Přílišný respekt, mizerná střelba, nechápal Říha. A vysvětlil příjezd Gulaše

Na "ruskou mašinu" Češi nevyzráli, Slováci utrpěli šok dvě vteřiny před koncem
K smutku svých početných fanoušků v Bratislavě ve třetím vystoupení ve skupině B podlehli Rusku 0:3.
Sborná naopak zůstala stoprocentní.
V pondělí smutnili také Slováci. Ti v dramatickém duelu podlehli Kanadě 5:6.
Zápas rozhodl gól Marka Stonea v přesilové hře necelé dvě sekundy před koncem normální hrací doby.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport
13. 5. 2019 21:10
Češi rozjeli hokejové mistrovství světa parádně, ale ve třetím klání narazili. Hlavnímu favoritovi turnaje Rusku podlehli 0:3, přičemž vyslali jen 23 střel. "Na začátku jsme měli obrovský respekt," nechápal trenér Miloš Říha.

Bratislava (od našeho zpravodaje) - Ne že by čeští reprezentanti vyhořeli, především ve třetím dějství favoritovi zatápěli, trefovali tyčky. Účelnou a živelnou hru, díky níž přehráli Švédsko, však nepředváděli. "A já nevím proč," vykládal Říha novinářům. "Kluky jsme nabádali, aby se nebáli hrát, ale naše pětka nebyla kompaktní."

Ke konci druhé dvacetiminutovky Češi konečně vstřebali pokyny trenérů a v agresivitě přidali. "Bohužel jsme hráli hokej jako Rusové. Do prázdné brány, do šířky, na druhou tyč. To jsem taky nepochopil," pokračoval český kouč. "Ve třetí třetině jsme vytáhli hru, ale chyběl tlak na bránu. Střelba byla celkově mizerná, přesilovky příliš komplikované. Ve vhazováních jsme propadli."

Proč tým upustil od jednoduchosti z prvních zápasů?

Cítili jsme obrovský respekt k soupeři. Jednoduchost vychází z toho, jak se nabídnete a kam pojedete. Ale my jsme puk předržovali. Každý chtěl něco udělat, prosadit se, ale pro mužstvo to efekt nemělo. Na druhou stranu musím kluky pochválit, že oslabení zvládli perfektně. Přesně takhle jsme si to malovali.

Jaký teď máte z mužstva dojem?

Je to turnaj. Jen nevím, co je příčinou dnešního výkonu. Musíme si sednout a přijít na to. Teď je na hodnocení brzy.

Co čekáte od příštích soupeřů?

Vždycky je máme připravené dopředu. Včera jsem se díval na zápas Lotyšů. Dobře bruslí, jsou velcí srdcaři, hrají jednoduše brejkové situace.

Nastoupí proti Lotyšům centr Radek Faksa? Jaký je jeho stav?

Zatím jsem se s ním jenom pozdravil, ale zítra už půjde na první trénink.

Vyzkouší, jestli už je zdravotně v pořádku?

Prostě půjde na první trénink. Myslím, že mu nic není, akorát v Americe nechtěli, aby jel tak brzy, protože byl zbitý z play off. Chtěli, aby si odpočinul. Ale to je můj názor, nemluvil jsem s ním.

K reprezentaci se připojil také křídelník Milan Gulaš. Co od něj čekáte?

To je takové překvapení. Uvidíme, v jakém bude rytmu a jak se bude cítit. Mohl nám do telefonu říct, že nepojede, ale těší se strašně, už byl s námi na tréninku. V noci mě napadlo, že máme v záloze ještě takhle velkého hráče, takže jsme mu zavolali. Podle mě by nám s Kovářem mohl vylepšit přesilovky.

Není risk takhle zasahovat do týmu?

Riskujeme pořád. Neustále čekáme s obsazením místa. Ostatní kluci jsou sice parádně připravení, ale Milan nám může dát jistotu, klid. Dneska by to třeba vzal na sebe. 

Je dělání velkých rozhodnutí součástí trenérské práce?

Nejenom trenérské. Když řídíte nějakou skupinu, musíte udělat rozhodnutí a nečekat, že to někdo rozhodne za vás.

Chystáte ještě nějaká překvapení? Co třeba posila z NHL při příznivém vývoji sérií?

To už asi ne. Za překvapení bych byl rád, ale vypadá to, že San Jose (Tomáš Hertl, Lukáš Radil) a Boston (Davidové Krejčí a Pastrňák) budou hrát finále proti sobě. Každopádně si tuhle možnost ještě chvilku necháme otevřenou. Nejsme jasnovidci.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Neštěstí v synagoze u Jeruzaléma si vyžádalo desítky zraněných

 Šest desítek zraněných si vyžádalo zhroucení ochozu v synagoze u Jeruzaléma, uvedla dnes agentura AFP. Deset zraněných je podle lékařů ve vážném či kritickém stavu, další padesátka zraněných je mimo ohrožení života, uvedl list The Times of Israel na svém webu.

Uvnitř synagogy charedimů, nejkonzervativnějších vyznavačů ortodoxního judaismu, bylo podle policie více než 600 lidí. Na místo přijíždějí sanitky, záběry na internetu zachytily chaos panující v davu před budovou, poznamenal deník.

Minulý měsíc v tlačenici na poutní hoře Meron zahynulo 45 lidí. Na místě se každoročně scházejí tisíce především ultraortodoxních židů k oslavám svátku Lag ba-omer. V osudovou noc jich tam bylo zřejmě až 100 tisíc a u kluzkého, zúženého východu nastala tlačenice.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pokud Sněmovna vysloví nedůvěru vládě, Zeman ji nechá do voleb vládnout v demisi

Prezident Miloš Zeman trvá na svém předchozím výroku, že by nechal do voleb dovládnout v demisi vládu premiéra Andreje Babiše (ANO), pokud by jí Sněmovna začátkem června vyslovila nedůvěru. Frekvenci 1 dnes řekl, že to pokládá za nejlogičtější řešení. Opozici doporučil, aby se soustředila na volební kampaň a program a krátce před říjnovými sněmovními volbami nedělala podobné "vylomeniny".

Zeman řekl, že trvá na svém dřívějším vyjádření. "Nejlogičtějším postupem je nechat vládu dovládnout v demisi," uvedl. Sněmovna by měla z iniciativy koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů a STAN hlasovat začátkem června. Výsledek hlasování rozhodne postoj KSČM. "Já řekl i při jednání s opozičními předáky, že by se měli víc soustředit na kampaň a předvést své programy a kandidáty a nedělat takové vylomeniny, jako je hlasování o nedůvěře," prohlásil prezident.

Další zprávy