Pastrňák i Krejčí chtějí na MS, v cestě stojí jen zdravotní prohlídka. Hertl tým neposílí

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
7. 5. 2018 19:31
Útočníci David Pastrňák a David Krejčí z Bostonu projevili zájem pomoct české reprezentaci na světovém šampionátu v Dánsku. Pokud ve středu projdou zdravotní prohlídkou, posílí národní tým. Tomáš Hertl ze San Jose na mistrovství světa nepřiletí.
David Pastrňák a David Krejčí chtějí reprezentovat český tým na světovém šampionátu.
David Pastrňák a David Krejčí chtějí reprezentovat český tým na světovém šampionátu. | Foto: Michal Eger

Kodaň (od našeho zpravodaje) - Útočníci Bostonu David Pastrňák a David Krejčí mají zájem o reprezentaci na mistrovství světa v Dánsku. Pokud ve středu projdou zdravotní prohlídkou, měli by doplnit národní tým. Tomáš Hertl ze San Jose účast na čtvrtém šampionátu nepřidá.

S informací přišel generální manažer české reprezentace Jiří Fischer, jenž má jednání s hráči NHL od počátku skládání mužstva na starosti. "Kluci mají zájem reprezentovat a pokud projdou výstupní prohlídku, připojí se k týmu. Doufáme, že to dobře dopadne," řekl Fischer.

Jednadvacetiletý Pastrňák si zahrál už na MS 2016 v Rusku a také vloni v Paříži, o jedenáct let starší Krejčí odehrál světové šampionáty v letech 2008 a 2012. "Oba jsou to hráči světové úrovně. Když se připojí, budeme samozřejmě nadšení," pokračoval generální manažer národního týmu.

Boston podlehl v druhém kole play off NHL Tampě Bay 1:4 a Fischer byl ve spojení s generálním manažerem Bruins Donem Sweeneym. "Říkal mi, že v úterý mají týmovou večeři a ve středu ráno zdravotní prohlídky. Vážím si toho, že mi dal vědět," prohlásil bývalý reprezentační obránce.

O případném termínu příletu obou Davidů nechtěl Fischer polemizovat. "Když se cestuje z Ameriky do Evropy, člověk den ztratí. Nebudeme na ně za každou cenu tlačit, aby tady byli co nejdříve. Až budou kluci chtít, přijedou, a my na ně budeme čekat s otevřenou náručí," podotkl Fischer.

Hertl se omlouval už před play off

Tomáš Hertl, jehož San Jose vypadlo v play off NHL v boji proti Vegas, do Kodaně nepřiletí. "Tomáš nemá smlouvu a před play off mi naznačil, že reprezentovat nebude. Na rovinu mi řekl, že nechce riskovat zranění. Každý druhý rok měl nějaký úraz. Respektuju to," objasnil Fischer.

Český tým má aktuálně na soupisce čtyři volná místa, o která v dějišti šampionátu bojují obránce Jakub Krejčík a útočníci Martin Kaut, David Šťastný, Robin Hanzl. Trenéři dosud nedopsali ani brankáře Dominika Hrachovinu. Přílet Pastrňáka a Krejčího by s volnými místy zamíchal.

Nejistá je pořád situace okolo Martina Nečase, který se po sobotním nárazu na mantinel už cítí lépe, ale ne stoprocentně. "Rádi bychom ta místa zaplnili najednou, pokud se Pastrňák a Krejčí připojí. Uvidíme, jak na tom bude Nečas a jak dopadnou prohlídky," uvedl Fischer.

Na hraně vyřazení v NHL je ještě Pittsburgh s Dominikem Simonem. Ten prohrává s Washingtonem 2:3, přičemž v týmu Capitals hrají další tři Češi Michal Kempný, Jakub Jeřábek a Jakub Vrána. Mohl by někdo z nich do Kodaně dorazit? "To teď nedokážu říct," doplnil manažer českého týmu.

David Pastrňák zaznamenal v letošním ročníku NHL sto bodů za 41 gólů a 59 asistencí, David Krejčí se blýskl 20 brankami a 34 nahrávkami.

Manažer reprezentace Jiří Fischer objasňuje situaci okolo hráčů z NHL:

Jiří Fischer
Jiří Fischer | Foto: Luboš Vácha
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy