Kovalčuk zve do Prahy. Byla to velká party, chválí Lundqvist

Lukáš Caha Lukáš Caha
15. 5. 2015 10:22
Na začátku druhé třetiny to vypadalo, že Rusové budou mít cestu do semifinále jednoduchou. Vedli o tři branky, ale Švédové povstali z mrtvých a pět minut před třetí sirénou vyrovnali.
Ilja Kuvalčuk táhne Rusy za zlatem. Na šampionátu vstřelil již dvě branky, na tři přihrál.
Ilja Kuvalčuk táhne Rusy za zlatem. Na šampionátu vstřelil již dvě branky, na tři přihrál. | Foto: Reuters

Ostrava – Na začátku druhé třetiny čtvrtfinále to vypadalo, že Rusové budou mít cestu do semifinále MS jednoduchou. Vedli o tři branky, ale Švédové povstali z mrtvých a pět minut před třetí sirénou vyrovnali. 

Úsměv z tváře jim však po pár minutách zmizel. Neuplynula totiž ani půlminuta a sborná už zase vedla.

"V první třetině jsme hráli opravdu dobře. Dali jsme dvě rychlé branky, ale po té třetí jsme se trochu stáhli zpátky. To ale nemůžete udělat proti takové celku, kterým je Švédsko,“ přiznal. "Využili toho a srovnali. My jsme ale měli lepší závěr.“

Rusové hráli první půlku, my druhou

Seveřané ještě zkusili v posledních minutách power play, ale nevyšlo to. Tím, kdo se radoval, byli již jen Rusové. "Byl to pro nás těžký zápas. Rusko hrálo lépe v první půlce utkání a my v té druhé. Vytvářeli jsme si dobré šance. Mohli jsme vyhrát, ale rozhodl jejich šťastný gól,“ litoval švédský kapitán Joel Lundqvist.

Tři korunky se tak s letošním mistrovstvím loučí. Bronz z Minsku neobhájí. „Celý turnaj byl skvělý. Byla to velká hokejová party,“ chválil organizaci šampionátu v České republice Lundqvist. "Perfektní!“

Oblíbenou Ostravu opouští ale i Rusové. Semifinále s Američany odehrají již v Praze. "Bylo to tady skvělé. Personál hotelu, kde jsme bydleli, pro nás odvedl dobrou práci. Zítra těm lidem poděkujeme osobně,“ prozrazuje Kovalčuk. "Fanoušci byli skvělí a nyní zveme všechny do Prahy.

Se Spojenými státy se setkal jeho manšaft již v základní skupině a zápas prohrál. "Mají spoustu mladých hráčů a dobrý tým. Nás i je čeká v pátek cesta do Prahy, takže budeme ve stejné výchozí pozici. Jsme připraveni!

 

Právě se děje

před 28 minutami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy