Přijedou Pastrňák, Hertl nebo Krejčí? Jasno bude ještě dnes večer

Sport Sport
7. 5. 2018 12:26
Česká hokejová reprezentace má ještě tři volná místa na soupisce. V zámoří se přitom v noci na pondělí uvolnila další tři jména.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: Youtube.com

Kodaň - Už během pondělního večera se vyjasní situace kolem tří potenciálních posil z NHL, které by mohly pomoci národnímu týmu na právě probíhajícím mistrovství světa v hokeji.

Jednání s trojicí David Pastrňák, Tomáš Hertl, David Krejčí, která v noci na pondělí vypadla ze Stanley Cupu, má na starosti generální manažer týmu Jiří Fischer. Ten po sedmé hodině večer předstoupí před novináře a oznámí, s kým mohou Češi počítat.

Národní tým má aktuálně na soupisce tři volná místa, na které si v dějišti šampionátu brousí zuby pětice Robin Hanzl, Martin Kaut, David Šťastný, Jakub Krejčík a Dominik Hrachovina. Obránci David Musil a Filip Pyrochta, kteří s týmem do Kodaně přiletěli, už zase odcestovali domů.

Pastrňák s Krejčím mají za sebou sérii s Tampou Bay, ve které Boston nakonec podlehl 1:4 na zápasy, Hertl se San Jose uhrál proti Vegas Golden Knights jen o duel víc.

Krejčí v sezoně (včetně play off) odehrál celkem 76 zápasů, ve kterých si připsal 54 bodů, Pastrňák zaznamenal rovných 100 bodů v 94 duelech. Hertl má za sebou 55 bodů v 89 utkáních.

Čeští hokejisté působí ještě v sérii mezi Pittsburghem, za nějž nastupuje Dominik Simon, a Washingtonem, za který hrají Jakub Vrána, Michal Kempný a Jakub Jeřábek. Capitals aktuálně vedou 3:2 na zápasy, další duel se hraje už dnes v noci. 

 

Právě se děje

před 7 minutami

Americký Senát schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu

Americký Senát hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce soudkyně nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Je to týden před prezidentskými volbami velký úspěch prezidenta Donalda Trumpa, který ji nominoval. Jeho kandidátka posílí konzervativní většinu v devítičlenném tribunálu v poměru šesti ku třem.

Senátoři hlasovali v pondělí pozdě večer téměř výhradně podle stranické příslušnosti. Pro Coneyovou Barrettovou se jich vyslovilo 52, proti její nominaci bylo 48 členů horní komory amerického Kongresu. Proti hlasovala jediná republikánská zástupkyně - senátorka za stát Maine Susan Collinsová, která už dříve uvedla, že nemá nic proti kvalifikaci navržené kandidátky, ale nemyslí si, že je vhodné hlasovat o jejím schválení před volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy