Finy ve čtvrtfinále srazili nájezdníci a Jágr. Češi umí hodit slabší skupinu za hlavu

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
3. 6. 2021 15:43
České hokejisty čeká na mistrovství světa v Rize zápas pravdy. Od 19:15 se postaví proti Finům a vzejde z toho buď postup do boje o medaile, nebo smutné loučení s turnajem. S reprezentací Suomi prohráli ve čtvrtfinále olympiády, ale na MS s ní v této fázi mají stoprocentní bilanci. Podívejte se, jak si Češi vedli v posledních deseti "utkáních na hraně úspěchu a neúspěchu".

2011 - Klobouky na led

Jaromír Jágr slaví gól ve čtvrtfinále MS 2011.
Jaromír Jágr slaví gól ve čtvrtfinále MS 2011. | Foto: Reuters

V Bratislavě už vedl národní tým Alois Hadamczik místo Vladimíra Růžičky. Tým nabouchaný hvězdami z NHL předváděl možná nejhezčí hokej v dějinách samostatné reprezentace. Základní i osmifinálovou skupinou prošel bez ztráty jediného bodu a ve čtvrtfinále narazil na USA.

Český favorit se však v první třetině dlouho trápil a skvělý Ondřej Pavelec v brance musel zachraňovat bezbrankový stav. Důležitý gól do šatny vstřelil Jaromír Jágr a rozjel velkou sólo jízdu. O chvilku později skóroval podruhé, ve třetí třetině přidal pojistku Tomáše Plekanec.

Jágr orámoval zápas ještě třetím gólem a na počest hattricku létaly na led české klobouky a čepice. Bohužel Češi nezvládli semifinále se Švédskem a po prohře 2:5 spadli "jen" do zápasu o třetí místo. S Rusy si na MS poradili i podruhé, přestříleli je 7:4 a přivezli domů bronz.

ČF: Česko - USA 4:0