Poslední naděje padly. Na MS nebude Ručinský ani Židlický

Adam Sušovský Adam Sušovský
30. 4. 2015 10:45
Trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička přišel o dva hráče, se kterými počítal. Martin Ručinský ani Marek Židlický se kvůli zranění k týmu nepřipojí.
Martin Ručinský na MS startovat nebude.
Martin Ručinský na MS startovat nebude. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Sestava českého týmu pro MS v Praze se v podstatě uzavřela, potvrdily se očekávané špatné zprávy: Kvůli zranění na šampionátu nebude startovat veterán Martin Ručinský, ani vytoužená posila z NHL obránce Marek Židlický, který utrpěl otřes mozku.

"Jsou to bolestivé ztráty, ale musíme to hodit za hlavu. Je to hokej, člověk musí počítat, že se něco vyvine," řekl dnes trenér Vladimír Růžička.

44letý Ručinský, který dohrával finále extraligy se sebezapřením a pod injekcemi, ale přesto dál věřil ve svůj start na MS, včera absolvoval klíčovou lékařskou prohlídku.

Po ní však fyzioterapeut Pavel Kolář trenérovi Vladimíru Růžičkovi konstatoval: "Nemůžu garantovat, že nastoupí ve stoprocentním stavu a výkonnosti. Byl by to risk i pro jeho zdraví do budoucna," řekl Kolář.

Velká ztráta. S Židlickým se počítalo

Ručinského trápil nateklý nerv v oblasti krční páteře, kvůli kterému ho brněla ruka. I když se Ručinský objevil v širší nominaci pro šampionát a v pondělí přišel i na sraz do O2 areny, s týmem netrénoval. Po včerejší poradě s Kolářem pak Růžička jeho start na turnaji definitivně vyloučil.

Ještě větší ztrátou pro Růžičku je absence obránce Detroitu Marka Židlického, se kterým trenér do obrany počítal a který sám několikrát vyjádřil zájem Česko na domácím šampionátu reprezentovat.

Špatnou zprávu Češi věštili už včera večer, když vyšlo najevo, že Židlický kvůli nespecifikovanému zranění nemůže nastoupit ani do rozhodující sedmé bitvy Detroitu v Tampě. Detroit zápas prohrál bez Židlického 0:2 a sezona mu skončila.

Růžička dnes zranění upřesnil: "Hned večer, když jsem zjistil, že je zraněný, jsem mu opsal. Odepsal mi, že má otřes mozku," řekl Růžička.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy