Malý důraz, ospalé začátky i trápení hvězd. Ale Češi mají před bitvou s Rusy i silné stránky

Hokejisté zakončili základní skupinu výkonem, který jen těžko může stačit na medaili. Co všechno musí
Takhle čeští hokejisté po posledním zápase základní skupiny sledovali, jak se z vítězství raduje soupeř. Výkon po prohře 1:3 se Švýcarskem byl nejspíš tím nejslabším, jaký na turnaji předvedli. To už je teď jedno, na výkonech v základní skupině teď vůbec nezáleží, vítězství ve čtvrtfinále všechno mění. Co před nim Čechy trápí, co je čeká a z čeho mohou pro zápas s Ruskem vycházet? Listujte dál...
Jakub Voráček 1+5, David Pastrňák 1+6, TOMÁŠ PLEKANEC? 0+0. Měl být jednou z největších českých posil, hraje prvního centra. Místo toho je zatím symbolem největšího trápení. Nejzkušenější český reprezentant Plekanec není v pohodě, jeho góly nebo chytré nahrávky týmu zatím chybí. V sedmi zápasech základní skupiny nenasbíral jediný bod, to je na prvního centra zatím hodně špatný výsledek.
Roman Horák se tlačit do branky umí, taky proto hraje přesilovky a nastřílel už tři branky.  Jenže nikdo jiný se k němu nepřidává. Češi sice drží puk, hrají aktivně a častěji střílí. Přesto mají problém dát gól, překonat obranu soupeře. Hlavně proto, že jim před brankou chybí takový důraz. Trenéři o tom mluví opakovaně.
Petr Mrázek pustil tenhle laciný gól proti Švýcarsku, do branky si srazil střelu, která ani nemířila mezi tři tyče. V zápase s Finskem ale parádním výkonem podržel tým. Při skvělém obratu z 0:3 na 4:3 navíc vychytal všechny samostatné nájezdy. Měl by chytat on, nebo snad zatím skvělý a bezchybný Pavel Francouz? Bude to těžká volba, vybrat správně brankáře přitom bude klíčové.
Foto: Michal Eger
Adam Sušovský Adam Sušovský
17. 5. 2017 9:01
Dobré výkony vystřídaly zklamání, čeští hokejisté procházeli základní skupinou chvíli s grácií, chvílemi se zase trápili. Je z toho třetí místo a čtvrtfinále s Rusy. Poslední zápas a prohra 1:3 se Švýcarskem nejenže naštvaly fanoušky, ale také podtrhly nedostatky, kterých ve hře přebývá. Bude je třeba urychleně napravit, jinak se boji o medaile reprezentace vyhne. Podívejte se, které to jsou a s čím mohou být Češi naopak zatím spokojení.
 

Právě se děje

před 20 minutami

Na D1 u Velkého Meziříčí začíná úsekové měření rychlosti

Úsekové radary od dneška měří rychlost na opravované části dálnice D1 u Velkého Meziříčí. V asi šestikilometrovém úseku je rychlost snížená na 80 kilometrů za hodinu. Radary budou podle ministerstva dopravy sbírat data pro policii, která následně spáchané přestupky pošle příslušné obci s rozšířenou působností.

Během roku bude měřicí technika instalována i na dalších opravovaných úsecích dálnice na Vysočině a ve středních Čechách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy