Ovečkin se těší na Kanadu, USA čekají hladové Čechy

Lukáš Caha Lukáš Caha
16. 5. 2015 22:58
Favorit druhého čtvrtfinále nezklamal a zahraje si v neděli s Kanadou o zlato. I když Rusové hledali recept na Hellebuycka dlouhých osmačtyřicet minut, nasázeli Spojeným státům nakonec čtyři branky.
Loni zvedal Ovečkin nad hlavu titul pro mistry světa. Zopakuje to letos?
Loni zvedal Ovečkin nad hlavu titul pro mistry světa. Zopakuje to letos? | Foto: Reuters

Praha - Favorit druhého čtvrtfinále nezklamal a zahraje si v neděli s Kanadou o zlato. I když Rusové hledali recept na brankáře Connora Hellebuycka dlouhých osmačtyřicet minut, nasázeli Spojeným státům nakonec čtyři branky.

Poprvé se na ledě letošního mistrovství objevila i největší hvězda sborné, a to Alexander Ovečkin, jenž měl na svědomí druhý gól svých barev a na ten čtvrtý asistoval Malkinovi.

Ve finále se poprvé na šampionátu střetne Rusko s doposud stoprocentní Kanadou. "Bude to skvělý zápas. Zajímavý pro fanoušky i pro hráče,“ věří Ovečkin.

A jak vidí svěřenci trenéra Olega Znaroka své šance? "Kanada má dobrá hokejisty, ale vyhrát můžete jen jako tým. Lze je porazit,“ burcuje Jevgenij Dadonov.

Coyle: Češi budou hladoví po výhře

Naopak Američané se neprosadili stejně jako český tým v odpoledním zápase ani jednou a na ten nejcennější cenný kov musí mladý výběr zapomenout.

"Oba týmy hrály dobře do obrany. Jejich gólman má navíc vynikající formu,“ přiznal forvard Charlie Coyle. "My udělali několik chyb.“

Poražení čtvrtfinalisté se tak utkají od 16:15 o bronz. "Češi budou jistě hladoví po výhře. Všichni víme, že jde o medaili,“ poznamenává Coyle.

 

Právě se děje

Další zprávy