhrál olympiádu, na světových šampionátech získal čtyři medaile. Čelil však velkému tlaku, jak v Petrohradě, tak v reprezentaci. Proto teď národní tým dočasně povede Vorobjov a Znarok bude jeho konzultantem," řekl Treťjak.

Pětapadesátiletý Znarok se "sborné" ujal před čtyřmi lety a hned ji dovedl ke světovému titulu. Díky stříbru a dvěma bronzům nevyšli Rusové naprázdno ani na následujících šampionátech, v únoru v Koreji získali první samostatné olympijské zlato, 26 let po triumfu týmu SNS. Současně s reprezentací Znarok působí jako hlavní kouč Petrohradu, s nímž loni vybojoval v KHL titul.

Mistrovství světa začne 4. května. Rusko bude jedním ze soupeřů českých hokejistů v základní skupině.

autor: ČTK | 12. 4. 2018 15:26

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama